şükela:  tümü | bugün
 • taksim esnafının ülkücülere de tepki gösterip göstermeyeceğini merakla beklediğim protesto.
 • ülkücülerin "protesto" gösterisiyle tanışmasıdır.
 • video görüntüleri de düşüyor yavaş yavaş...

  http://www.youtube.com/watch?v=t2z-uiy03pc
 • direniştir.
  herkesin bir direniş raconu var.
  kimi çiçek ile direnir
  kimi asker gibi direnir.
  herkesin direnişine saygım sonsuz.
  yeter ki
  sonunda adalet yerini bulsun.
  bolyoz hadisesi bu hafta sürerken yalan deliller ile adaletsizlik etmeye
  parti liderine saygısızlık etmeye
  de karşı bir direnme raconu vardır.
  bu direniş böyle oluyor.
  2. kurtuluş savaşı

  sadece bu ülkedeki birçok ana gibi kalbim kırık.
  ne diyim ?
  " git oğlum adalet ile eve dön " ne diyim ?
  barışçıl anlaşılmayan durumda halk başka bir yol da bulur.
  şiddet olmasın asla istemem. bazen de evde de yaptığım gibi erkeklere saygı duyar,
  kendi aralarında kendi raconlarında halletsinler de derim.
  ne diyim ? artık.
  direniyoruz adalet e kadar.
 • ülkücülerin sessizliğini bozdurtmaları sonucu gerçekleşen eylem. ülkücülerin tepkisiz kalmamasına sevinsem dahi üzerlerine gitmemeleri gerektiğini düşünüyorum. eğer gezi eylemcilerine uygulanan tarzda bir polis müdahelesi olursa (ki yemez) o zaman ak göt, kara göt ortaya çıkar.

  umarım polis sadece izler.
 • sokakların zalime karşı yavaş yavaş tek yumruk olmaya başladığını gösteren haklı protestodur. sadece haberturk değil, herhangi bir karasal yayından çeken tv'yi izleyen ve izlediklerine inanan kalmadı sosyal medya kullanıcıları arasında. boyalı basının karaktersizliği, her devrin adamcılığı artık itibar görmüyor.
 • çok geç kalınmış bir hareket. harekete geçmek için yılanın kendilerini de sokmasını beklediler. soktu da. ama bu olanlar bir gezi desteğine dönüşecek mi orası ayrı. bu protestoyu geziye destek olarak algılayan arkadaşlar biraz iyimcer kanımca. umarım bir aydınlanma olur da geziye destek verirler bu arkadaşlar.

  not: geç kalınmış derken örgütsel destekten bahsediyorum tabiki. üç hilal taşıyan bir çok kardeşim alanlarda bizimle omuz omuzaydı.
 • bugun habertürk gazetesini elime aldığımda ve gördüğümde gutanç duyduğum manşetinden ötürü yapılmış bir vatandaş protestosudur.

  ulam adamlar kendi liglerinde birbirlerine atıp tutuyolar, sen niye çanak tutuyorsun.

  --- spoiler ---

  hüseyin çelik'in pazar günü sarfettiği 5 kuruşluk itibarın var lafını pazartesi manşete taşımıştır. hüseyin çelik kamuoyu araştırmalarında mhp tabanının yüzde 5i desteklemiyor anayasa sürecini imasında bulunarak, sayabildiğim kadarıyla 5-6 tane atasözü sarfettiği konuşmasını "5 kuruşluk itibarın var" diye süslemiştir.
  --- spoiler ---
 • geç olsun da güç olmasın protestosudur. ülkücü camia hepimizin bildiği gibi iki ucu keskin değnek. direniş süresince, her ne kadar partileri itidal çağrıları yapmış olsa da aktif olarak katılan, mhp tabanı seçmeni epey tanıdıklarım var. dışarıdan destek verip devlet bahçeli'nin açıklamarı sonucu genelde susan ama argümanlar hususunda direnişçilerin argümanlarına daha yakın duran da önemli bir kesim var. burada ortak zeminin, hükümetin artık insanları bıktıran, rantçı, sansürcü, faşist, dediğim dedik ve zulüme dayalı anlayışı olduğunu unutmamak gerek. direniş partilerüstü bir anlayışa sahip ilk günden beri o yüzden o ruhu yakalamış kim gelirse gelsin hoş gelsin. zulüme birlikte direnelim.. önde hümanizmi tutalım yeter ki..

  artık herkes, anaakım medyanın nasıl bir aymazlık, tarihe geçecek bir yandaşlık içinde olduğu hususunda hemfikir. ülkücüler içinde, maganda diye tabir edilen tipler olabildiği gibi, iyi fikir tartışmaları yürüten de çok saygıdeğer dostlarım var. anlayışlarımız bir çok noktada çelişse de önemli olanın fikir tartışmasıyla ilerlemek olduğunu bilen, 12 eylülün de kendilerinin canını yaktığı bir camia. bu yüzden akp fanatikleri gibi, demagoji ile onu bunu aşağılamak, provokasyon yapmak yerine köklü tarihi geçmişinden gelen bir olgunluk taşıyan ciddi kesimi de var ve herkesin buluştuğu ortak bir zemin var. o da zulüm.. bu kişilerin de etkileriyle hep birlikte, tek yumruk olarak direnmeye devam zulüme karşı..
  daha önce dediğim gibi, önde hümanizm olsun yeter ki..
hesabın var mı? giriş yap