şükela:  tümü | bugün
 • kısaca anlatmak gerekirse izmir’den istanbul’a gitmek için bindiğimiz kamil koç otobüsündeki muavinin, o gün hiç alkol almamış olmamıza rağmen, bagaja verdiğimiz çantamızın yan gözündeki uzo şişesinden dolayı bizi sarhoş olmakla itham edip, nasıl anladığını sorduğumuzda da "ben gözünden anlarım, almıyorum sizi otobüse" diyerek herkesin içinde iğrenç bir üslupla bizi otobüsten kovması rezaleti.

  detayları merak edenler için olaydan sonra sıcağı sıcağını yaşadıklarımızı anlattığımız video

  muavinin saldırgan tutumu ve telefonu kırma tehditine rağmen çekebildiğim bize tavrının bi kısmını gösteren video

  bayram tatili son günü hem rezil bir durum yaşayıp hem de otogarda çok zor duruma düştük. olay sonrası:

  -otogardaki acentaya gittik, bir şey yapamayacaklarını kamil koç müşteri hizmetlerini aramamızı söyledi.
  -müşteri hizmetleri sadece şikayet kaydı oluşturabileceklerini, daha sonra birisinin bizle iletişime geçeceklerini söyledi. koltukların boş gittiğini, biletimizin yandığını 2 saat sonraki otobüste 2 kişilik yer olduğunu, istersek o sefer için bilet satın alabileceğimizi söyledi. hala dönüş yapan yok bu sırada.
  -biz tekrar kamil koç’a binmek istemediğimiz için diğer firmalara baktık ama hiç birinde yer bulamadık.
  -polis noktasına gidip alkolsüz olduğumuzu belgelemek istedik. orada alkolmetre olmadığını, istersek ekip eşliğinde hastaneye gidebileceğimizi oradan rapor alabileceğimizi, bunun da 3-4 saat sürebileceğini söylediler.
  -sabahtan beri yoldaydık, yorgunduk ve sabah istanbul’da olmamız lazımdı. en sonunda acentadaki kızın kendi insiyatifi ile özür dileyerek 20 tl indirimle 2 saat sonraki sefere bilet satmasıyla istanbul’a geldik.

  yeni bir gelişme oldukça editlicem.

  edit:
  arkadaşlar destekleriniz için çok teşekkürler. umarım bu yaşadıklarımız ve destekleriniz sayesinde benzer durumların azalmasında bir etkimiz olur.

  bugün kamil koç genel merkezinden arandık ve yaşadığımız olaydan dolayı özür dilediler.

  -benim muavin dediğim kişi otobüsün kaptanıymış ve otobüsteki diğer çalışanların da ifadesini aldıklarını, şirket ik’sına ilettiklerini ve cezai işlem uygulayacaklarını,
  -biletlerimizin iadesini yapacaklarını,
  -tekrar benzer durumların yaşanmaması için gerekli önlemleri alacaklarını
  -şu anda yazılı olarak bir özür, atacakları adımlar ya da cezai işlem hakkında bir şey paylaşamayacaklarını
  söylediler.

  atacakları adımların lafta kalmaması için takipçisi olucaz. bir yandan da hukuki olarak neler yapabilirizi araştırıyoruz
 • cahillik sonucu yaşanan rezalet.
  buralarda bilet alırken sıkça duyulan bir laf vardır:

  (bkz: geç olsun koç olmasın)
 • o muavinin "nasılsa başıma bir şey gelmez" durumuna güvenip yaptığı hareketler beni izlerken çileden çıkardı.

  yıllardır kullandığım kamil koç'un kalitesindeki düşüşü berlin bile yaşamamıştır.
 • rezalet gibi rezalettir.asıl "alkollüsünüz almıyorum" diyen adam içmiş gibi duruyor o ayrı..

  parasını verdiğim biletle beni otobüse almasalar direkt polis çağırır, dolandırıcılık yapıyorlar, bana bilet sattılar ve arabaya bindirmiyorlar diye şikayetçi olurdum. gitsinler sabaha kadar ifade versinler emniyette.
 • yahu alkollü adamı almamak nedir? al, pislik yaparsa yolda namüsait bir yerde indir.
 • metro kadar olmasa da gayet rezil ve kötü bir otobüs firmasıdır. 3 veya 4 kere kullanmak zorunda kaldım sadece 1 kere memnun kaldım.

  rezillik puanım 10/10
 • rezaletin dibidir. alkollü veya değil sen kimsin lan otobüse almıyorsun, elinde alkol metre mi var? çok sağlam bir dayağı hak etmiş akşam akşam sinirimi bozdu dümbük.
 • avrupada otobüse alkollü binebilirsin, alkolünü alıp hatta içebilirsin.. yanında aileler oturur kimse kimseye birşey demez.. alkollü'de binebilirsin türkiyede'de engel yok esasında ama bu otobüsü babasının malı zanneden tiplemeler yüzünden bu hale geldik.. alkollü olmayandan korkacaksın.. otobüste milletin yüzüne attıran, porno izletmeye çalışanlar alkollü müydü ? değildi..

  ayrıca sanane lan ? sıkıntı çıkarıyorsa birisi yolda indir..

  kamil koç bitmiştir!!!
 • rezalet kere rezalettir. ama sonuç değişmez. çok heveslenmeyin, bir pamuk değil. size kolay kolay dönüş yapmazlar. yinede geçmiş olsun.
 • varan'ı batıran beceriksizlere bir kere daha lanet...