şükela:  tümü | bugün
 • burası üzerinden kişilik testi yapabiliyorsunuz. 10 dk falan sürüyor test. türkçe dil seçeneği de mevcut.

  gerçeğe yakın seviyede, yüksek psikometrik, zaman içerisinde kendini kanıtlamış kavramsal güçlü kesin sonuçlar verdiklerini iddaa ediyorlar. coğrafi dağılım, sosyal tutum, ilişkiler ve çok daha fazla parametreyle birlikte, kişilik tipleri üzerindeki çalışmalar temellerini oluşturuyormuş. şurada daha detaylı bilgi mevcut.

  http://16personalities.com/
 • kendi adıma “savunucu” (ınfj-a) çıkan test.
 • bizler gibi komplike canlıların duygu durumunu ve nedenselliğini, davranışsal psikolojisini elbette -kendimiz dahil- hiçbir mecra tüm yönleriyle açıklayamaz.

  böylesi değişkenlerin ve ihtimallerin uçsuz bucaksız olduğu, karışıklık abidesi olan beyin denen organın ortaya çıkardığı, kişinin genleri, yaşayışı ve buna bağlı olarak da tecrübeleriyle oluşan kimliğini bu ve benzeri testler ne derece sağlıklı ortaya koyabilir? ihtimali siz verin. bir ihtimal bazı durumlarda tercih edeceğimiz yolu bize sezdirebilir. fakat o "durum"ların bile kendi içinde o kadar çok değişkeni var ki. o yüzden sadece sezdirebilir diyorum.

  ya da tüm bunları boşverin sadece eğlencesine bakın. benim sonuç böyle bir şey oldu.

  tanımı unutmuşuz; içeriği nispeten geniş olan, sağ üstte türkçe dilini seçebildiğiniz bir kişilik testi.
 • tabi hiçbir test insan psikolojisini çözümleyemez. lâkin bu fena olmayan bir testtir.

  testte buyurucu (lider) çıktım. (bkz: steve jobs) (bkz: francis underwood) gibi bir herifmişim. gelin dostlarım, liderliğimde iyiye doğru ilerleyelim. tabi en yaratıcı fikirlerimle tüm dünyaya kardeşlik getirecek bir oluşum oluşturalım. * ne lidermişim be...
 • şimdiye kadar karşılaştığım gerçeği en yüksek yansıtan test.
  introvert bir mantıkçı çıktım. bazı açıklamalar o kadar nokta atışı ki güldürdü.

  edit: türkçe seçeneği var denmiş de yalnız ilk sayfa türkçe. 9 ana başlıkta daha incelemeye devam ediyor ve baya ingilizce kendisi.
 • internet üzerinden yapılan en gerçekçi testlerden bir tanesi .kişilik analizi olarak becerikli çıkmak yanıltmadı
 • sabırla, gerçeklikle cevapladığınız takdirde, "oha" diyebileceğiniz test. böyle şeylere meraklı biri olarak, pek çok testin saçmalığından bıksam da, bu testin haklı yanlarına şaşırmaktan kendimi alamadım. nüfusun sadece %4'ünü oluşturan bir kişilik tipinde olduğumu öğrenmek beni şaşırtmadı. ben de diyorum niye böyleyim.

  yalnız okumak oldukça vakit alıyor; vaktiniz varsa mutlaka deneyin derim.
 • executive personality estj-a
  sentinel, people mastery

  few personality types are as practical and strong-willed as executives. known for their reliability and administrative skills, executives are good at creating and maintaining a secure and stable environment for themselves and their loved ones. executives’ dedication is invaluable in many areas, including their own personal growth.

  executives are dedicated, strong-willed , direct and honest, loyal, patient and reliable, enjoy creating order,excellent organizers

  executives are fairly unique in that their relationships don’t really change as they progress from the dating phase into more steady, long-term relationships and further into marriage. because they value honesty and straightforwardness so highly, people with the executive personality type are likely to be clear about who they are, what they’re like and what their goals are from the start, and to stick to those statements long-term. so long as their partner is able to take them at their word and follow suit, they are bound to be extremely stable relationships.

  yukarıda okuyunca gördüm. türkçe' si de varmış testin. görünce bir de türkçe yaptım testi.
  yönetici- estj-a çıktı yine.
  yöneticiler gelenek ve düzenin temsilcileridir, aileler ve toplulukları bir araya getirmek için neyin doğru, neyin yanlış ve neyin sosyal olarak kabul edilebilir olduğuna dair anlayışlarını kullanırlar. dürüstlük, adanmışlık ve onur değerlerini içselleştiren yönetici kişilik tipindeki insanların, kesin tavsiyeleri ve kılavuzluklarına değer verilir ve zorlu yollarda mutlu şekilde liderlik ederler. insanları bir araya getirmenin gururunu yaşayan yöneticiler, genelde topluluk organizatörü gibi görevler alırlar, sevgiyle anılan yerel etkinleri kutlamak veya aile ile toplulukları bir arada tutan geleneksel değerleri korumak amacıyla, herkesi bir araya getirmek için çok çalışırlar.
  demokratik toplumlarda bu tarz bir liderlik için talep yüksektir ve nüfusun en az %11’ini oluşturan yöneticilerden, dünya çapında birçok ünlü politik ve ticari lider çıkmış olması mucize değildir. hukuk egemenliği ile otoritenin kazanılması gerektiğine kuvvetle inanan yönetici kişilikler davranışlarıyla örnek olurlar, adanmışlıkla birlikte ehemmiyetli dürüstlük sergilerler ve özellikle iş ortamında tembellik ve kaytarmayı kesinlikle reddederler. eğer herhangi birisi zor ve elle yapılan bir işin karakter gelişimi için mükemmel bir yol olduğunu beyan ediyorsa, bu yönetici kişilik tipidir.

  yöneticiler etraflarındakilerin farkındadır, kesin ve doğrulanabilir gerçeklere dayalı bir dünyada yaşarlar; bilgilerinin netliği, ağır bir direniş karşısında bile prensiplerine bağlı kalmaları anlamına gelir ve neyin kabul edilebilir, neyin edilemez olduğuna dair açık bir vizyonu zorlarlar. görüşleri sadece boş laflar da değildir, çünkü yöneticiler en zor projelere dalmaya çok isteklidirler, hareket planlarını geliştirir, detayları süreç esnasında düzene koyar ve en karmaşık görevleri bile kolay ve yaklaşılabilir göstermeyi becerirler.

  ancak yöneticiler tek başlarına çalışmazlar ve güvenilirlikleri ile iş ahlaklarının karşılığını almak isterler; bu kişilik tipine sahip insanlar sözlerini tutarlar ve eğer ortakları veya astları bu sözleri yetersizlik veya tembellik ya da daha da kötüsü sahtekarlık nedeniyle tehlikeye atarlarsa, gazaplarını göstermekten geri durmazlar. bu, onlara katı olduklarına dair bir nam kazandırabilir, ancak bu yöneticilerin isteğe göre inatçı olmalarından değil, söz konusu değerlerin toplumun işler haline gelmesini sağlayan değerler olduğunu düşünmelerinden kaynaklanır.