şükela:  tümü | bugün soru sor
 • o zaman millete nasıl hava atacaklar. keşki insanlar eşyaları bu kadar çok sevmese de onları sadece kullanmak için alsa.
 • valide hanım kullanıyor 16 yaşından büyük otomobil. hatta marka model de vereyim, fiat palio. eyvallah getiriyor, götürüyor, vergisi düşük, türkiye şartlarında müthiş. amma velakin sürekli bir yerinden patlak veriyor. ona 100 lira buna 200 lira derken yine eşek yüküyle para gidiyor arabayı düzeltmeye.

  geçenlerde benzin deposu kapağı kırılmıştı mesela. parça hiçbir yerde yok. sanayide 2-3 hafta aradılar, buldular sonunda bir yerden. 300-400 lira sırf bir benzin deposu kapağı. zamanında gayet yaygın bulunan bir araçtı ama artık parçaları o kadar da kolay bulunamıyor yani anlayacağınız.

  bunun haricinde yaktığı benzin var ki akıllara zarar. tüp de taktırmıyor inatla. 100 km'de 10-11 litre benzin yakıyor araba. türkiye gibi dünyanın en pahalı benzinini kullanan bir ülkede bu da pek yemiyor yani.

  16 yaşından küçük büyük muhabbetine girmek yerine minimum masrafla maksimum verim alma derdine düşülse daha iyi olur gibi sanki.
 • 2000 model bmw e39 kasa 5 serisi modellerinden biri düşünülecekse hak vereceğim önerme olacaktır.
 • sanayideki mehmet ustanın karısı olmaktır. eviden çok ona gidersin
 • ben 2 şeye önem veririm; estetik ve güvenlik. araba estetikse yaşına bakmam ama ikinci şık yeni araç almaya beni itiyor. gelişen teknoloji ile birlikte gelen güvenlik özellikleri maalesef birçok eski araçta yok. olan eski araçlarda 200-300bin km bandında, başınıza iş açması veya elinizde kalma tehlikesiyle karşı karşıya.
 • mantıksız değil arkadaşım sen fakirsin. 16 yaşında araba mı kullanılır olm? 10dan sonra arabalar çürümeye başlıyor. 16 yaşındaki araba elinde kalır adamın.