şükela:  tümü | bugün
 • çoğunun öğrenci olduğu söylenen gözaltılar.

  http://www.radikal.com.tr/…syonu_30_gozalti-1141989

  ne istiyorsunuz çocuklardan yahu?
 • @yanilgi "devlet sizi de bir sabah öperek uyandırabilir".
 • 30'un üstünde kişinin alındığı gözaltılar. kime göre neye göre alıyorlar bu insanları?
 • haklının değil güçlünün adaleti olan canım ülkemdeki standart uygulamalardan biridir.bugün sesini çıkarmayıp bu durumları hoş görenler, bir gün herkesin hukuka ihtiyacının olacağını unutmamalıdır.
 • sabah 6 gibi istanbul teknik üniversitesi vadi yurtlarında da gerçekleşen gözaltılardır. bütün kitaplarıyla , bilgisayarıyla , afişleriyle paket yapıp götürdüler çocukları. hala özgür olduğunuzu mu düşünüyorsunuz ?
 • (bkz: #35269715)
 • bir dalgada sözlüğe gelir diye düşünüyorum bu gidişle. bayrak satanı bile 20 yıl ile yargılama cabasındalar. bu haksızlıklara dur demek için çıkıldı sokalara durdurulmadan sokaklardan gitmek olmaz bu saaten sonra.
 • daha geçen hafta istanbul emniyetinin taksim dayanışması fezlekesi mahkemeden dönmüşken bugün yapılan hukuksuz gözaltılardır. hala daha sirke topluyorlar evlerden. bugünküler hariç, 12 temmuz itibariyle açıklanan rakamlara göre türkiye çapında gezi olayları sebebiyle, anayasaya aykırı şekilde 3854 kişi gözaltına alınmış, bunların 121'i tutuklanmış. bunların 6 temmuz cumartesi alınan 60'ından 8'i şu anda metris cezaevinde ağır ceza koğuşlarında katiller ve tecavüzcüler tarafından hırpalanmakta. suçları biri bayrak satmak, su tabancası taşımak, baret, toz maskesi vb. malzeme bulundurmak. bırak bareti, maskeyi, polise mukavemet bile tutuklu yargılanmayı gerektirmez.

  bütün bu insanların geçen haftaki örnek karara göre derhal serbest bırakılmaları gerekirken, savcı bugün o karara da itiraz etmiş, taksim dayanışmasından 12 kişinin tekrar tutuklanmalarını talep etmiş. e tabi bu kadar insanın tutuklanmasını nasıl kitabına uyduracaksınız?

  bu çirkin cadı avı bana olayların başında okuduğum bir yazıyı hatırlattı:

  "bir kere kitlesel eylemlerin hesabı, duvara slogan yazan 17 yaşındaki çocuklardan, köşe yazarlarına, dizi film oyuncularına kadar herkesten sorulmaya kalkışılacak, yeni ve sonu gelmez "ergenekonvari" soruşturmalara yeltenilecek..

  facebook'undan twitter'ına, yabancı medyasından ab yetkilisine her kişi ve kurumla hesaplaşmaya girişilecek; toplumun artık korku duvarını aştığı kabullenilmeyerek yangına körükle gitmeye devam edilecektir."

  ne kadar da haklı, iktidar öyle akılsız öyle adaletsiz sindirme politikaları uyguluyor ki, sanki ne yapsak da bugün yeni bir infial yaratsak derdindeler..

  edit: bugün itibariyle ileri demokraside son durum: gezi olayları nedeniyle 3636 kişi gözaltına alınıp bunların 133'ü tutuklandı. http://t24.com.tr/…636-kisi-gozaltina-alindi/234461

  edit2: bayrakci ve 6 temmuz gunu alinan 7 kisi olmasi gerektigi gibi serbest birakildi.*

  taksim dayanismasindan 12 kisinin serbest birakilmasina yapilan itiraz da reddedildi.*

  yeterince rezil olduysaniz artik bu sabah aldiginiz cocuklari ve kalan herkesi de biraksaniz...
 • icra yöntemi gibi komik gözaltılar. aranan kişiyi evde bulamayınca eli boş dönmemek için rehine olarak kardeşini gözaltına alıyorlar. fidye de talep etsin polis bari.
 • arkadaşım ismail cem bakır'ın da tutuklandığı gözaltı. ablasından öğrendik haberi bizde. ne gerekçeyle aldılar acaba geziyle alakalı değil hırsızlık diye bir açıklama yapıldı deniyor ama bilemiyorum doğru mudur.

  yazık, zorla savaş çıkartacaklar. insanları çıldırtmaya çalışıyorlar. bir sabah oğlunu, kardeşini sebepsiz yere alıp gidiyorlar bir düşünün. evlatları öldürülüyor dövülerek hemde. yine de eline pala alıp sokağa çıkmıyor bu insanlar.

  bir akıllanın lan artık.
hesabın var mı? giriş yap