şükela:  tümü | bugün
 • ysk’nın istanbul için öz hazırlığı.
  yargı, polis, asker partili. koca istanbul’un rantını kaptırmazlar kimseye.
  soran olursa vesayeti yendik demokrasiyi çok seviyoz dersiniz.
 • seçimim yenilenme kararı ile mazbatanın da iptali bir ilkmiş.

  seçimi yeniliyorsun, mazbatayı niye iptal ediyorsun? mazbatayı iptal etmeselerdi yine iyiydi.
 • sanki istanbul seçimlerine zemin hazırlanıyor gibi geliyor
  --- spoiler ---
  "keskin’de resmi olmayan seçim sonuçlarına göre, iyi parti adayı necati alsancak bin 806 oy, ak parti adayı dede yıldırım bin 799 oy almıştı. ak parti adayı yıldırım, oyların yeniden sayılması için ilçe seçim kurulu’na itirazda bulundu. ilçe seçim kurulu yeniden sayımı reddetti, ancak maddi hata iddiasını düzeltti. ak parti adayının oyu 1 artarak bin 800 olurken, toplam oy farkı da 6’ya düştü. ak parti bu sonuca yaptığı itiraz kırıkkale il seçim kurulu’nca reddedilince ysk’ya başvurdu. ysk bu itirazı kabul ederek, keskin’de seçimlerin yenilenmesine karar verdi. keskin’de seçmen 2 haziran’da sandık başına gidecek."
  --- spoiler ---
 • seçimlerin bu ülkede sadece hobi olarak görülmesine vesile olan karar. sen kimi seçersen seç. göklerden gelen bir karar var demek ki.
 • normali seçim yenilenir, yenilenene kadar seçilen başkan göreve devam eder. kazanamazsa mazbata’yı devreder. kazanırsa göreve devam eder.

  bu pek mantıklı gelmedi ancak koltuk boş kalmasın hizmet aksamasın diye böyle yapılıyormuş sanırım. ama şu an kaldırılma sebebi mantık değil birilerine mazbata vermeme çabası.
 • gündemde kalması gereken başlık.

  tam çalınacak minare ölçülerinde kılıf dikilmiş bu olayda.

  iyi parti kadar chp de itiraz etmeli. gerekçeli kararda ne bahane uydurulacağı dikkatle takip edilmeli. bu hükümde, geçmiş seçimlerdeki emsal kararlardan en 4-5 tanesinin ırzına geçildiğinden hiç şüphem yok. bu örnekler bulunup herkesin gözüne sokulmalı.

  keskin düşerse istanbul düşer. kimse bu emsal karar yaratma saçmalığını kabullenmemeli.