şükela:  tümü | bugün soru sor
 • daha önce 6 kişiyi öldürdüğü için 16 yıl hapis yatan seri katil salındıktan sonra bir kişiyi daha öldürmüş.

  emin olun bu cinayeti tek başına işlememiştir. suç ortakları ise, türk yargı sistemi, türk psikologları, bizzatihi türk adaletidir.
  mental dengesi yerinde olmayan bir sosyopatı nasıl sokağa salabiliyorlar, aklım almıyor.

  --- haber ---

  kayseri’de 6 ayrı şahsın öldürülmesi, 2 şahsın yaralanması olaylarını gerçekleştirdikten sonra yakalanan ve 16 yıl hapis cezası yattıktan sonra tahliye olan hamdi kayapınar, cezaevinden çıktıktan sonra geçtiğimiz hafta 1 kişiyi daha öldürdü. kayseri polisi kurbanlarını ’av’, kendisini ’avcı’ olarak gördüğü ifade eden hamdi kayapınar’ı, 950 saatlik güvenlik kamerasını inceledikten sonra kıskıvrak yakaladı.

  2 ağustos'ta erenköy mahallesi şehir komandolar caddesi üzerinde bulunan bir villada, özel güvenlik görevlisi olarak çalışan sami y., villa önündeki bekçi kulübesinde öldürüldü, sami y.'nin ruhsatlı tabancası olaydan sonra kayboldu.

  950 saat güvenlik kamerası görüntüleri incelendi

  olayın ardından geniş çapta soruşturma başlatan kayseri il emniyet müdürlüğü asayiş şube müdürlüğü cinayet büro amirliği ekipleri, sami y.'nin maskeli, eldivenli ve kimliği tespit edilemeyen şüpheli tarafından av tüfeği ile ateş edilerek öldürülmesi ve maktule ait tabancanın ve malzemelerin yağma edilmesiyle ilgili saha çalışması çalışması başlattı, olay öncesi ve sonrasına ait yaklaşık 950 saatlik güvenlik kamera kayıtlarının inceledi.

  seri katil çıktı

  inceleme sonucunda, şüpheli şahsın bisikletle olay yerine gelip gittiği, olay öncesi günlerde olay yeri çevresinde keşif yaptığı tespit edildi. görüntülerden yola çıkan ekipler şahsın, yıldırım beyazıt mahallesine girdiğini tespit ederek, bölgede yoğunlaştı. mahalle sakinleri ve iş yeri sahipleri ile mülakatlar yapan cinayet büro dedektifleri, yapılan fiziki çalışmalar sonucu 2000-2001 yılları içerisinde elde edilen güvenlik kamerası görüntülerindeki şüpheli şahıs ile elde edilen görüntüleri karşılaştırdı. olayın işleniş yönteminin kamuoyunda seri katil olarak bilinen 6 ayrı şahsın öldürülmesi ve 2 şahsın yaralanması olaylarını gerçekleştirdikten sonra yakalanan ve 16 yıl hapis yattıktan sonra 2017 yılı şubat ayında tahliye olan ve yıldırım beyazıt mahallesinde ikamet eden hamdi kayapınar'ı belirledi. harekete geçen ekipler, 7 ağustos’ta hamdi kayapınar'ı yakaladı.

  cinayetlere devam edeceğini itiraf etti

  2000-2001 yılları arasında 6 kişiyi öldüren, 2 kişiyi de yaralayan seri katil hamdi kayapınar'ın evinde köpekle yapılan aramada ise, suçta kullanılan av tüfeği, geçtiğimiz günlerde öldürülen sami y.'ye ait ruhsatlı tabancı, maske, eldiven, bisiklet ve 83 av tüfeği fişeği elde edildi.

  kayseri il emniyet müdürlüğü asayiş şube müdürlüğü cinayet büro amirliğinde sorugya çekilen hamdi kayapınar, maktulü kulübe de tabanca ile nöbet tutarken gördüğünü, şahsı daha önce tanımadığını, hasımları olduğu için sadece tabancasını gasp etmek amacıyla öldürdüğünü itiraf etmiştir.

  ilk kurbanı kardeşi oldu

  kurbanlarını 'av', kendisini 'avcı' olarak gördüğü ifade edilen hamdi kayapınar, ilk cinayetinde 14 yaşındaki kardeşini boğarak öldürdü. kayapınar, 1998 yılı mart ve 2001 yılı şubat ayı arasında 6 kişiyi daha öldürdü, 2 kişiyi de öldürmeye teşebbüs etti. hamdi kayapınar'ın emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edileceği bildirildi.
  sözcü haberi

  --- haber ---
 • hiç tanımadığı insanı öldürebilen psikopatı kim niye salıverir ki..?

  şu anda bu 6 kişinin katilini salıverenler(psikiyatr, hakim, savcı vs..)
  7.ci kişinin öldürülmesinden hiç sorumlu değiller.. böyle sistem mi olur..?

  vaziyet buysa, bu ülkede adaleti sağlamanın tek yolu var.. 7.ci maktülün yakınları
  o savcı, hakim, psikiyatr kimse bu sosyopatı salıverenler
  tek tek peşlerine düşüp şahsi intikam hesabını görecek.. tek yol devletin olmadığı döneme dönüş.. başka yolu yok..

  medya da yok ki ülkede.. salıverenlerin boy boy resimlerini birinci sayfadan ifşa etsin.. insan arasına çıkamasınlar.. görüldükleri yerde suratlarına tükürülsün.
  (başka bir psikopatın daha salıverilmesini önlemenin bir yolu olmalı..)
 • kişi başı 16/6 = 2.6 sene yatmış.
 • 6 kişiyi öldüren birisinin müebbet hapis cezası alması gerekirken nasıl 16 sene sonra salıverildiğini anlayamadığım katil
 • benim bir üst modelim olabilir mi?

  gerçi, yaşamımda hiçbir kimseyi öldürmedim, öldürmek gibi de bir planım yok... mottomuz, yaşa ve yaşat. ama, adam yaralamadan dört kez hapse girdim. bir keresinde, içeride yatmış; altı ay geçmeden, birilerini bacaklarından vurup, iki kişiyi de döverek hastanelik edip, yine hapse girmiştim. o değil de, hapishane müdürü, "oğlum, en azından bir yıl dışarıda gezip öyle gelseydin", demişti. mevzular ağırdı, müdürüm, demiştim.
 • çocukken haberlerden hatırladığım adam.o zamanlarda seri katil olarak bayağı tanınır olmuştu. akıl alır gibi değil nasıl serbest bırakılıp elini kolunu sallayarak dolaşmasına izin verilir.toplumdan izole edilmesi lazım hasta ise bile.doksanlarda birde artvin canavarı diye bir seri katil vardı.o da yaşlı insanları öldürüyordu.o seri katilde aramızda dolaşıyor.onu da serbest bıraktılar. tamam ruhen hasta olabilir bu kişiler ama bence bu tip seri katillerin en azından gözetim altına alınması gerekir.
 • 2.6 yıl daha hapis yatar, sonra çıkar.