• aşağıdaki entry eelmyraa nickli çaylak yazarın ricası üzerine girilmiştir. kendisinin bana gönderdiği içerik aşağıdaki gibidir.
    umarım söz konusu olaydaki ilgili kişilere ulaşılır.

-----------------------------------------------------------------
    annem 16.07.2018 günü saat 15:30 civarı, bahçelievler metrobüs- bağcılar eğitim ve araştırma hastanesi hattında çalışan 34 m 3735 plakalı minibüste kaza geçirmiştir. şoför hız limitlerine uymadan, kadir has avm önündeki kasisten hızlı bir şekilde geçiyor ve bu sırada bir yerlere tutunmaya çalışan annem araç içinde düşüyor ve omurgasında kırık oluşuyor. sonrasında annemi bu şoför, minibüsle apar topar bakırköy sadi konuk hastanesi'ne bırakıp kaçıyor.

biz bu süreçte annemi ayağa kaldırdık, şikayetçi olduk. elimizde bir devlet hastanesi bir özel hastaneye ait raporlar mevcut.

şikayetimizde minibüs içi güvenlik kamerasının ve bu civardaki kamera kayıtlarının incelenmesini talep ettik. şoför için uyuşturucu madde kullanıp kullanmadığının tespit edilmesini talep ettik.

sizden ricam bu konuda hukuki yardım, bir de araçta bulunan diğer 2 yolcunun bulunması. belki burayı okuyan birileridir ve bana ulaşırlar. bizim şahide ihtiyacımız var.

bu şoför minibüs değil el arabası bile kullanmamalı. lütfen yardım.

------------------------------------------------------------------------
  • kısa sürede yakalanması gereken sürücü. konuyu gündeme taşımamız lazım.
  • ıyi de, ben mi yanlis anliyorum, anliyorsam biri duzeltsin. minibusculeri zerre bende sevmesem de, adam tutup sokaga atmamis. nasil dustugu, nasil omurgasini kirdigi belli degil. otobuste bile hic mi basiniza gelmedi, ondeki bazi araba yuzunden ani frenle one yigildiginiz anlar? kendiniz araba kullanirken hic mi ani fren yapmadiniz? almis, hastaneye goturmus. sonucta o da bi sekilde o hatta bulunan minubusu calistirmaya devam etmek zorunda. hastanede ise yakinlari ile irtibata gecilip, refakatci cagirilabilir. ki hasta bilinci kapali veya yogun bakimda degil. hemen linc girisiminde bulunmak ne kadar dogru? basliginda degismesi lazim, sanki minibus carpmis da kacmis gibi bir anlam cikiyor
    edit: simdi tekrar dusundum de, araba kullananlar bilir, kasislerde ss yavaslarsiniz, sakaya gelmez. minibus soforu de o yolu hergun arsinladigi icin, nerde ne kasis var bilir. yavaslamadan, hizli geciyor olmasi cok mantiksiz. hadi gecti diyelim, ve abartili gecti, bu durumda ordaki sahislarin ziplamasi lazim. tavana kafayi carpip, beyin sarsintisi gecirmesi lazim.
    edit2 : minibus soforu hastaneye birakmis. hastanenin kamera kayitlari mutlaka vardir, ordan kim oldugu cok kolay bulunanilir. ve minibusun kamera kayitlarindan da iceride neler yasanmis, pek tabi ortaya cikacaktir.
  • tez vakitte yakalanacağını umduğum minibüs magandası
  • tanım: gündemden düşmemesi gereken başlık

yol o civarda çok bozuk, bölgeyi bilen bilir. sedanla bile giderken nasıl dikkat ediyoruz. can taşıyan bir minibüs şoförü ne yapmalı sizce? yazar arkadaşın biri çarpma yok demiş, aracın içinde düşmesine neden oluyor. trafik kurallarına uymayan, insan taşıyan bir toplu taşıma aracı söz konusu. bu mutlaka güvenlik kameraları ile ispatlanacaktır. araçta başka yolcular da var, yolun kenarına bırakıp mı kaçacaktı? ayrıca omurgası kırık insanı, ambulans çağırmak yerine, o şuursuzca kullandığı araçla hastaneye bırakıyor.

