şükela:  tümü | bugün soru sor
 • evet diyecek olanların zihniyetleri (bkz: (#61790516)) şekildedir. istediğiniz kadar anlatın, aydınlatmaya çalışın farketmez.
  ama bu referandumdan hayır çıkacak. bizim millet farklıdır. 1 mart tezkeresinde abd dahil herkes evet çıkmasını beklerken sürpriz bir şekilde hayır çıkmıştır. o zamanlar çocuk halimle ben bile şaşırmıştım bu duruma. şimdi de yine böyle kritik bir sürece giriyoruz ve ben hayır çıkacağına inanıyorum.

  sonumuzun hayırrlı olması dileğiyle..
 • televizyon programlarında haberlerde ve bütün yayın organlarında, halka evet dedirtmek icin türlü spekülasyonların ortaya atıldığı bir ortam hazırlanıyor. bunu doğrulayıcı etkisi cok büyük bir koz olarak kullanıyorlar. oyuna gelmemek icin mantıklı düşünen insanların bu tür şeylere ayak uydurmaması evetci kesimi rahatsız etmekte.

  yapılan sokak röportajlarında gözlemlediğim kadarı ile evde bütün gün tv izleyen kadın seçmenlerin referanduma duygusal yaklaşmaları olmuştur. uzun adama sırf sevgisinden dolayı "evet" basanlar var. seçimde çıkan sonucun ideolojik etkilerini düşünmeden sadece duygusal yaklaşan bir kitle var maalesef. umarım hayatlarında yaptıkları bu geri dönüşü olmaz seçimden pişman olmazlar ki; olacaklar diye tahmin ediyorum.
 • evet diyen rıdvan dilmen ntv'de yorumcu ve atılmıyor. hayır diyen irfan değirmenci kanal d'de sunucu ve işten atılıyor.

  cnn türk'e sera kadıgil, adnan küçük çıkıyor. hayır diyen sera kadıgil tutuklanıyor.

  gerçekten berbat bir seçime gidiyoruz. her türlü çirkefliği beklerim.

  hz. muhammed'in hadisi "zulme karşı susan dilsiz şeytandır" hadisini hatırlatmak lazım.
 • bugüne kadar millete güvenerek geldiler.
  doğrusunu da yaptılar.

  ve bu millet, bugün, uygulanan zulmü görecektir...
  mazlum gelenin zulmüne dur diyecektir.

  bu millet, eninde sonunda, hakedene hakettiğini hep vermiştir.

  yine verecek.

  bugün, bu zulmün altında, doğru biçimde uygulanan tüm anketler bile yalan söyler.

  evet, milletin gözünün içine baka baka gelen sistemin ne olduğunu yanlış aktarıyorlar.
  evet, tüm medya ellerinde ve kendilerine karşı olanı işinden, ekmeğinden etmekten bile çekinmiyorlar...

  hayır demek yasaklandı.

  ama, yokluktan kurtuluş savaşını kazanan bu millet, yine gözleri yaşartacaktır, şüpheniz olmasın..
 • penguen'in yetmez ama evet referandumu icin hazırladığı kapağı akıllara getiren referandum.

  http://www.superpoligon.com/…s/penguen_kapak340.jpg
 • 2014 cumhurbaşkanlığı referandumunda rte'nin 21 milyon seçmenin oyunu alıp %51.7 oranına ulaştığı düşünüldüğünde kuvvetle muhtemel hayır"lara vesile olacak seçimdir.

  zira akape ve mhp içinde hatırı sayılır bir hayırcı kitle ve hatırı sayılamayacak kadar çok arada kalmış kitle vardır. bu hatırı sayılır ve hatırı sayılamayacak kadar çok kitle miktarı her halukarda toplam seçmen oranının %2'sine tekabul eden 800 bini bulur diye umut etmekteyiz.

  selo'nun oyları ne olur onu bilmiyorum.

  edit: ekmek for ekmeleddin bloğunun mhp harici çarpanı sabit olarak alınmıştır.
 • "pkk ve fetö hayır diyor, o yüzden biz de evet diyoruz" gibi yeryüzünün en sığ ve ilkel gerekçesiyle, iktidar kanadının evet oyu istediği şey. 15 yılda yaratmış oldukları kitlenin bu ilkelliği ve sığlığı kabulleneceğinden eminler. böyle bir kafa yönetiyor yani bizi. bu korkunç!

  şundan eminiz; şu an seçmenin en az %40'ı evet diyor. erdoğan'ın propagandasına göre hayırcılar pkk'lı, fetöcü ve terörist. sandıktan hayır çıkarsa, gözü dönmüş ilkel bir kitle sokaklarda hayırcı avlamaya çıkabilir. sırf bu ve benzer sebeplerle bile, sandıktan hayır çıkması kesinlikle ülkede infiale neden olacak. bunu herkes çok iyi biliyor. sandıktan hayır çıkarttırmayacaklar. her türlü hile hurda dönecek ve bizler de rejim değişikliğini seyredeceğiz... bana kalırsa berbat günler bizi bekliyor. umutsuzum.
 • https://twitter.com/…elf_/status/801564663075000325

  kimin söylediğini, kim için söylediğini, kimin ne amaçla paylaştığını bir kenara bırakıp içeriğine bakmakta yarar var.
  başka koşullarda başka olaylar anlatılmış ama çok ciddi bir tespit var orada ve çok önemli bence
 • 15 yıldır ne isteniniz de yapamadınız, eksiğiniz başkanlığınızmıydı?