şükela:  tümü | bugün
 • üretim ekonomisinden uzak, gelecek planları olmayan, seçmenin gözünde gittikçe küçülen, çağa ayak uyduramayan, ülke gerçeklerinden uzak siyasetçi vaadidir.

  ülkenin çok daha acil sorunları varken beni seçin sizlere kıraathane yapacağım, çay ve kek ücretsiz olacak demek insan aklıyla alay etmektir.
 • gayet mümkün olandır.

  önemli olan vaadi veren ve vaadin saçmalığı değildir. insanların ağzını büzemeyiz, her şeyi söyleyebilirler.

  asıl sorun ; salya sümük her şeyi alkışlayan inanılmaz derece kara cahil ve aşağılık kompleksli çomarların varlığı.

  reisleri ölse de, gitse de, bir şekilde kaybolsa da, bu adamlar burada oğlum.

  tek yol tımar.
 • secmenin kalitesini bilen akilli politikacinin yapacagi istir.

  secmeninin kilosu bu kadar.
 • ukrayna tatili olsa olurdu ama buna gelmem !
 • ya gençler iyi hoş da sıkıntı şu:

  bunun yerine şunu dese:

  - vermiyoruz bir şey oy verin sadece.

  yeminle diyorum ki kemiksiz %30 oyu var.

  sıkıntı bu işte.

  https://t.co/mukypvlua2

  şu videoya bir bakın, kadının tavrına, öbür bazroya, bir de yorumlara bakın. adamlar taraftar taraftar, seçmen değil.
 • seçmeninin kalitesini bilen aday vaadidir. ne vaadetsin endüstri 4.0 mı? açlıktan ağzı kokan, cebinde beş kuruşu olmayan ama sebebini de sorgulayacak muhakeme kapasitesi olmayan çomara kahvede kek keyfisi vaat etmek gayet mantıklı. çomar ne anlar endüstri 4.0'dan, sen sıradan, aptalın bile anlayacağı vaadini yap, biraz da allah muhammed salla, sonra seçilince asıl yapacağın projeyi yaparsın. şu milleti 100 senedir tanıyamadılar. belki %70-80'i cahil, dünyadan habersiz, kalanı da kendini kendi imkanları ile geliştirmiş, dünyaya, yeniliklere açık bir halk. çakal olmak lazım biraz siyasette. oyunu kuralına göre oynamak lazım.
 • meseleye kıraathane olarak bakmayın. akpnin vaatlerinin çoğu özünde inşaat sektörünü canlandırmaya ve tüketimi arttırmaya yönelik. kanal istanbul, yeni köprüler, yollar, havaalanları vs. bana sorarsanız kıraathane vaadinin altındaki sebep de inşaat. gidip her ile ilçeye sanki hiç yokmuş gibi kıraathane binaları yapacaklar. bu sayede de küçük ve orta ölçekli müteahhitlere de gelir sağlama derdindeler. tabi bu kıraathanenin çayı, keki vs de gökten zembille inmeyeceği için toptancılara da gün doğacak. akp seçmeni tükettikçe tükendiğimizi ne zaman anlayacak bilemiyorum.
 • bugüne kadar duyduğum en boş en saçma seçim vaadi. bunu beğenen bir insan da fikrin kendisi gibi ancak boş beleş işe yaramaz olabilir.