• tüpraş patlarsa deprem hiç kalır
  • 5 yaşında bir çocuk olarak anneme " dolap neden göbek atıyor" diye sormuştum. dolaba göbek attıran o deprem 18 bin can aldı götürdü. geriye de binlercesi kaldı.
  • anneannemin ben ve geri kalan 5 kuzenimi "zelzele" diye bağıra bağıra uyandırması.
    o telaş içinde korkudan zelzelenin anlamını soramamam.
    yatakları dışarı taşımamız.
    yıldızlar.
    yatarken, kediden tırsan kuzenimin üstüne sıçrayan kedi sayesinde telaşı biraz unutmamız.
    kuzenlerden birinin kulağıma "bir yıldız kayınca biri öldü demekmiş" demesi.
    çok insanın öldüğünü düşünmem ama hala neden öldüğüne anlam verememem.
    bunları düşüne düşüne, kuzenime sarılıp uyuyakalmam.
  • "sesimi duyan var mı? "
  • üst komşumuzun kari kocanın öldüğü elim hadise aklımdan hiç çıkmaz..
    20 yıl çocuğu olmayan çift ıstanbul.a tüp bebek yaptırmaya gider günlerce orada kalır ve sonunda kadın gebe kalır..
    memlekette dönme vakti geldiği gün uçağı kaçırırlar ve o gece deprem olur ikisi birlikte hayatlarını yitiriyorlar günler sonra memlekete cenazeleri geldi.
    çocuk hafizamdan silinmeyen ve ne zaman aklıma gelse yüreğim sızlar..
    (bkz: mekanları cennet olsun)
  • yerle bir olmuş gri bir şehir, tüm şehri kaplayan "o" koku ve babamın yolun kenarına çöküp ağlaması.
  • yaz tatili zonguldak'tayız. ablam uyurken kanepeyi salladığı için babam gene o zannediyor ve onu uyarırken uyanıyorum. korkuyla dışarı çıkıp arabada uyuyoruz. uyanınca bilanço ağır.
  • acilari hatirlatmamak icin silinmesi gereken basliktir. evladini gomenler var
  • depremi yaşamadım ama depremle ilgili beni derinden etkileyen en önemli olay; hırsızlardı. depremzedelere yapılan yardımları çalmak için kamyon getirenler mi, ölmüş kadınların bileziklerini çalan mı, enkaz altındaki değerli eşyaları arayanlar mı dersiniz? bu aşağılık insanlar kaybettiğimiz canları sadece fırsat bilen yaratıklar, işte bunları unutmadım siz de unutmayın.

ayrıca;
    (bkz: rabbim zina yuvalarını vurdu)

edit: düzeltme
  • yine yeniden yaşanılacağını unutan tedbirsiz halkımız.
hesabın var mı? giriş yap