şükela:  tümü | bugün
  • ukrayna tatili olsa olurdu ama buna gelmem !
  • ya gençler iyi hoş da sıkıntı şu:

bunun yerine şunu dese:

- vermiyoruz bir şey oy verin sadece.

yeminle diyorum ki kemiksiz %30 oyu var.

sıkıntı bu işte.

https://t.co/mukypvlua2

şu videoya bir bakın, kadının tavrına, öbür bazroya, bir de yorumlara bakın. adamlar taraftar taraftar, seçmen değil.
  • seçmeninin kalitesini bilen aday vaadidir. ne vaadetsin endüstri 4.0 mı? açlıktan ağzı kokan, cebinde beş kuruşu olmayan ama sebebini de sorgulayacak muhakeme kapasitesi olmayan çomara kahvede kek keyfisi vaat etmek gayet mantıklı. çomar ne anlar endüstri 4.0'dan, sen sıradan, aptalın bile anlayacağı vaadini yap, biraz da allah muhammed salla, sonra seçilince asıl yapacağın projeyi yaparsın. şu milleti 100 senedir tanıyamadılar. belki %70-80'i cahil, dünyadan habersiz, kalanı da kendini kendi imkanları ile geliştirmiş, dünyaya, yeniliklere açık bir halk. çakal olmak lazım biraz siyasette. oyunu kuralına göre oynamak lazım.
  • meseleye kıraathane olarak bakmayın. akpnin vaatlerinin çoğu özünde inşaat sektörünü canlandırmaya ve tüketimi arttırmaya yönelik. kanal istanbul, yeni köprüler, yollar, havaalanları vs. bana sorarsanız kıraathane vaadinin altındaki sebep de inşaat. gidip her ile ilçeye sanki hiç yokmuş gibi kıraathane binaları yapacaklar. bu sayede de küçük ve orta ölçekli müteahhitlere de gelir sağlama derdindeler. tabi bu kıraathanenin çayı, keki vs de gökten zembille inmeyeceği için toptancılara da gün doğacak. akp seçmeni tükettikçe tükendiğimizi ne zaman anlayacak bilemiyorum.
  • bugüne kadar duyduğum en boş en saçma seçim vaadi. bunu beğenen bir insan da fikrin kendisi gibi ancak boş beleş işe yaramaz olabilir.
  • seçim kargaşasında ambele olduklarını gösteren vaaddir. değilse vay halimize. fabrika açacağım de, ülkeyi kalkındıracağım de ne var? yap.

işsiziz kahvede otururuz kültürünü silmeleri gerekirken yapılmış vaaddir.