şükela:  tümü | bugün soru sor
 • geçen sene bugün referanduma gittik. başkanlık sistemi bize refah, güçlü ekonomi, ohal'in olmayacağı bir türkiye vaadiyle sunuldu ve bir şekilde (!) evet oyları daha fazla çıktı. sonucunda da (bkz: atı alan üsküdar'ı geçti)

  peki sevgili yazar bir senenin ardından referandumun meyvelerini toplamaya başlayan güçlü türkiye sana nasıl hissettiriyor ?

  giderek kötüleşen ekonomik veriler, istikrarsız bir ülke, dibimizdeki dünya savaşı riski, eğitimin boka batmışlığı, satılan fabrikalar. evet bunlar oluyor olmaya devam ediyor. biz sadece izliyoruz. 2019'da farklı bir şey olacağını umarak. einstein boşa dememiş aynı şartlar altında farklı sonuçlar beklemek aptallıktır diye.
 • kapitalizm->vahşi kapitalizm
  antilaisizm->diktatörya

  bakınız başbakan ne demiş ;
  'rusya parası yüzde 13 değer kaybetti. türkiye olarak bizde de bazı dalgalanmalar oldu. yüzde 1, yüzde 2 seviyesinde. bunu fırsat bilenler 'türkiye ekonomik krize gidiyor. bu hükümet bir daha bu işin üstesinden gelemez' diye başladılar kampanya yapmaya. sanki ülke krize girerse bunun sonuçlarından sadece ak parti taraftarları etkilenecek, diğerleri etkilenmeyecek'

  maalesef yaptığınız, yapamadığınız, söylediğiniz herşeyden etkileniyoruz. akp seçmeni etkilenmiyor olabilir ama biz yıkıma uğradık artık. hem maddi, hem manevi. şüphesiz düşünebilenler için bu yıkım muhakkak ve ibretliktir.