şükela:  tümü | bugün
  • sarayciklarin ve gemiciklerin efendisi nire bizim garip anadolu cocugu muharrem nire.
  • adam 16 yıldır milletvekili daha kendini kalkındıramamış ülkeyi nasıl kalkındıracak.

edit: espri yaptım ama bunu açıklamam gerektiğine inanamıyorum gerçekten.
  • yola, tek yüzükle çıkanları göstermiştir.
  • gel birlikte çare olalım denir mi yapmayın böyle politik hataları senin ona ihtiyacın yok eş seviyede adaysınız. ben garibanım evet halkımız benden daha gariban ama biz bununla halkımızın garibanlığıyla açlığıyla mücadele edeceğiz yat kat peşinde koşup lüks içinde halkın garibanlığına sırt çevirmeyeceğiz de sen ne adamı kendi konuşmanın muhattabı neden yapıyorsun sen halkın adayısın onunla bu seçim sonrasında el ele verme şansın yok sen seçilirsen de yok o seçilirse de yok.
  • kibirden patlayacak olan adama verilmiş güzel cevap.
  • adamın söylemek istediğine değil de çıkarılacak son mesaja odaklanan, reis benzeri üsluplu yazarları görmemizi sağlayan açıklamadır.

efendim adam daha kendini kalkındıramıyormuş da ülkeyi nasıl kalkındıracakmış. illa sarayda mı yaşasın adam? illa paranızı çalsın dolandırsın mı hepinizi? veya iyi maaş alan herkes kendi evinde mi yaşıyor? yukardaki argümanı atan yazarlara soruyorum, kendi evinizde mi yaşıyorsunuz kirada mı? kardeşim adam sizden bizden biri. ama siz illa para düşkünü kibirli herifler olsun başımızda istiyorsunuz. bu nasıl kraldan çok kralcılıktır ya.
  • tasarruf ve ekonomi konularında başarısız olacağı sanılan cumhurbaşkanı adayı.

bu ülkenin insanı seçtiği, seçeceği insanın görev tanımından habersiz daha. bir de eli kalem tutuyor sanılıp yazar olarak kabul edilmişler var.

cumhurbaşkanı vergileri kendisi yönetmez, yönetecek üst kadroları oluşturur. hırsızlık yapmasın, garibanın hakkını ona buna peşkeş çekmesin, ekonominin selameti için faiz yükseltme gerekliliğinden bahseden merkez bankası başkanıyla inatlaşmasın, fazlasıyla yeter zaten.

öğretmen maaşıyla ya da milletvekilliğinin ilk yıllarında pat diye ev sahibi olamayanın beceriksiz ya da savurgan olma ihtimalinden çok dürüst olma ihtimali akıllara gelir bu ülkede. sıfır varlıkla makama gelip hop diye oğluna gemicik alabilmek beceriklilik göstergesi tabii insanımızın gözünde.

ahlâkın erdemden sayılmadığı yerde yönetenler değişse n'olur! bir de utanmadan atatürk'e kızarım zaman zaman jakoben politikalarından ötürü. bu insanlarla nasıl başa çıkılır ki başka türlü? benimki de halt yemek.
  • kendine fakir (!) diyene güzel cevap olmuş. şaka maka ülkede gel memleket sorunlarını tartışalım bırakalım boş atışmaları diyen bir başkan adayı var.

ilginç.
  • bu başlığın 3. ve 4. entrylerini okuyunca hırsızlığın nasıl yüceltildigini anliyoruz.
    "16 yıldır vekil kendini kalkındıramamış"
    adam maaşını gezilerde seçimlerde harcamış ve çalmayınca doğal olarak artmamış.
    çalmamak suç artık ,harbiden siktirolup gidilesi bir yer oldu bu ülke.
    ed:imla
  • 30 yıldır milletim. 30 yıl da kirada geçti.

(bkz: derdini sikeyim butonu)