süreci kısaca anlatayım, şikayetçi olabileceğimiz heryere şikayette bulunduk. annnemin ifadesi evde alındı. bizim derdimiz, bu adamın trafikte seyretmemesi. annemin sağlığını soranlar olmuş, vertebro plasti yapıldı. kazanın olduğu yerin 50 mt. ötesindeki hastanede. şu an çok daha iyi, ayağa kalktı. bundan sonra, hukuki mücadelemizi sürdüreceğiz. sosyal medyayı kullanmadığım için, sözlükten yardım bekledim. adalet sistemimiz çok ağır işliyor. araçtaki diğer yolculardan biri belki sözlük okuyordur, yazdıklarımı görür bana ulaşır. belki benim atladığım birşey vardır, hatırlatacak arkadaşlar olur. biz gereken ve aklımıza gelen hertürlü talepte bulunduk. tek endişem benim önemsemediğim minicik bir ayrıntının tüm süreci etkilemesi. bu şoförün değil bir toplu taşıma aracı, hirbir araçla trafik seyretmemesi.
  • acilen yakalanıp trafikten izole edilmesi gereken sürücüdür.
  • minibüste başka görgü tanıklarının olup olmadığını merak ettiğim hede.

en kısa zamanda bulunup ceza alması sağlanmalı. keza anlatılan sürücü daha ağır kazalara sebebiyet verebilir.

genellemek ne kadar doğru olur bilmiyorum ama minibüs sürücüleri benim gözümde potansiyel suçlu.
  • oncelikle gecmis olsun, bundan 3-4 yil kadar once, babaannem ve dedem saglik ocagindan geri donmek icin bindikleri minibusten evlerinin yakinlarinda iniyorlarken sofor inmelerini beklemeden hareket ediyor ve o zamanlar 76 yasinda olan babaannem dengesini kaybedip yere dusuyor ve kalcasinda parcali kiriklar meydana geliyor, once sofor ve bir kac yolcu babaannemi yerinden kaldirarak tekrar minibuse bindiriyor ve bir devlet hastanesine gidebilmeleri icin taksi duragina (!) birakiyor ve gidiyor.

biz hastane polisine durumu bildirdikten sonra, devlet hastanesi bize ameliyat icin 15 gun sonraya randevu verdiginden dolayi ve ayrica surenin uzunlugunu ve agrilarini da goz onunde bulundurarak ozel hastaneye sevk edip ameliyatini gerceklestirdik.

bu surecte avukat bir arkadasimin yardimi ile suc duyurusunda bulunduk, aradan belli bir sure gectikten sonra polisler evimizde babaannemin ifadesini aldi, plaka sahibinin baska biri oldugu ve 3 tane soforu oldugundan hangisinin bu olayi gerceklestirdigini bilmedigini bize soylendi.

dedem soforu taniyabilecegini soyledigi halde biz o 3 sofore ulasamadik, mahkeme gunu geldiginde plaka sahibi olan sahis verdigi ifadede boyle bir olayin kendi aracinda yasanmadigini ve babaannemin yolda yururken dusmus olabilecegini iddia etti. olayin yasandigi sitenin onundeki guvenlik kameralarina kadar ulasmaya calistik ama bir sonuc elde edemedik. plaka sahibiyle telefonda konustugumuzda tehditkar bir tavirla karsilastik hatta.

sonuc su, babaanemin ameliyattan sonra akcigerine emboli atti ve 3 gun yogun bakimda yatti, bir bacagi kisa kaldi ve bu kisaliktan dolayi yururken yasadigi dengesizlik sebebinden bir daha dusup diger kalcasini kirdi ve biz aylarca ona baktik. maddi olarak goctuk. mahkeme hala devam ediyor, para cezasi ve 2 senelik trafikten men edilme sonucunu bekliyoruz ama dava senelerce surebilirmis.

taniklariniz ve avukatiniz varsa tazminat davasi ile baslayin derim ben. umarim en kisa zamanda kisiler hakettikleri cezalari alirlar.
  • minibüse binmekten çok korkuyorum. deli gibi araç kullanıyorlar. çoğu kurallara uymuyor ve sürekli güzergahını değiştiriyor. bunları şikayet edebileceğimiz bir yer var mı?
    geçmiş olsun, umarım kısa sürede yakalanır.
  • kesinlikle peşi bırakılmamalı.
hesabın var mı? giriş yap