• ıddasi olsa butun parami evet cikacagina basarim.
  • 4 yili once ulkeden ayrilmis, ileri demokrasi ve yuksek refah seviyesinin ne oldugunu gormus biri olarak tabiikide hayır diyecegim referandumdur. beni daha cok uzen, sinirlendiren konu ise, avrupa'da yasayan turk nufusunun buyuk cogunlugunun evet diyor olusu. yani sen kalk gel, cebin para gorsun, ev al, araba al, colugun cocugun iyi egitim alsin, en iyi saglik hizmetinden yararlan, ozgurlukler ulkesinde yasa, gercek ileri demokrasinin tadini cikar; sonrada kendi ulkende dikta rejimini savun. yok arkadaslar, bu isin bol protein yemekle bi ilgisi yok. comarlik kalitsal olsa gerek.
  • hala yok sistemmis, ne getirirmis ne goturürmüs lafı yapanlar var. yahu işin mihmandari recep tayyip erdoğan. 15 senede hangi hayırlı işi yapmış ki bunu hayırlı yapsın?
    sözde darbe anayasası degistirecekler. yönetim ile ilgili 18 madde var. hep kendilerine yontmuslar. özgürlük ve demokrasi nerede? refah seviyesi?
  • etrafımdaki hatırı sayılır sayıda ağır akp linin hayır diyeceğim veya sandığa gitmeyeceğim demesi beni umutlandırmaktadır. çok az farkla hayır çıkabilir.
  • sandıktsn ne çıkacağı belli olmamakla birlikte, bizi evet çıkarsa çok kötü günler hayır çıkarsa kötü günler beklediği çok açık. iyice kutuplaştırılan bir millet buna tepki gösterene kadar geçen her saniye daha kötü olucaz. acilen kutuplaştırma, bölme, özgürlük kısıtlama, demokratik hakları terör estirerek değiştirme gibi söylemlerden uzaklaştırıp bitirmemiz gerekiyor. daha iyi bir gelecek için ve içimizdeki umudun tükenmemesi için hayır.
  • öncesindeki tartışmaları muhalefetin belirlemesi gereken referandum.

biz hala kalkmışız "pkk, fetö hayır diyor. öyleyse biz evet diyoruz" diyen adamlara cevap vermeye uğraşıyoruz. saçmalayın. hedef saptırmalarına izin vermeyin!

bu referandum,

tek adam rejimi oylamasıdır.
    yasama, yürütme ve yargıyı tek elde toplama oylamasıdır.
    diktatörlük oylamasıdır.
    meclisi saf dışı bırakma oylamasıdır.
    halkın değil iktidar güçlerinin istikbal oylamasıdır.

(bkz: hayır ulan)
  • arap baharı neden başlamıştı? sözde arap halkının tek adamlığa uzun süre aynı koltukta oturan diktatör yöneticilere bir baş kaldırısıydı. sonuçta ne oldu o diktatorler vahşice öldürüldü hapse atıldı binlerce insan sebepsiz yere öldü ve bütün dünya alkışladı bu sözde demokrasi savaşını. peki şimdi biz ne oyluyoruz tek adamlığı 15 senedir koltuğa yapışmış bir adamın daha çok uzun süre orada kral gibi oturmasını. eller gider mersine biz gideriz tersine. garip ülke gerçekten.
  • "hayır" üzerine insafsızca baskı uygulanan sözde demokratik referandum, filmlere bile sansür uygulanmaya başlanmış.

http://www.habergunce.com/…den-kaldirdi-397111.html
  • hayır oyu vereceğim referandumdur.
    nedenmi?
    evet dememe bir sebep yok çünkü.niye evet verim hayır yani evet verince ne olacak ekonomimi düzelecek fetöyü ülkeyemi getirecekler işsizlikmi bitecek hayır sırf kişisel egolar yüzünden parlamenter sisteme evet ama bu anayasaya hayır
hesabın var mı? giriş yap