şükela:  tümü | bugün
2733 entry daha
  • unutulmaması gereken operasyondur. sadece operasyonda adı geçen kişiler değil, bu milletin bu operasyona karşı bakış açısı da unutulmamalıdır. bu ülkenin insanlarının ne kadar onursuz, ne kadar münâfık olduklarının da akıldan bir an bile çıkarılmaması gerekmektedir.

    kur’an ve sünnet kamu malını haksız yere yemeyi şiddetle yasaklamışken, peygamber’in sünnetini harfiyen uyguladığına inanılan hz. ebu bekir, hz. ömer ve hz. ali’nin rüşvete, hırsızlığa ve yolsuzluğa bir an bile müsamaha göstermedikleri bilinen bir gerçeklikken; büyük bir çoğunluğu müslüman (!) olan, “sahabeler göklerdeki yıldızlar gibidir, onların sözlerine ve içtihatlarına uymak gerekir.” diyen bir ülkede, bu operasyonun ortaya koyduğu gerçeklikler sineye çekilmiş ve hattâ operasyonun kahramanı olan hırsızlar, rüşvetçiler ve ihale fesadçıları alenen desteklenmişlerdir. kur’an ahkâmı gereği elleri kesilmesi gereken adamlara “kahramanlık” payeleri verilmiştir. işin daha trajik tarafı, bunun yanlışlığını kur’an ve sünnete dayanarak ileri süren müslümanlara “kumpasçıların ağzıyla konuşma, fetö/pdy ağzıyla konuşma.” denilmiştir. rüşvet yiyerek, hırsızlık yaparak, ihaleye fesat karıştırarak tüm sülalesini ihya eden adamlar camilere cuma namazı kılmaya gitmişler, kur’an okumuşlar, tüm konuşmalarını dualarla bitirmişler; ortadaki zâlimliği kınamak şöyle dursun benimsemeyi tercih edenler ise buldukları her fırsatta insanları tekfir etmişler, din konusunda vaaz vermişlerdir. bu ise büyük bir münâfıklığın göstergesinden başka bir şey değildir.

    siz diyorsunuz ya, “türkiye’ye şeriat gelecek.” diye. hah boşuna dilinizi yormayın. bu ülkeye şeriat gelse kimsenin eli kolunda, başı omzunda kalmaz. ahlâksızlık, emanete ihanet bu ülke insanının genlerine kazınmış. isterler mi kur’an ahkâmının kendilerine uygulanmasını? mesela o çok sevdikleri gazalî’nin, “ya hükümdar yoldan sapıp da zâlim olursa?” sorusuna, “biz de onu kılıcımızla düzeltiriz.” diye cevap verdiğini neden hiç söylemezler? çünkü ahlâksızlar, çünkü islâm’ın adalet yönünü görmezden geliyorlar, çünkü “inancın” salt ibadetle ilgili olduğunu iddia ediyorlar. amel ile iman arasına büyük bir set çekip “allah’a hamdolsun” diyerek hırsızlık yapabiliyorlar...

    ben unutmayacağım. ne bu operasyonun ortaya koyduğu gerçeklikleri ne de bu ülkenin münâfıklarını bir an bile unutmayacağım.