şükela:  tümü | bugün
398 entry daha
  • videoları izledim: rezalettir. 2000 öncesinde yıllarca ve defalarca 5-12 saatlik mesafelere otobüsle gitmiş, bunun az sayıdaki bir kısmına alkollü binmiş biri olarak hatırladığım hiç bir kötü otobüs anım yok (kusmalı anılar hariç).

yakın zaman önce antik kentlerden bazılarını gezdiğimde hissettiğim şey insanlığın geriye gittiği idi. antik kent insanı ve bugün o kentin yerinde bulunan köy insanı karşılaştırıldığında, yaşamları, giyimleri, davranışlarından anladığım kadarıyla medeniyet net bir şekilde geriye gitmişti.

son yıllardaki otobüs firması rezaletleri, uçak bileti fiyatlarının daha makul bir hal almasına, otobüs firmalarının ticari hayatlarına devam edebilmeleri için olumlu bir şeyler yapmak zorunda kalmalarına rağmen, halen bu hoyrat, kaba, ve bazen suç içeren tavırları engelleyemiyor olmalarını yukarıda bahsi geçen kültürel ve insani çöküşle ilişkilendirmeme neden olmuştur. bu sadece bir örnek, her anlamda geriye gidiyoruz.

videodaki beyefendi için tırsak ve beta yorumlarına ise katılmıyorum. şurada bile esenler otogarının tuvaletinden, çorbacısına her gün hayali başlıklar açılıyorken, tam anlamıyla organize bir kriminal getto halini alan otogarlarda bu ayak takımı ile tüm gemileri yakacak bir tartışmaya girmek yapılacak son hata olur. bir anda tepende 3-5 kişiyi bulursun, koruman gerekebilecek biri önünde hayati bir tehlike yaşaman da şaşırtıcı olmaz.

mağdurların tek hataları bu bayram haftasında plansız hareket etmeleridir. aylar öncesinde alacakları uçak bileti ile bu it kopukla temas etmemiş olabilirlerdi. aradaki fiyat farkı yalnızca daha hızlı iletişim değil, aynı zamanda daha güvenli bir yolculuk için de değer.
  • ramazan bayramında belinde silahlı adamı otobüse almakta bir sakınca görmemişlerdi ama. bir de o hödük muavinle tartışmıştı. iki küçük çocukla yol boyunca dua etmiştim kazasız belasız varalım diye.
    adam alkollü olsa bile ne olacak ki. zil zurna değil belli (öyle bile olsa ne olur da işte), e işte alkolün etkisiyle de vurur kafayı yol boyu uyur. mis gibi sorunsuz yolcu. kaldı ki videodaki arkadaşlar höyküren hödükten daha ayık.
  • geçmiş olsun, umarım cezasız kalmaz.
    zaten güzel ülkemizde her meslek grubunun kendine has rezalet kültürü var. bari bir kaçı acısını çeksin.