şükela:  tümü | bugün
  • az evvel binali yıldırım tarafından üstü kapalı olarak ima edilmiş olan. gazetecilerden birinin "darbeci" askerlere ne olacağını sorması üzerine, idamın şu anda yasamızda olmadığını ama meclisin saat 15'te toplanıp "gerekli hukuki düzenlemeleri" yapacağını ifade etmiştir. bu gerekli hukuki düzenlemenin ne olduğu öncesindeki cümlede gizli. "idam bildiğiniz gibi şu anda yasamızda yok." geceden beri idam idam diye bağıranlar boşuna bağırmıyormuş. her şey o kadar güzel planlanmış ki.
  • 1 günlüğüne idam kanununu getirsinler kim suçlu ise assınlar.yaptıklarına değil doğduklarına pişman olsunlar...
  • sozde darbe magdurlarinin dilinin altindan cikardiklari bakladir.

abdullah ocalan denen adam! da bu devletin butunlugunu ortadan kaldirmaya yonelik bir teror orgutunun lideridir. idam cezasinin geri gelmesi halinde bu les kargasina da uygulanmasi gerekmektedir.

edit: arkadaşlar ben de biliyorum kanunların geriye yürümezlliği ilkesini. hukukun ve kanunların üzerinden atlayıp üstünde tepinip tüm bu ilkeleri çiğnerlerse ihtimalinde demek istiyorum.
  • bir taşla 2 kuş. hem yandaş olmayan askerler, hem de kürtleri saf dışı bırakmak için mükemmel bir plan. samimiyetle tebrik ediyorum. sıra ne zaman mevcut iktidara muhalif vatandaşa gelecek acaba? onun için de bir plan gerek. kendi sesleri dışında bir ses duyulmayıncaya kadar bu böyle sürüp gidecek.
  • apo denen köpekle birlikte tüm hainleri asacaklarsa geri gelmesi gereken kanundur.
  • askerin kafasini kesenlerinde idam edilmesi , ensar vakfindaki tecavuzculerin, apo kopeginin, teroristlerin,,,
  • o idamın bugünkü askerlerle sınırlı kalacağını mı düşünüyorsunuz gerçekten? ya da kürtlerle? sana bana dönmeyeceği ne malum o darağacının? idam kararı öyle basit bir karar değildir. saçmalamayın, mantıklı düşünün biraz.
  • "1 günlüğüne idam kanunu getirmek" gibi fantastik fikirleri olanların zannetmiyorum ki kanunların geriye yürümezliği ile suçta ve cezada kanunilik ilkesinden haberi olsun. yine zannetmiyorum ki bu tiplemelerin askeri linç edenlerin de canavarca hisle ve eziyet çektirerek adam öldürme suçundan yargılanmaları gerektiği hususunda herhangi bir bilgi kırıntıları bulunsun.