şükela:  tümü | bugün
 • “efendiler, biz tekke ve zaviyeleri din düşmanı olduğumuz için değil; bilakis bu tip yapılar, din ve devlet düşmanı olduğu, selçuklu ve osmanlı’yı bu yüzden batırdığı için yasakladık. çok değil, yüz yıla kalmadan eğer bu sözlerime dikkat etmezseniz göreceksiniz ki; bazı kişiler, bazı cemaatlerle bir araya gelerek bizlerin din düşmanı olduğunu öne sürecek, sizlerin oyunu alarak başa geçecek ama sıra devleti bölüşmeye geldiğinde birbirine düşeceklerdir” şeklinde sözde atatürk'ün söylediği söz.

  birisinin uydurduğu bu yazı bugün halk tv'de denk geldiğim haluk pekşen'in gafı ile yine gündeme geldi, bence çok büyük bir gaf! doğruları araştırmakla görevli bir chp milletvekili ve avukat olan bir şahıs bunu bilinçli yapıyorsa tayyip'i peygamber ilan edenlerden bir farkı kalmaz.

  atatürk bu ülke için çok önemli bir değer ama sonuçta bir insan, hataları ve doğruları olan bir insan. genele baktığında ise bu millet için cidden bir kurtuluşu sağlamış, bu milleti akla bilime döndürmüş büyük bir lider. ancak tekrarlıyorum senin benim gibi etten kemikten biri, tamam çok zeki bir adam, büyük bir lider ama özel güçleri yok, bu dünyada hiç kimsenin özel güçleri yok ve olmayacak da. gel gör ki ülke iyice hurafe ülkesi olmuşken muhalefetten biri çıkıp bunu yaparsa işte işler boka sarar, hem alay konusu olursun hem de bir insanı süper güçleri varmış gibi göstermekte aynı tayyip'i peygamber göstermeye çalışmak gibi şarlatanlık, iş güzarlık olur, umarım bunu bir hata büyük bir araştırmama gafı olarak yapmıştır. çünkü bu bilgiye ulaşmak çocuk oyuncağı çok basit bir şey.

  tv'de milyonların gözüne bakarak, 17 aralık 1927 bakın17 aralık'ı atatürk nasıl tahmin etmiş diyor adam nasılda biliyor, nasıl yüce biri diyor, yani ayıp ya, yuh ya, atatürk akıl bilim demiş siz ise halen yaratanın özeli onu bunu deyip, hele bir de bu tip şarlatanlıkların merkezi tekke ve zaviyeler için söylediği onca şeyi olan bir lider ama etten kemikten bir insan için akıldan mantıktan uzaklaşıp milleti iyice çorbaya çeviriyorsunuz! utanın ya! bilinçli yaptıysa zaten artık söylecek bir laf bulamam. bu kadar muhalif insanın derdi kandırılmamak, enayi durumuna düşürülmemek iken, her söylediklerine çok dikkat etmesi gereken bir chp bu olmalı artık. bu ülke hatta bu dünya hep birilerini kutsallaştırmaktan çekti, bu kafalar yok olmadıkça hiç bir yerde huzur olmayacak!

  böyle bir sözün olmadığının ispatı:
  https://teyit.org/…-edilen-sozler-nasil-dogrulanir/
 • aslında konuşmanın aslı şöyledir
  "efendiler biz tekke ve zafiyeti din düşman olduğumuz için değil aksine bu gibi yapıların dine zarar verdiği için kaldırdık.bizimle ilgili kaç kez din düşmanı diyenler ve bu serpuşa(şapka) yahudi icadı diyenler tekke ve cübbelerin islamdan önce musevilikde var olduğunu bilmiyorlar mı"