şükela:  tümü | bugün
  • kucukken ben, evimize ilk defa telefon baglandiginda bildigim tek numara buydu. annemden gizli arardim hep cunku cok para gelir telefona diye kizarlardi. bi gun yine gizlice cevirdim numarayi ve masal beklerken karsima bir adam cikti emniyet falan biseyler dedi . 055 i aramisim yanlislikla. ben masal dinleyecektim dedim. o da bana ben sana simdi bi masal anlatirim gorursun dedi polis burasi nasil ariyon sen burayi dalga mi geciyosun sen dedi . korkudan oldum . bir hafta yuregim agzimda polisler gelip beni tutuklayacak diye bekledim. korktugum tutuklanmak degildi ama polisler gelirse annem anlayacak aradigimi diye korkuyordum. bi daha da hic aramadim. nefret ettim bu hattan da masallarindan da . cocuklar icim polis imdat a bu kadar benzeyen numara koyulur mu yaa!
  • işyerinde bu hattı arayıp sonra patrona bağlardık. bir iki derken herif bigün "bi daha yapanın........" diye başladı çok tırstık.
  • küçükken sadece 1 kere korka korka aradığım hat. acaba ne olacak diye beklerken bi adam çıkmıştı, herhalde postanede bi görevliydi..

ben- alo?
    adam- alo.. çocum sen şimdi masal için aradın dimi?
    ben- e.. ee evet...
    adam- bak.. şimdi böyle masal dinleyeceksin de ne olacak.. gereksiz yere telefon parası, boşver yazık ailenin paralarına.. hem çık gez oyna.. (adamda bi doğan cüceloğlu havası vardı)
    ben-peki, tamam.

bi daha da aramadım...
  • kucukken nesını sevıyorsam gunde en az uc kere arar tekrar tekrar aynı masalları dınlerdım...hoş hala masal dınlıyorum ama bunlar ayrı.
  • çevrildiğinde ortadan başlayan masal sayesinde kendimi ahaliye sonradan katılmış bir yabancı olarak hissettiğim,ve sonradan masaldan birşey anlamayıp kapattığım,tahminen 1990- doğumlu her bireyin hatırladığı,phone based entertainment'ın devletsel ilk ve tek örneği...
  • evdekiler kızar endişesiyle jeton alıp telefon kulübesinden aradığım nostaljik eğlenceleri diyarı. jetonlu telefonlar olsaydı da yine yapsaydık böyle kaçamakları. zira eski bir çantadan çıkan küçük jetonlar bile yetmiştir yıllar öncesine uçup gitmeye...
  • zilyon tane çocuk televizyon kanalı ve internetin olaya dahil olmasıyla tarihin tozlu sayfaları arasında yerini almış nostaljik hat.

gece olunca bu hattı arayıp yorgan altında dinlemek kadar zevkli birşey yoktu benim için. eh tabi sonra büyüdük 900'lü hatlar, tutti frutti, yasemin evcim falan derken, internet geldi de kurtulduk birşekilde. geldi dediysek, yavaş geldi tabi; os2 warp ile internete telefonla bağlanıp ilk seksi kadın resmini 25 dakikada indirdiğimi hatırlarım.

bu arada böylesine nostaljik ve şirin bir konudan böylesine ayıca bir konuya nasıl geldim ben de bilemiyorum ve koşarak yatağıma gidiyorum.
  • huzur veren seslerdendi. geçenlerde bir şarkı dinledim aynı masal müziğinin girişine benziyordu. bir türlü hatırlayamıyorum.
    belki de masal hattı gayet sallamasyon bir şeydi ama şu an ''eski'' olması güzel yapıyor onu gözümde. tanımadığın bir ses sana huzur vermeye çalışıyor. ama sen huzursuzsun çünkü bu masallar sonucunda eve çok güzel bir telefon faturası gelebileceği için hafiften ''kapasam mı acaba? annem mi geldi ne?!'' havasındasın. güzeldi işte. masal en nihayetinde
  • gecenin bi yarısı arama isteği duyduğum hizmettir. lakin artık ulaşamıyorum kendisine. ona en yakın diğer seçenek ise sanırım ruhsal bunalim danisma servisi 182 dir.
  • telekom internet sitesinde 08003141166 yazıyor lakin numara kullanılmamakta. üzdünüz beni çocuklar.