şükela:  tümü | bugün
  • wimbledon 2017 erkekler finali.

müthiş form grafiği ile 35'lik federer'in kolay bir galibiyet almasını bekliyorum.

gönül isterdi ki nadal ile efsane bir maç gerçekleştirseydi...
  • ekselanslarının wimbledon şampiyonluklarına bir yenisini eklemesi ve buranın tam anlamıyla kralı olmasına saatler kaldı. maç türkiye saati ile 16:00'da başlayacak. turnuva boyunca takip ettiğim federer'den en ufak şüphem yok, cilic'ten yana beklentiler büyük ama bizimki set bile vermezse şaşırmam. don gömlek basayım dedim de oran 1.23, 1.23 neyse sanki cem ilkel ile oynuyor amk. neyse maçta canlıyı kovalayacağız artık, olur da ilk seti falan alırsa cilic böbreği dalağı basarız fedo'ya.

come on !
  • hemen arkasından bbc tarafından yeni doktorun kim olduğu açıklanacakmış. (bkz: doctor who)
  • tarihe taniklik etmek uzere ekranlarin basinda yerini aldigimiz mac.
    vurdugun winner olsun ekselans, agla ve aglat bizi!
  • murray-federer finali beklerken benim için sanırım biraz sürpriz olmuş finaldir.

her ne kadar rakibe şans vermiyor olmasak da federer'in birkaç yıl önce murray'e kazandırdığı wimbledon şampiyonluğunu unutmayalım.

heyecanla maçı bekliyoruz efendim.

ekselansımızın bir sevinç daha yaşatması dileğiyle...
  • federer'in almasını istediğim maç. enteresan bir gerginlik var maçta çözemedim. cilic feci yardırmakta.
  • ekselansları servis kırdı!!!
    durum: 2-3
  • federer başladı dağıtmaya an itibariyle servis kırdı.
  • martin isminin hirvatlarda populerlesmekte oldugunu gosteren mac,

(bkz: marin cilic)
  • 2. setin 4. oyunu öncesi, federer bir kez servis kırdı bu sette, durum 3-0, servis sırası cilic'te.
    ilk set: 6-3 (federer)
    2. set: 6-1 (federer)
    3. set: 6-4 (federer).

maç boyunca oyunun tek hakimi olarak maçı da kolay kazandı, wimbledon'daki 8, toplamdaki 19. grand slam şampiyonluğu geldi. wimbledon'ı turnuva boyunca set vermeden kazanan 2. kişi oldu.