• ben açıkçası hem otobüs kazaları, yanmaları, şöförün de, muavinin de, yazıhanedeki çalışanların da it gibi davranması sebebiyle kendimce bir boykot uyguluyorum bu hırbolara. ya ucuza uçak bileti kovalayıp alıyorum yada blablayla seyahat ediyorum. ikisi de hem daha hızlı, hem daha rahat oluyor. blabla için konuşursam hem de daha ucuz oluyor.
  • dusunsenize, memlekete düğüne gidiyorsunuz, iki tek atmışsınız. düğün bitiyor gece dönüş için otobüse bineceksiniz ve muavin gelip "gözlerinizden belli alkol almışsınız" diye otobüse almıyor. hayır kavga etsen bu sefer alkollusun diye suçlu olacaksın. mağdur arkadaşlari o kadar iyi anlıyorum ki, o halde sakin kalmak inan çok zor. geçmişler olsun. hakkınızı sonuna kadar arayınız. yanlarına kâr kalmasın bu hadsizlik.
  • rezalet değildir.

şurada yemek yiyorduk garson yemeği bitmeden aldı, internetten sipariş verdim geç geldi rezaletse, bu rezalet değildir.

bence yeni bir dil oluşturmalıyız,

‘17 ağustos 2019 kamil koç orospu çocukluğu’ daha uygun olur diye düşünüyorum.

ayrıca, pamukkale varken kim hala bunların otobüsüne biner anlamıyorum.
  • videodaki arkadaş sanıldığı gibi muavin değil şofördür ki bu daha kötü bir olay (üzerindeki şoför üniforması). bu tip o psikolojiyle o kadar insanı taşıyor arkasında. yarın bir gün kayışı koparıp arabayı uçurumdan aşağı da yuvarlayabilir. araçta şahıs aracı yani söylediği gibi kendinin olabilir. bu da demek oluyor ki şirket bu tipe temsili bir ceza kesmek dışında hiçbir şey yapamayacak.

varsa pamukkale yoksa gittiğiniz yörenin eli ayağı düzgün firmalarını tercih edin. koç son tercihiniz olsun. dışından bile belli etmeye başladı fakat içindeki düzensizliği görseniz yanına yaklaşmazsınız bu firmanın. metro mantığı ile çalışmaya başladılar, iki sene içinde metrodan daha beter hâle gelecekler. eski koç artık yok, binmeyin.
  • o şoförün de muavinin de artık her kimse derdi sürekli tatile gidip gelen yani iyi eğlenip coştuğunu düşündüğü insanlara hizmet etmek ve bu hizmetin adama koymasıdır. gençliğinde veya zamanında kendisi hiç tatil yapamamış, eğlenememiş, bastırılmış duyguları var. şimdiki malum ortamdan da cesaret buluyo ki “alkol” var diye herkesin arkasında olacağını düşünüyor bence bir yandan da. hele bir de kız arkadaşı da var yanında diye içi içini yemiştir bunun kıskançlıktan.

elemanımız ekşici, naif birisi değil de barzo ve gerçekten alkollü biri olsaydı hiç ses etmezdi (edemezdi) bu kamil koççu herif.
  • olayın öncesini anlamamış yazar. taraflı bir anlatım sezdim rezalet puanım 2\10.
  • ya sabır, ne hale geldik yahu
  • muavin atar gider rahat yapabiliyorsa kamil koç un değil şahısın arabasıdır o muavin büyük ihtimal araç sahibinin ya oğlu ya da akrabasıdır sigorta da yoktur sefer başı yevmiye usulu çalışırlar. karayolunda rezaletler her zaman yaşanır bir çünkü bir havayolu personeli gibi kalifiye olmanızı kimse beklemez ve bu işe başlangıç maliyeti (yani otobüs parası) iki daire parası olması biraz ayağa düşürüyor. şu an elli yaş civarı şöförlerin çoğu ya ilk okul mezunu ya da okur yazar belgesine sahip.
  • apaçık rezalet muavin sanki kamil koçun torunu mübarek ulan yolcu alkollü bile olsa o otobüse biner yolculuğunu yapar sonuçta satın alınılan bir hizmet var ve sen muavin olarak hizmetini yerine getirmekle mükellefsin ayrıca muavin iyi ki bana denk gelmemişsin o şişeyi var ya.
  • videoyu izlemiyim fenalık geçiririm falan dedim ama okuyunca dayanamadım izledim. insan, "başıma gelse ben ne yaparım" diye düşünmeden kendini alamıyor. hayatımda hiç alkol almayan ve olabildiğince kavgadan kaçan ben, şu lanet yargıya sahip ülkede, o adamı elime geçirsem ne şekle sokarım onu düşünüyorum şuan. ve evet, artık insanların özsavunma denen şeyi öğrenmesi gerekiyor. hergün bir yerde, bir şekilde hakkımız gasp ediliyor ve tek yapabildiğimiz bu olayları sosyal medyaya taşımak. yerin dibine batsın böyle ülke.

tanım: gayet aklı başında olan bir çiftin yaşadığı bir rezalet.
    ed:imla
hesabın var mı? giriş yap