şükela:  tümü | bugün
  • baskomutan, reis-i cumhurumuzun dunku konusmasini pur dikkat dinledim sayin yazarlar. baskomutanimiz dun gece sabaha kadar ki konusmasinda "kimse cekinmesin, feto hakkinda ne biliyorsa konussun" minvalinde bir cumle kurdu.benim de bildiklerim vardi. aklima hemen 155i aramak geldi ve aradim.

polis: ne icin aramistiniz?
    ben: efendim simdi baskomutan hazretlerinin konusmasin beyle beyle konusma yapildi ve ben de ulkesini seven biri olarak devlete yardimci olacak bir ihbarda bulunmak istiyorum
    polis:tabi efendim. o alcaklarin kokunu kaziyacagiz sizin gibi vatandaslarimizin yardimiyla..
    ben: ama bu bilgi cok gizli, sonuna kadar gidebilir misiniz? orasini bilemiyorum
    polis:efenim, sizin hic kuskunuz olmasin. burasi hukuk devletidir ve yasalardan baska kimseden emir almayiz. kanitlar nereye kadar gotururse oraya kadar gidecegimizden supheniz olmasin.
    ben: icime su serptiniz memur bey. o zaman ihbari yapacagim kagit kaleminiz hazir mi ?
    polis: tabi efendim buyrun dinliyorum
    ben: memur bey- yutkunulur- bu bilgiye uzun arastirmalarim sonu ulastim.. devletin en yuksek kademerindeki kisilerin fetoyla cekilmis fotograflari var.. ben bu ihbari devletini vatanini seven bir vatandas olarak yapiyorum. umarim dediginiz gibi en tepeye kadar gidebilirsi... alo memur bey ? sesim geliyor mu ? hay allah hat kesildi...

edit: temmuz yerine agustos yazmisim simdi fark ettim. yaklasik 10saatten beri yoldayim kafa yorgun biraz. modlar duzeltir umarim
  • (bkz: marty mcfly sen misin)

orjinali "17 ağustos 2017" ile başlayan başlık değişirse bir anlamı kalmayacağı için caps;

https://i.hizliresim.com/5qa2pm.png
  • "yaman şakacıymışsın delikanlı" dedirten ironi dolu zekanın nirvanaya gidip geldiği inanılmaz hadise. gasteye filan demeç ver sen.
  • hat kesilir tabii, seni almaya geliyorlar çünkü.
  • adam geleceğin ihbarcısı.
    bir ay sonranın ihbarını yapmış.
    tebrikler!!
    (bkz: ağustos)
  • bu tur espriler coktan baydi ama yapacak bir sey yok okuyoruz. zamaninda hatalar yapilmis, bu noktada elestiri sart. ama bugun bir mucadele olduguna inanan kimse isi sulandirmamali. mucadele edildigine inanmiyorsa, yine yapacak bir sey yok.
  • kimseyi ilgilendirmeyen bir olaydır. ayrıca 155 gibi önemli bir hattı önemsiz sohbetle işgal etmek hainliktir. 155 acil durumlar için aramanız gereken bir hattır, küçük şakalarınızı sergileyebileceğiniz bir sahne değildir.