şükela:  tümü | bugün
  • burası üzerinden kişilik testi yapabiliyorsunuz. 10 dk falan sürüyor test. türkçe dil seçeneği de mevcut.

gerçeğe yakın seviyede, yüksek psikometrik, zaman içerisinde kendini kanıtlamış kavramsal güçlü kesin sonuçlar verdiklerini iddaa ediyorlar. coğrafi dağılım, sosyal tutum, ilişkiler ve çok daha fazla parametreyle birlikte, kişilik tipleri üzerindeki çalışmalar temellerini oluşturuyormuş. şurada daha detaylı bilgi mevcut.

http://16personalities.com/
  • kendi adıma “savunucu” (ınfj-a) çıkan test.
  • bizler gibi komplike canlıların duygu durumunu ve nedenselliğini, davranışsal psikolojisini elbette -kendimiz dahil- hiçbir mecra tüm yönleriyle açıklayamaz.

böylesi değişkenlerin ve ihtimallerin uçsuz bucaksız olduğu, karışıklık abidesi olan beyin denen organın ortaya çıkardığı, kişinin genleri, yaşayışı ve buna bağlı olarak da tecrübeleriyle oluşan kimliğini bu ve benzeri testler ne derece sağlıklı ortaya koyabilir? ihtimali siz verin. bir ihtimal bazı durumlarda tercih edeceğimiz yolu bize sezdirebilir. fakat o "durum"ların bile kendi içinde o kadar çok değişkeni var ki. o yüzden sadece sezdirebilir diyorum.

ya da tüm bunları boşverin sadece eğlencesine bakın. benim sonuç böyle bir şey oldu.

tanımı unutmuşuz; içeriği nispeten geniş olan, sağ üstte türkçe dilini seçebildiğiniz bir kişilik testi.
  • tabi hiçbir test insan psikolojisini çözümleyemez. lâkin bu fena olmayan bir testtir.

testte buyurucu (lider) çıktım. (bkz: steve jobs) (bkz: francis underwood) gibi bir herifmişim. gelin dostlarım, liderliğimde iyiye doğru ilerleyelim. tabi en yaratıcı fikirlerimle tüm dünyaya kardeşlik getirecek bir oluşum oluşturalım. * ne lidermişim be...
  • şimdiye kadar karşılaştığım gerçeği en yüksek yansıtan test.
    introvert bir mantıkçı çıktım. bazı açıklamalar o kadar nokta atışı ki güldürdü.

edit: türkçe seçeneği var denmiş de yalnız ilk sayfa türkçe. 9 ana başlıkta daha incelemeye devam ediyor ve baya ingilizce kendisi.
  • internet üzerinden yapılan en gerçekçi testlerden bir tanesi .kişilik analizi olarak becerikli çıkmak yanıltmadı
  • cins olduğumu pat diye yüzüme vuran site.*

ıntp-a

"mantıkçı kişilik tipi oldukça az bulunur cinstendir ve nüfusun sadece yüzde üçünü oluştururlar"
  • sabırla, gerçeklikle cevapladığınız takdirde, "oha" diyebileceğiniz test. böyle şeylere meraklı biri olarak, pek çok testin saçmalığından bıksam da, bu testin haklı yanlarına şaşırmaktan kendimi alamadım. nüfusun sadece %4'ünü oluşturan bir kişilik tipinde olduğumu öğrenmek beni şaşırtmadı. ben de diyorum niye böyleyim.

yalnız okumak oldukça vakit alıyor; vaktiniz varsa mutlaka deneyin derim.