şükela:  tümü | bugün
  • kumar bağımlılığı davranışsal bağımlılıklardan biri ve uyuşturucu madde bağımlılıklarında olduğu gibi beynin ödül mekanizmasını değiştirdiğinden kişi bir süre sonra o kısır döngünün içinde kaybolup gidiyor. bir verem hastası için en sık görülen belirti nasıl öksürükse bağımlılıkta da en sık rastlanılan şey yalan söylenilmesi. tedavi ile ilgili öncelikle kişinin bağımlı olduğunu kabul etmesi ve tedavi olmak istemesi gerekiyor. tedavi olma motivasyonu düşükse ya da hasta olduğunu kabul etmezse ne ailesi ne arkadaşları ne de doktorların elinden hiç bir şey gelmez. tedavi olmaya karar verdikten sonraki aşama amatemlere ya da bağımlılık konusunda deneyimli bir psikiyatriste başvurması ve hem ilaç hem terapilerle tedaviye başlaması.
  • onca sorun varken, gereksiz bir kumarbaz için ne yapılması bekleniyor? reddedin ve bokunda boğularak ölsün. hasbelkader sizin ailenizde doğmuş olması onun kötü ve ahmak olduğu gerçeğini değiştirmiyor.
  • varsa bu konuda psikolojik formasyonu olan birinin konuşması gerektiği yoksa da ekşici piçlerin çenesini kapatıp susması gereken olay.
    amk yerinde yorum yapmayın lan yapmayın.
    kendi iradesine bağlıymış, nasıl kurtulamazmış.
    yarın öbür gün kanser olduğunda "olm abartıyorsun yaaa ufak bir kırgınlık var kalk ayağa acık hava al geçer" deseler ne yaparsın orospu çocuğu öyle düşün.
  • halen yardım ve fikir beklediğim üzücü olay.
  • ne gibi yardım ve fikir beklendiğiniz anlamadım ? getir konuşalım elamanı diyeceğim adam ailesini takmıyor benimi takacak . maaşını el koyun , başına bir bekçi takın , polise kumar oynuyor diye şikayet edin . oynadığı ortamları polise bildirin .

bu iş nasihatla çözülücek seviyeyi fazlasıyla geçmiş .