şükela:  tümü | bugün
 • internet uzerinden 160bin kisinin kredi kartlarini kopyalayarak dolandirmalarina ragmen, nihayet 1 kisinin sikayetiyle olay ortaya cikmis. evet sadece 18 yasindaki cocuk ve babasi.

  http://m.hurriyet.com.tr/…yacim-vardi-dedi-40062091

  bilenler yanit versin lutfen, bu isi nasil yapiyorlar, keylogger kurarak mi? mim attack mi duzenliyor, trojan mi sokuyorlar ne yapiyor ki bu adamlar bu kadar buyuk sayida kisiyi dolandirabiliyor?

  hadi bunlara uyanmayan bankalari gecelim de, 160bin kisi nasil uyanmaz? kisi basi 1tl mi dolandirdilar, ne yaptilar?

  edit: @barisunver mesaj atti, muhtemelen (bkz: phishing) ile yapmislardir. hem gelistirmesi kolay hem de bilisim okur yazari olmayan bizim millete yutturmasi cok kolay. banka sitesine benzeyen bir sayfanin linkini kurbana mail atmak yeterli.
 • 160bin kişiyi 100'er lira dolandırsalar 16 milyon yapar.1.000'er lira dolandırsalar 160 milyon...

  neden sürdürmüşler ki anlamadım, vur voliyi kaybol.
 • (bkz: 72 milyonu dolandıran baba oğul)

  edit: 78 milyon da olabilir..
 • babanın gazeteciye olan sözleri bomba. "ihtiyacım vardı dolandırdım, lüks villalarda yedim, pişkinliğimi yaz, imkanım olsa seni de dolandırırım''

  edit: haberin içeriği de bomba.

  . polis ele geçirilen delillerden yaptığı incelemede baba ve oğlun 160 bin kişinin kredi kartı bilgilerine ulaşarak internet üzerinden alışveriş yaptığını belirledi. polis bu tespitin üzerinden 160 bin kişiyi tek tek arayarak kredi kartlarından para çekildiği bilgisini verdi.

  ulan 160 bin kişiyi ne ara arayacak polis?
 • onur kopçak'ın rekorunu egale etmesi muhtemel baba oğuldur. onur kopçak 49 ayrı davadan 334 yıl 7 ay 10 gün hapis cezası almıştı. bu baba oğul için 160 bin kart deniyor. hadi 100 bin mağdur/müşteki olsa, banka veya kredi kartlarının kötüye kullanılması suçu *alt sınırdan her mağdur/müşteki için 3 yıl desek, en az 300 bin yıl hapis cezası ile kırılması imkansız bir rekora imza atabilirler.*
 • "polis bu tespitin üzerinden 160 bin kişiyi tek tek arayarak kredi kartlarından para çekildiği bilgisini verdi."

  her arama 1-2 dakika sürse, 110-220 gün boyunca polisin durmadan telefonda olmasi lazim.

  hürriyet bir haberi de sulandirmasa olmaz.
 • bu polisler muhabirlere bilgi verirken götlerinden iyi sallarlar muhtemelen bu tip bir iş felandır ayrıca olsa bile; bukadar müştekiyle iddaname yazacak bir savcilik makami yok turkiyede.