şükela:  tümü | bugün
  • fransız portakallı ve zencefilli bira...

hoegaarden ile açık yarışır.
  • türk tuborg'un getirtirken stratejik planlama yapamayıp kısa sürede türkiye stoklarında tükenen bira.
  • hiç içmediğim bira. matt leblanc'ın amcaoğulları yapıyor diye biliyorum.
  • tuborg bünyesinde ülkemize giriş yapan narenciye ve kişniş aromalı, mavi şişeli fransız buğday birası.

içim olarak hoegaarden'a çok yakın ama hoegaarden'daki o yoğun tadı yakalayamadım. ama yine de oldukça beğendim diyebilirim. seve seve içebilirim.

yemek eşleşmesi olarak diğer aromatik buğday biraları gibi beyaz et, deniz ürünleri, meyve ve tatlılar ile güzel bir uyum sağlayabilir.
  • buralar değerlenir.
    şuan hoogarden türkiye'ye getirilmediği için onun yerine getirilen biradır. hoogarden isterseniz blanc var derler. ei tamam deneyelim dersiniz ve oo nanna ney.

açıkçası hoogarden'dan çok daha fazla sevdim ki hoo benim için top3'tedir. ancak zaten portakal aromalı olduğu için portokalla değil lime ile servis edildi 1-2 yerde. double portakal bayar diye sanırsam.
  • tuborg tarafından türkiye piyasasına sokulan, tadı mükemmel bira.
  • geçen gün denk geldiğim- bayılarak içtiğim biradır. fakat her tekelde bulunmuyor.

tadı mükemmeldi. meyveli, hafif aromalı bira sevenler mutlaka tatmalı.
  • gazozu andıran, meyve aromalarını çok net hissettiren bir buğday birasıdır. hoogaarden'a benzetilmesi kişniş ve baskın narenciye tadı açısından mantıklı. yine de bana biradan çok gazozu anımsattı içerken. hoogaarden'da ise biranın içine portakal sıkmışım gibi hissediyorum. biranın baskın tadını sevmeyenler, bu birayı çok sevecektir diye düşünüyorum.
    umarım diğer çeşitlerini de getirirler ülkeye...
  • aromalarının bana çok baskın ve yapay geldiği biradır. hoegaarden’a da bayılmazdım ama tadı daha doğal geliyordu. carrefour’da 9.95’e satılması en büyük avantajı. böylelikle biraseverler için yeni bir deneyimi diğer weiss türlerine göre daha ucuza sağlıyor. eski kral ölmedi, yaşasın chimay blue!
  • gövde ve tattan yana hayli zayıf. kokusu vaatkarken damakta büyük hayal kırıklığı bırakıyor. hoegaarden ile adının anılması biracılığa hakarettir, aksini iddia edeni ninkasi çarpsın.