şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: bir haber ajansi olarak eksi sözlük)

5 ölü oldugu aciklanmis.
  • kuşadası-kadınlar denizi minibüsünde büyük ihtimal pkk tarafından gerçekleştirilen haince bir canlı bomba eylemi. şu anda medya tam olarak farkında değil işin büyüklüğünün. 4 ölü, 16 yaralı olduğu yazıyor. ancak kuşadası'ndaki arkadaşları aradık hemen ve en az 10 ölü olduğunu söylediler. minibüs falan diye bir şey kalmamış ortada. tüm hastaneler yaralılarla doluymuş.
  • olay hakkında olası bbc yorumu için;
    (bkz: milistir milis)
  • an itibariyle iha isimli haber ajansının haberinin bile olmadığı patlama.
    http://www.iha.com.tr/
  • türkiye'nin turizmini baltalamak için yapılmış hain saldırı...
  • ntv ye göre olay intihar saldırısı...
    http://www.ntvmsnbc.com/news/333273.asp
  • kalleşçe, haince bir saldırı. eyüp beyaz vurulduğunda "aman yazık" diyenlerin artık anlaması lazım, bu olayları düzenleyenlere karşı sempati duymak ya da olaylara karşı bitaraf kalmak bu tarz olayların artması için zemin hazırlamaktadır. terörü destekleyen ülkelerin başına nelerin geldiğini unutmamak lazım. bir gün bir canlı bombayla aynı yerde bulununca bitaraflık kimseyi kurtarmayacaktır.

-aaa sizin üzerinizde bomba var!!
    -evet abla. fazla bağırma...
    -ama eyüp beyaz vurulduğunda ben "yazık" demiştim, polisi kınamıştım. o yüzden ben bi sonraki durakta ineyim izin ver.
    -yok abla eğer bize hak verdiysen bizimle ölmeye de hayır demezsin. sonuçta biz buyuz, ideolojimiz bu. ben şu fünyeyi bir ateşliyeyim...
  • 10 temmuz 2005 çeşme'de bombalı saldırı'nın üzerinden 1 hafta geçmeden yine izmir'in tatil yörelerinden birinde meydana gelmiş olaydır. terörün artık ülkenin batısına taşındığının açık göstergesidir bence, eskiden uzaklarda olan biteni ve rakamlarla takip ettiğimiz esefle kınadığımız "x kişi öldü, y kişi yaralandı" cümlelerinin anlamı muhtemelen hepimiz için derinleşecektir..
  • emniyet genel müdür yardımcısının "terör eylemlerine karşı her türlü önlemi en üst seviyede aldık" açıklamasından 28 saat sonra meydana gelen olaydır... yazıktır.