• gıcık olduğum rezalet entrylerinden biri daha.

arkadaş haklisin doğru dürüst hakkını aramamışsın pişmişsin korkmuşsun. onu anladık gecelim.

editleyeceğim demissin kaç saat olmuş edit yok kimse mi aramadı sen hiç mi aramadın sana karşı yapılan haksızlığa rağmen?

yoksa susturuldun mu 2 3 gün sonra bu entry yok mu olacak?

merak ediyorum sabahtan beri bakıyorum bu entry e edit yok.. len seni kimse hala aramadıysa bile edit konusudur?.
  • 2 arkadas agzını yüzünü dümdüz edemediniz mi bu mezopotamya eseginin. ben videoyu izlerken ekrana dalacaktım nerdeyse.
  • bu olay kamilkoç rezaleti değil yeni türkiye insan kalitesi rezaletidir. kamilkoç firmaları hakkında net bir veriye sahip değilim, sadece duyduğum kadarıyla her otobüsün farklı şahıs ve firmalara ait olduğu. dokuz yıldır düzenli olarak mecburiyetten otobüs yolculuğu yapıyorum. artık profesyonel yolcu sayılırım. şimdiye kadar hiç bir alkollü yolcuya da denk gelmedim. gözden promil ölçümü yapacak kadar da gelişmiş bir beyine (!) sahip değilim.şöför ve muavin dışında otobüsteki insanların yediklerinin ve içtiklerinin, yemediklerinin ve içmediklerinin kimseyi ilgilendirmediğini düşünüyorum. şöför alkollü olamaz ama şöför oruçlu, aç ve susuz da olmamalı. hatta bu ülke için daha ütopik bir öneride bulunacağım, şöförün kolestrol oranı da belli bir seviyeyi geçmemeli. her bakımdan da fiziki ve ruhsal sağlık raporu olmalı. bazen bakıyorum şöförün göbeği direksiyona sıkışmış. adam yolda bir kalp krizi geçirse ölürüz. ramazanda deliren, iftara yetişmek için onca insanın hayatını hiçe sayan kan şekeri düşmüş şöförler de gördüm. yolculuklarım sırasında çok sayıda tuhaf tavırlı, sapığından psikopatına kadar şöför, muavin ve yolcu gördüm. tek endişelendiğinde konu insan kalitesi düştükçe bu sayı ve oran artıyor. olay a firması b firması değil çünkü hepsi birbirinden rezil. bu nedenle firmaların adlarından bahsetmiyorum bile. otobüslerde genel olarak en büyük sorun saygı. insan hayatına ve kişisel alanlarımıza saygı. büyük ölçeğin küçük ölçeğe yansıması. insanlarımız duş yapmıyor, otobüslerde pis kokular yükseliyor. ayakkabılarınızı çıkarmayın lütfen. çıkardığınız yetmiyormuş gibi üzerimize de sürmeyin. cep telefonlarının hoparlörlerini açma modası başladı. bir başka moda, cep telefonuyla tüm özel hayatı yolculuğa sığdırma. annesi babasıyla problemi ne, neden boşanmış. kız, erkek arkadaşla son durum ne, hayat kadını onu otelde kaçta bekleyecekmiş. psikiyatri, psikoloji, sosyoloji stajı yaparsın.
  • kamil koç, metro turizm gibi otobüs frmaları yıllar yıllar önce son derece nezih firmalardı.
    güleryüzlü babacan pos bıyıklı ve mis gibi traş losyonu kokardı şoförler.
    muavinler de keza, düzgün konuşan güleryüzlü ve son derece yardımcı olan personellerdi.
    şoför uyumasın diye nazikçe yanınlarına oturup konuşturur, lafa tutarlardı.
    ne yolcuların şikayetleri vardı, ne de şoförlerin ve muavinlerin.
    çocukluğumuzda, gençliğimizde kaldı demek ki o güzel yolculuk zamanları.

