şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: bir haber ajansi olarak eksi sözlük)

5 ölü oldugu aciklanmis.
  • kuşadası-kadınlar denizi minibüsünde büyük ihtimal pkk tarafından gerçekleştirilen haince bir canlı bomba eylemi. şu anda medya tam olarak farkında değil işin büyüklüğünün. 4 ölü, 16 yaralı olduğu yazıyor. ancak kuşadası'ndaki arkadaşları aradık hemen ve en az 10 ölü olduğunu söylediler. minibüs falan diye bir şey kalmamış ortada. tüm hastaneler yaralılarla doluymuş.
  • olay hakkında olası bbc yorumu için;
    (bkz: milistir milis)
  • an itibariyle iha isimli haber ajansının haberinin bile olmadığı patlama.
    http://www.iha.com.tr/
  • türkiye'nin turizmini baltalamak için yapılmış hain saldırı...
  • ntv ye göre olay intihar saldırısı...
    http://www.ntvmsnbc.com/news/333273.asp
  • 10 temmuz 2005 çeşme'de bombalı saldırı'nın üzerinden 1 hafta geçmeden yine izmir'in tatil yörelerinden birinde meydana gelmiş olaydır. terörün artık ülkenin batısına taşındığının açık göstergesidir bence, eskiden uzaklarda olan biteni ve rakamlarla takip ettiğimiz esefle kınadığımız "x kişi öldü, y kişi yaralandı" cümlelerinin anlamı muhtemelen hepimiz için derinleşecektir..
  • emniyet genel müdür yardımcısının "terör eylemlerine karşı her türlü önlemi en üst seviyede aldık" açıklamasından 28 saat sonra meydana gelen olaydır... yazıktır.
  • akıl karıştıran terör eylemlerinden biri daha. birilerinin neden ne olursa olsun -ki en özünde amaç her zaman para oluyor- insan öldürmesini hiç anlayamadım ve asla anlayamayacağım. ancak son zamanlarda kendimce uyanık olmaya başladım herhangi bir değerlendirme yapmaktansa bir sene kadar bekleyip olayların kimin lehine geliştiğini takip edip daha sonra onları sorumlu tutuyorum. 11 eylül saldırıları bin ladin'e mi yaradı, ırak'a mı, afganistan'a mı yoksa amerika'ya mı?
    küçük bir amerika oldu türkiye diyorlar ya hep. inşaallah doğru değildir.
    eskiden olmazdı bizim ülkemizde böyle şeyler, yeni moda işler bunlar. hükümetlerimizin genel politikalarının meyvaları hepsi. besle kargayı oysun gözünü durumu bir nevi.