şükela:  tümü | bugün
 • bana da üç adet geldi ama hepsinin içeriği farklı. aslında mesaj içerikleri şöyle olmalıydı:

  bugun 17 agustos, hatirlatiyoruz!
  depremlerde ölmemek için bilime önem verin. b001

  bugun 17 agustos, hatirlatiyoruz!
  afet anında toplanılması için avm yapılmamış boş alan herkese lazım. para, rant dostunuz değildir. b001

  bugun 17 agustos, hatirlatiyoruz!
  afet aninda yardima ihtiyac duyabilecek bebek, cocuk, yasli ve incinebilir grupların, tüyü bitmemiş yetimlerin haklarının yenmesine karşı çıkınız.
  b001
 • afad, bugünün anlam ve anısına sürekli sms atıyor. tabii ki atmalı onda sorun yok ama sabahtan beri bana tam 5 mesaj geldi. bu durumu yaşayan tek ben miyim?
 • illegal bahis sitesiymiş gibi mesaj atıyorlar.

  tanım: bir sms serisi.
 • ben depremzedeyim,enkazdan çıkarıldım...öyle elli tane mesajla mide bulandırarak olmuyo o işler...o gün de neler yapılmadığını çok iyi biliyorum,bugün de...!
 • bana ne mesaj atıyorsun git 20 yıllık iktidara mesaj at. sanki ben yürütme merciyim.
 • aşağıdaki veriler ışığında 23:10'da 1 tane daha gelecek. görsel
 • afet toplanma alanı mı kaldı da gidin diye mesaj atıyorlar. koca mahalledeki tek parkı da aşevi, sağlık ocağı, bilgi evi(ne boka yarar bilmiyorum) ile katledip yeşil bırakmadılar. kardeşim bir apartman alırsın aşevi, sağlık ocağı, bilgi evi ne boksa kurarsın özgürlük parkı'nı sikmene gerek yoktu yani.
  ha afad bizi salsın da 4 enkazı 10 günde kaldıramazken; büyük istanbul depreminde en az 40 bin enkazı nasıl kaldıracaklar onu düşünsün.
 • dünyadaki gsm şebekesinin kapasitesini bilmeyen bir yazar beyanıdır.
  tüm dünyadaki gsm operatörleri, aynı anda abonelerinin %30'unun telefonuyla konuşabileceğini düşünerek baz istasyonu ayarlar. çünkü bu normal zamanda hep böyledir. zaten %100 kapasite olsaydı hepimiz bişey kanseri olurduk. ancak deprem gibi kriz anlarında herkes telefonla birbirini aramaya çalıştığında şebeke bunu kaldırmıyor, sıraya almak yerine şebeke çöküyor. çözüm çok basit, whatsapp'tan arayacaksın ya da sevenlerine "ben iyiyim merak etmeyin" yazan bir sms atacaksın. "he ya deli salladı valla starbucksta oturuyorduk herkes çok korktu" şeklinde telefon beyanatı vermeye gerek yok.
 • yeter da bana değil konutları depreme dayanıklılık belgesi verenlere at mesajı. bir insana bir günde 12 tane mesaj atılır mi? ıban gönderenleri aratmıyorlar maşallah
 • "bugun 17 agustos, hatirlatiyoruz! depremlerde ve acil durumlarda iletisimin kesilmemesi icin internet tabanli haberlesme uygulamalari ve sms'i tercih edin.b003"

  şeklindedir. bizim gsm operatörlerinden bir bok olmaz, 21 yıldır arpa boyu yol alamadılar, haberiniz olsun anlamı taşıyor sanırım.

  edit: öncelikle benim bir beyanım yok, afad'ın attığı bir mesaj var ortada. daha sonra, japonya'da gerçekleşmiş olan tsunamide gsm operatörlerine olağanüstü yük binmesine rağmen bir saniyelik dahi kesinti olmadığını araştırıp görebilirsiniz. bunu başarmalarının sebebi, şebekenin her an tam kapasiteye çıktığında kullanılabilecek "potansiyel"de olmasıdır. zira normali de budur. aktif hale getirilmeyi bekleyen ama pasif olan onlarca baz istasyonu mevcut.

  tabii bunu dahi aklına getiremeyenler, insanları eleştirebiliyor.