şükela:  tümü | bugün soru sor
 • oncelikle:

  (bkz: akp kurmaylarinin fantastik beyanlari)

  hemen ardindan:

  (bkz: http://www.milliyet.com.tr/…dik yiyin, enerji verir)

  "rusya’nın başkenti moskova’daki gaz krizi zirvesinden dönen enerji bakanı hilmi güler, “kriz aşılamadı, ab gazsızlıktan donuyor. türkiye ise ab’ye gaz satacak konuma geldi. yunanistan, bulgaristan ve diğer balkan ülkeleri bizden gaz talebinde bulundu” dedi"

  buraya kadar normal, ama devami fena.

  “yenilenebilir enerji konusunda kalorisi çok yüksek bir kaynağımız var, o da fındık. kalori hesabı yaparsanız bir gramında 646 kalori var. doğalgazı, kömürü yiyemezsiniz ama bu kaynağımız aynı zamanda bize üstünlük sağlayan bir kaynağımız. yenilenebilir enerji konusunda da eğer bunu yaygın bir şekilde kullanabilirsek, bir kere üşüme derdimiz olmayacak.

  ikincisi bunun dışında başka avantajları olduğunu sizler de benim kadar biliyorsunuz. ama en azından mineralleri, vitaminleriyle yepyeni bir enerji kaynağını da gündeme getirmeyi diliyorum. bu da bizim yine yüzde 70 potansiyelimizin olduğu bir kaynak. o bakımdan yiyemediğimiz doğalgazın, kömürün yerine böyle bir kaynağın da farkındalığına dikkat çekmek istiyorum."

  yenilenebilir yerine yenilebilir demesi, siz kafanizi yormayin enerji islerine fazla diyip konuyu aganigi naganigiye baglamasi falan, nefis.

  zamaninda cok tartisildi ama, hazir bugunlerde akkuyu'daki nukleer santrali konusuyorken, secim yaklasiyorken hatirlamakta fayda var.

  debe editi: parti falan mi kursak ne yapsak gencler, bu oteki partiler tirt cikti bea.
 • eksik bilgi içermektedir. fındık dışında yüksek kalori içeren bir başka kaynağımız daha vardır: tezek. hem fındıktan daha ucuz. onu yesinler.
 • yenilebilir enerji kaynağı olarak başta fındık demek istiyorum, bilimum çerez, şekerleme ve çikolata bu sınıfa girer..
  bir de yenilenebilir enerji kaynağı var, onunla alakamız yok tabi..
 • haydi bu açıklamayı kabul edelim ve ailecek toplanıp fındık alalım, kaç para bu fındık; 100 lira. tamam basın abartmıştır, 70 lira. altına inmem kurtlu fındığa bu parayı verdim. ayrıca her zamanki gibi akp'li olduğu için yalan söylüyor. 1 gram fındıkta 646 kalori yok, 6.6 kalori var. oha sallarken bari destur deyun. adam ordulu, tevekkeli değil fındık muhabbeti yapıyor, yoksa cevizde de var aynı kalori.
 • (bkz: snickers)
 • çok da doğru, çok da yerinde bir beyandır.

  yenilebilir enerji kaynağı bir bölgede bulunan zeytinliklerin zorla sahiplerinden alınıp, ağaçlarının kesilip yerine yapılan termik santraldir.

  o yüzden bakan bey'in beyanında dalga geçilecek bir husus göremiyorum.
 • 3 defa okuduğum beyandır. espiri yapmış desem değil, adama kamera şakası yapmışlar desem o değil, ciddi ciddi bunu söyledi kabul etsem insanın mantığı almıyor.

  demek yenilebilir (!) bir enerji kaynağımız var. bu da fındık. üstelik bu kaynak bizde üstünlük sağlıyor.

  muhteşemmiş. o zaman en iyisi sanırım iki gündür reklam ( evet bildiğiniz reklam) ları dönen akkuyu nükleer santralinin açılacak ilk reaktörüne bir kaç ton fındık atmak.

  radyasoyunu iyice emen fındıkları daha sonra çıkarır götümüze sokarız.

  ve götten reaktörlü ilk insanlar olarak da tarihe geçeriz.

  elde edeceğimiz üstünlüğü düşünsenize bi.