şükela:  tümü | bugün
 • kısaca anlatmak gerekirse izmir’den istanbul’a gitmek için bindiğimiz kamil koç otobüsündeki muavinin, o gün hiç alkol almamış olmamıza rağmen, bagaja verdiğimiz çantamızın yan gözündeki uzo şişesinden dolayı bizi sarhoş olmakla itham edip, nasıl anladığını sorduğumuzda da "ben gözünden anlarım, almıyorum sizi otobüse" diyerek herkesin içinde iğrenç bir üslupla bizi otobüsten kovması rezaleti.

  detayları merak edenler için olaydan sonra sıcağı sıcağını yaşadıklarımızı anlattığımız video

  muavinin saldırgan tutumu ve telefonu kırma tehditine rağmen çekebildiğim bize tavrının bi kısmını gösteren video

  bayram tatili son günü hem rezil bir durum yaşayıp hem de otogarda çok zor duruma düştük. olay sonrası:

  -otogardaki acentaya gittik, bir şey yapamayacaklarını kamil koç müşteri hizmetlerini aramamızı söyledi.
  -müşteri hizmetleri sadece şikayet kaydı oluşturabileceklerini, daha sonra birisinin bizle iletişime geçeceklerini söyledi. koltukların boş gittiğini, biletimizin yandığını 2 saat sonraki otobüste 2 kişilik yer olduğunu, istersek o sefer için bilet satın alabileceğimizi söyledi. hala dönüş yapan yok bu sırada.
  -biz tekrar kamil koç’a binmek istemediğimiz için diğer firmalara baktık ama hiç birinde yer bulamadık.
  -polis noktasına gidip alkolsüz olduğumuzu belgelemek istedik. orada alkolmetre olmadığını, istersek ekip eşliğinde hastaneye gidebileceğimizi oradan rapor alabileceğimizi, bunun da 3-4 saat sürebileceğini söylediler.
  -sabahtan beri yoldaydık, yorgunduk ve sabah istanbul’da olmamız lazımdı. en sonunda acentadaki kızın kendi insiyatifi ile özür dileyerek 20 tl indirimle 2 saat sonraki sefere bilet satmasıyla istanbul’a geldik.

  yeni bir gelişme oldukça editlicem.

  edit:
  arkadaşlar destekleriniz için çok teşekkürler. umarım bu yaşadıklarımız ve destekleriniz sayesinde benzer durumların azalmasında bir etkimiz olur.

  bugün kamil koç genel merkezinden arandık ve yaşadığımız olaydan dolayı özür dilediler.

  -benim muavin dediğim kişi otobüsün kaptanıymış ve otobüsteki diğer çalışanların da ifadesini aldıklarını, şirket ik’sına ilettiklerini ve cezai işlem uygulayacaklarını,
  -biletlerimizin iadesini yapacaklarını,
  -tekrar benzer durumların yaşanmaması için gerekli önlemleri alacaklarını
  -şu anda yazılı olarak bir özür, atacakları adımlar ya da cezai işlem hakkında bir şey paylaşamayacaklarını
  söylediler.

  atacakları adımların lafta kalmaması için takipçisi olucaz. bir yandan da hukuki olarak neler yapabilirizi araştırıyoruz
 • rezalet gibi rezalettir.asıl "alkollüsünüz almıyorum" diyen adam içmiş gibi duruyor o ayrı..

  parasını verdiğim biletle beni otobüse almasalar direkt polis çağırır, dolandırıcılık yapıyorlar, bana bilet sattılar ve arabaya bindirmiyorlar diye şikayetçi olurdum. gitsinler sabaha kadar ifade versinler emniyette.
 • o muavinin "nasılsa başıma bir şey gelmez" durumuna güvenip yaptığı hareketler beni izlerken çileden çıkardı.

  yıllardır kullandığım kamil koç'un kalitesindeki düşüşü berlin bile yaşamamıştır.
 • rezaletin dibidir. alkollü veya değil sen kimsin lan otobüse almıyorsun, elinde alkol metre mi var? çok sağlam bir dayağı hak etmiş akşam akşam sinirimi bozdu dümbük.
 • avrupada otobüse alkollü binebilirsin, alkolünü alıp hatta içebilirsin.. yanında aileler oturur kimse kimseye birşey demez.. alkollü'de binebilirsin türkiyede'de engel yok esasında ama bu otobüsü babasının malı zanneden tiplemeler yüzünden bu hale geldik.. alkollü olmayandan korkacaksın.. otobüste milletin yüzüne attıran, porno izletmeye çalışanlar alkollü müydü ? değildi..

  ayrıca sanane lan ? sıkıntı çıkarıyorsa birisi yolda indir..

  kamil koç bitmiştir!!!
 • cahillik sonucu yaşanan rezalet.
  buralarda bilet alırken sıkça duyulan bir laf vardır:

  (bkz: geç olsun koç olmasın)
 • hadi yolcu ayakta duramayacak durumdadır otobüsün içine kusmasın iş çıkarmasın dersin araca almazsın anlarım da.. gayet aklı başında iki insana yapılan muameleye bak..

  oldu olacak otobüslerin giriş kapısında alkol ölçüm cihazı taşıyın madem, huylandığınız yolculara binmeden önce üfletin..

  bu olayda yolcunun hatası polis çağırmamak.. hemen orada polisi çağıracaksın muavinden de şikayetçi olacaksın bak bi daha yapıyormu ibişşş..
 • aydın görünümlü genç bir çifti görünce gıcık olmuş bir muavini içeren rezalettir. sedat peker çakması bıçkın bir yolcu olsaydı, sarhoş bile olsa sesini çıkarmayacağı gibi arka koltuklarda içki ikram ederdi. böyle yavşaktır bu adamlar. efendi insan görünce efelik taslarlar, azarlanınca köpek olurlar.
 • tartışmayı tetikleyen başka bir sey vardır orasını bilemem ama eğer ekstra bir durum yok ise orada bağırıp cağıran hanzo ak partilidir.

  insanları sosyoekonomik düzeylere göre sınıflara ayırmak dogru degil. yalnız, davranıs biçimi ve konuşma şekliyle kendini belli eden bu hanzolarla aynı havayı solumamak için hayatımda çok defa haddimi aşan harcamalar yapmışımdır. yemek yedigim yer olsun takıldığım mekan yaptıgım yolculuk vs.

  gitmeyeceksin kardeşim gerekirse basacaksın paranı ucaga yok mu paran? belli birkaç otobüs firması var. saatleri mi uymuyo? olsun geç git izin al inat et gitme gerekirse bunlarla.
 • metro kadar olmasa da gayet rezil ve kötü bir otobüs firmasıdır. 3 veya 4 kere kullanmak zorunda kaldım sadece 1 kere memnun kaldım.

  rezillik puanım 10/10