412 entry daha
  • ruyamda evet %43'te kalmisti, ki umarim bu kadari bile bulmaz.
  • ilginç bir şekilde "akp hiç bir seçimi kaybetmedi" diyenler ısrarla 7 haziran 2015 genel seçimlerini unutuyorlar, unutmak istiyorlar herhalde:)

edit: adlarını vermeyeceğim 2 yazar arkadaşım bu yorumuma itiraz etmiş; önce ne demişler onu görelim;

"7 haziran seçimlerinde de 1. ve yuzde 41 oy almış parti... galibiyet-mağlubiyet algısını tekrar gözden geçirelim derim naçizane.."

"o seçimleri kaybettikleri için hala baştalar değil mi? kaybetmek nedir sence? 15 senedir her haltı yediğin halde hala %40 ın üstünde destek görmek mi yoksa pkk fetö ve daha nicelerinin sen uyarmana rağmen yapılan hatalar yüzünden üstüne yıkılması mı"

şimdi bunlar gibi düşünenlere cevap verelim, siz argümanınızı akp'nin 7 haziranda %41 le birinci parti gelmesi üzerine kuruyorsunuz, ama bu oranla istediğini alamadı, hani bi daha hatırlatalım mı? seni başkan yaptırmayacağız, yaptırmadık da, dolayısıyla 7 haziran seçimleri nicel değil ama nitel sonuçları açısından akp'nin kazanamadığı bir seçim olmuştur. ha ama ondan sonra stepne olduğu o zaman anlaşılamamış ama stepne olan biri yüzünden muhalefetin bu zaferi bir pirus zaferine dönmüştür, orası ayrı...ama ilerde yazılacak siyasi tarih kitaplarında 7 haziran seçimleri bu şekilde yani muhalefetin akp karşısında kazandığı ilk zafer ve kaçaırılmış büyük bir fırsat olarak anılacaktır.
  • (bkz: #66973733)
  • son 7 seçimdir sandıkta devlet tarafından sandık başkanı veya asil memur olarak görev yapıyordum ancak bu seçim bizlere ve çevremdeki hiç bir öğretmene seçim görevi gelmedi hepsini belediye işçilerine ve belediye çalışanlarına verdiler. bir çakallık dönüyor ama hayırlısı.
  • istanbul - kadıköy, ankara - çankaya ve izmir - karşıyaka dan bildirip hayır çıkacak diyenlerin aksine çok rahat evet çıkacak.
  • iktidar hdp' nin %40' ının, mhp' nin de %55' inin evet vereceğini öngörerek evet çıkacağını düşünüyormuş. son zamanlarda verilen en yüksek evet oranı da %55. şimdi bu saçma öngörüyü hesaba kattığımızda benim tahminim şöyle oluyor:
    %55 hayır - %45 evet.

not: liderlerini hapse attığınız belediyelerine kayyum atadığınız partinin secmeninden %40 oranında nasıl evet bekleyebiliyorsunuz? akıl, mantık işi değil.
  • eğer seçimlerin katakulli karışmadan geçeceğine inansaydım hayır çıkacağını düşünürdüm. ama bir oyunlar döneceği düşüncesinde olduğumdan ne yapıp ne edip evet çıkartacaklarını düşünüyorum.
  • %58 evet
    dedi dersiniz
  • yukarıda bir arkadaş da yazmış: referandumun halka vadettiği hiçbir şey yok. evet verenler erdoğan hayranlığından, akp taraftarlığından veriyor. eğer bu insanların sayısı halkın %50sinden fazla ise zaten referandum olmasa da biz bitmişiz. ancak böyle olduğuna inanmıyorum. bizde yumurta kapıya dayanmayınca iş yapılmaz. şu anda yumurta kapıya dayandı ve erdoğan bu sefer kaybetmeli. halk da gerekeni yapacaktır eminim ki.
  • %55 hayır.

yazarken sikim titredi.
1605 entry daha
hesabın var mı? giriş yap