hangi ara, ne oldu da birden böyle evrildi anlayamadık.
    yazıklar olsun ne diyeyim.
  • o uzo şişesiyle ilgili daha güzel planlar hayal etmeme neden olmuş rezalet.
  • allah rızası için böyle hanzo bağıran tiplere karşı kibarcık olmayın, kavga çıkartıp olay yaratın demiyorum ama kibarcık olmayın. eğer bağırırsa ne bağırıyordun bağırmadan konuş diye daha fazla bağırın. bu tipler o zaman daha insan gibi konuşur. bilginize.
  • lan adam içmiş olsa ne yazar göt lalesi. otobüse alkollü binilmez diye bir kaide mi var? ayrıca videoya bakıldığında şoför daha sarhoş geldi bana. keşke, bu kamili alkol kontrolüne götürseydin be kardeşim.
  • çok az olay karşısında iş akdinin feshedilmesi gerektiğini düşünebilirim vicdanım buna elvermez kolay kolay ama bu muavin bir daha hizmet sektöründe çalışmamalı. kendime yapılmış gibi hissettim. şirketinden atılmaz biliyorum ya, en azından süklüm püklüm ettim bir hata dediği bir videosunu görmek dileği ile.
  • videoları izledim: rezalettir. 2000 öncesinde yıllarca ve defalarca 5-12 saatlik mesafelere otobüsle gitmiş, bunun az sayıdaki bir kısmına alkollü binmiş biri olarak hatırladığım hiç bir kötü otobüs anım yok (kusmalı anılar hariç).

yakın zaman önce antik kentlerden bazılarını gezdiğimde hissettiğim şey insanlığın geriye gittiği idi. antik kent insanı ve bugün o kentin yerinde bulunan köy insanı karşılaştırıldığında, yaşamları, giyimleri, davranışlarından anladığım kadarıyla medeniyet net bir şekilde geriye gitmişti.

son yıllardaki otobüs firması rezaletleri, uçak bileti fiyatlarının daha makul bir hal almasına, otobüs firmalarının ticari hayatlarına devam edebilmeleri için olumlu bir şeyler yapmak zorunda kalmalarına rağmen, halen bu hoyrat, kaba, ve bazen suç içeren tavırları engelleyemiyor olmalarını yukarıda bahsi geçen kültürel ve insani çöküşle ilişkilendirmeme neden olmuştur. bu sadece bir örnek, her anlamda geriye gidiyoruz.

videodaki beyefendi için tırsak ve beta yorumlarına ise katılmıyorum. şurada bile esenler otogarının tuvaletinden, çorbacısına her gün hayali başlıklar açılıyorken, tam anlamıyla organize bir kriminal getto halini alan otogarlarda bu ayak takımı ile tüm gemileri yakacak bir tartışmaya girmek yapılacak son hata olur. bir anda tepende 3-5 kişiyi bulursun, koruman gerekebilecek biri önünde hayati bir tehlike yaşaman da şaşırtıcı olmaz.

mağdurların tek hataları bu bayram haftasında plansız hareket etmeleridir. aylar öncesinde alacakları uçak bileti ile bu it kopukla temas etmemiş olabilirlerdi. aradaki fiyat farkı yalnızca daha hızlı iletişim değil, aynı zamanda daha güvenli bir yolculuk için de değer.
  • ramazan bayramında belinde silahlı adamı otobüse almakta bir sakınca görmemişlerdi ama. bir de o hödük muavinle tartışmıştı. iki küçük çocukla yol boyunca dua etmiştim kazasız belasız varalım diye.
    adam alkollü olsa bile ne olacak ki. zil zurna değil belli (öyle bile olsa ne olur da işte), e işte alkolün etkisiyle de vurur kafayı yol boyu uyur. mis gibi sorunsuz yolcu. kaldı ki videodaki arkadaşlar höyküren hödükten daha ayık.
hesabın var mı? giriş yap