şükela:  tümü | bugün
  • beylikdüzü'nde 00:10'da başladı. kaçıncı bilmiyorum, ama hiç kesilmediğine göre tek sela olamaz. 10 dk sela mı olur?
  • ankara-etlikten çok net duyuldu.

bu arada ikinci sela başladı uyumak yok bu gece anlaşılan
  • bizim cami imamının tam 00.00'da başladığı şey.

ezanı 2 dakika geç bazen 2 dakika erken okuyan imam 15 temmuz için aşka gelmiş, dakika sektirmedi.
  • anma adı altında daha yaratıcı bir şov yapılamayacağının kanıtı olan eylem. o gece de uyutmamıştı bu gece de uyutmayacak.
    hoparlörün sesini daha da bir açmışlar gibi geldi bana. okuyan adamı içeri davet edesim var diyeceğim ama çok da uzak sayılmaz. öyle ki nefesini ensemde hissediyorum.
  • bolu'dan bildiriyorum, burada başlamadı daha. son referandumda %60 küsür evet oyu verebilen şehrimden beklenmeyecek bir performans.
  • (bkz: show must go on)

o gece korkudan yüzü bembeyaz 3g ile bağlanıp halkı sokağa döküyor, şimdi ise meydanlarda göğsünü gere gere atıp tutuyor. bizim halk da hülooğğ.
  • erzurum da selâ melâ başlamadı,kesin tarih konusunda kafaları karıştı yarın 00.15 i mi bekliyorlar
  • 10 dk kadar evvel konya'da da duyulmaya baslanmistir.
  • 00.13 itibariyle türkiye genelinde 90 bin camide başlayacak eşzamanlı olay.

edit: benzetmek gibi olmasın ama içimden bir his çok yakın bir zamanda saat dokuzu beş geçe çalan siren ile bu olay kıyaslayacak ve yeni bir ayrışma konumuz olacak diyor. iyice paranoyak oldum lan.

edit 2: hatta rte'den yakın zamanda böyle bir versus bekliyorum.

edit 3: yeniden başlamıştır.
  • başlığı görür görmez başladı, efsane.