• yan pas reyis vs capkin reyisin maci.

bir mactan fazlasi, degisik iki ekolun carpismasi.

bir yumurta kirilacak, haksizliklara boyun egmeyen aykut kocaman’mi, gelince fenerbahce’yi kume hattinin uzerine tasiyan ersun yanal mi?

tarafini sec, safini belirle.
  • bol gollü geçmesini beklediğim maç. skor tahminim 1-1.
  • zenit maçında kazanan 11’i bozmamamız gereken maç. sağ bekte cezalı isla yerine dirar’ın oynamasını bekliyorum, onun haricinde aynı kadroyla çıkarsak rahat kazanırız bence.

edit: zajc’ı ben de izlemek istiyorum fakat solda valbuena varken merkezde defansa yardım etmeyen bir kişiyi daha kaldıramıyor takım. zajc oynarsa muhtemelen valbuena’yı izleyemeyiz.
  • fenerbahçe'nin galip gelmesi haricinde de iki dileğim daha var. tahminimce bu iki dileğim, birçok fenerbahçelinin ortak arzusudur.

birincisi bu maçı kazanırken tribünlerin "ersun yanal, ersuun yanaaal" diye tezahürat yapmaları ve bu tezahüratlar sırasında kameraların aykut kocaman'ı gösterip yüzündeki kıskançlık ifadesini göstermesi.

ikincisi mathieu valbuena'nın etkili bir futbolla atiker konyaspor'un canını okuması. gol veya asist fark etmez, herhangi biri olur. çünkü geçen sezon aykut kocaman çok iyi bir çizgide gelmiş fransız oyuncuyu antrenör takımı yaratacağım diye ve kompleksi yüzünden resmen köreltmişti. umarım valbuena'nın bu karşılaşmada göstereceği performans, aykut kocaman'a kapak olur.
  • aykut hocaya karşı nasıl bir tutum içinde olunacağını cidden merak ettiğim maç. türlü etkenler var tabi. mesela fb nin son 1 aydır ölü toprağını atması dün zeniti yenmesi gibi olumlu etkenler aykut kocamana karşı olumsuz bir tavır sergileneceğini düşündürtüyor şahsen. ama aksi olsaydı fb ersun yanal ile 2-3 galibiyet almamış veya zenite yenilmiş olsaydı bana göre aykut kocamana daha ılımlı bir davranış içerisinde olunacaktır. biraz değişik bir entry oldu.
  • maçın hakemi: fırat aydınus olmuş..
  • bence son yılların en gerilimli en mücadeleci maçı olacak. umarım fener kazanır da aykut’un gereksiz kasılmalarına maruz kalmayız. nefretlik herif ya.
  • aykut kocaman kompleksli gerizekalılar yüzünden takımın maça konsantre olamaması ve puan kaybı muhtemel.

yemin ederim sizin kadar ergen bir gerizekalı sürüsüyle aynı takımı tutmaya utanıyorum. takım 14. benim gerizekalım hayal kuruyor "taraftar ersun yanal diye bağırır, aykut kocaman kıskanır".

maça gelince, kocaman'ın formsuz gününe denk gelmesini ve maçı erken koparmayı umuyorum. ama zor. beraberlik kokuyor.
  • kenarda mr. kocaman varken valbuena bu maçı tek başına alır. mutlaka ilk 11 başlamalı.
  • fenerbahçe için çok kritik bir maç. eğer bu maçtan puan alamazsa , düşme korkusu kendini iyiden iyiye gösterecektir. zira normal şartlarda bir hafta sonraki beşiktaş deplasmanında da puan alması zor gözüküyor.bu şartlarda 24. haftaya 23 puan ile girerse, muhtemelen ki rakipleri birbirleri ile oynuyor ve bazıları kesin bir şekilde feneri altına alacaktır. 24. hafta en büyük rakibi çaykur rize ile içeride çok önemli bir final karşılaşmasına çıkacak. ondan sonra ki rakip ise deplasmanda başakşehir.
    dolayısı ile fenerbahçe'nin kaderini belirleyecek maç. rakip hoca aykut ve yapı itibari ile fenerbahçe'ye ters bir takım. fenerde ki eksikler ve hafta içerisinde oynanan maç da, favoriyi konyaspor yapıyor.
hesabın var mı? giriş yap