şükela:  tümü | bugün
  • abd'de alkol yasağının yürürlüğe girdiği tarih (1920)
  • altay'ın kuruluş, benim ise doğum günüm olan gün.
  • nicklas bendtner, tuncay şanlı, bobby zamora, seydou keita, jeff foster ve tüm bu herifleri solda sıfır bırakırcasına kate moss bu günde doğmuştur.
  • cumhuriyeti kuran kadronun, altay'ı resmen kurduğu tarih. yıl 1914...asıl tarih 1908'lere dayanıyor tabi.
  • iraklı türkmen liderlerin idam edildiği o kara gündür. (bkz: 16 ocak 1980)
  • 16 ocak 1914... cumhuriyetin kurucuları bu tarihte altay gençlik ve spor kulübünün kurulmasına vesile olmuştur. 1908 yıllarına kadar dayanır altay'ın geçmişi aslında ama resmi kuruluş 1914'te yapılmıştır. kurucularına ve kurulmasına yardımcı olanlara bakarsanız ve tarihini okursanız (2 adet kitap mevcut: 1- alsancak sakini altay; orhan berent 2- altay tarihi: fehim kuruloğlu) ne kadar büyük bir kulüp olduğunu anlarsınız. büyüklük sadece sahada kazanılmaz, bunu tarihte en iyi altay göstermiştir.
  • bugünün tarihi. çok kutlu bir gündür kendisi.
  • 2020 senesinde yazar olduğum günün ilk saatleri. bir tarihi daha kutlamak üzere hafızaya kazıdık.
  • doğum günümdür.
  • bugünden artık nefret ediyorum çünkü bu lanet günde doğdum.
    annesinin bile istemediği bir fetüsün kaderini çekiyorum belki de. çünkü beni bu hayatta kimse istemedi.
    7 yaşındaydım, boşanan bir ailem olduğunda babam beni istemedi. daha annemin karnındayken annem beni istemedi.
    şu an bilsem de annem beni dünyada her şeyden çok seviyor, bu istenmemezlik duygusunu üstümden atamam.
    bugün doğum günüm, sevdiğim çoğu insan görmesine, bilmesine rağmen bir şey demeye tenezzül etmedi.
    demek ki insanlar için yeterince anlam ifade etmiyorum.
    her 16 ocak bana aynı duyguyu veriyor.
    10 yıl bir ay önce bir çocuk intihar etti gözlerimiz önünde, bir lisenin binasından.
    bu umursamamazlık beni her 16 ocak' ta aynı duyguya itiyor.
    bir gün bile en sevdiğim insanlar iki dakikasını bana ayıramıyorsa? yaşamak neden? sevmek neden? emek neden?