şükela:  tümü | bugün
 • %75 ile %25 arası olacak zamlardır. şimdiden herkese geçmiş olsun, gerçekten geçmiş olsun.

  stokçu eczanelere ve ecza depolarına gün doğmuştur. hoş eczaneler , depolar gibi ilaç satmak için zammın ertesi gününü beklemiyorlar. her ne hikmetse yılın bu aylarında ecza depolarının çoğunda ilaç olmaz, çok da şey yapmamak lazım !!! ticaret sağlınızdan önemli sonuçta !
 • aynı gün fiyatı düşecek bir ton ilaçtan, bunların eczanedeki zarar yazılacak stoklarından, hala komik seviyelerde olan euro kurundan, firmaların piyasaya ilaç vermemesinden falan hiç bahsetme ama e mi çocuğum?
 • kızım için günlerdir aradığım regulatpro muhtemelen yarın tüm ecza depolarında stoklara dahil olacaktır. "gümrük sorunu var", "haftaya geldi gelecek" diye 1 aydır oyaladınız durdunuz. hey kurban olduğum fiyat güncellemesi, sen nelere kadirsin. yarın yokları var edeceksin.

  regulatpro: sebze, meyve, kuruyemiş gibi gıdaların aktif enzimlerini içerir. bağışıklık sistemine ciddi bir katkısı var.
 • ilaç zammı demek yanlış olur; zira çok az ilaçta artış olacak o da keyfi zamlar değil arkadaşım. ilaç fiyatlandırmasında evvela beş referans ülkeden en düşük fiyatlı ülke baz alınır ve senin kaynak ülkende bir güncelleme yapıldıysa sen de fiyatlarında güncelleme yapmak zorundasındır. bu fiyatlar her sene bu şekilde güncellenir. bu bazı ilaçlarda artışa sebep olur, bazılarında düşüşe, bazılarında hiç bir değişikliğe sebep olmaz. 17 aralıkta çoğu ilaçta artış yerine ciddi bir düşüş olacak. türkiye'de ilaç fiyatlandırmasında uygulanan kurallar sürdürülebilir değil. sistemde bir değişiklik yapılmazsa; şubat ayında fiyatlandırmada ciddi önem arzeden euro kurunda artış verilmezse; sen o zaman gör ilaca nasıl erişilmiyor. sıkıntı sistemin kendisi. ilaç var da stoklanıyor diye bi durumdan ziyade özellikle ithal ilaçların tedariğinde sıkıntı yaşanıyor, yaşanacak.
 • sağlık bakanlığının 2019 yılı için belirlediği euro kuru halen 3,40 olduğu için zam gelmesi çok normal. şöyle düşünün ilaç üretimi için kullandığınız hammadeyi yurtdışından güncel euro kurundan alıp, bu hammadde ile üretim yapıp devlete 3,40 euro kurunda satıyorsunuz. siz olsanız bu ürünü üretir veya ithal edermisiniz ? sonuç olarak adamlar ticari kuruluş olduğu için ürünü bu koşullarda üretmiyor. ürün de yok'a düşüyor.

  burada devletin ucuz popülizm ayaklarını bırakıp ilaç kuruna sağlam bir zam yapması gerekiyor. aksi halde ucuzu, pahalısı piyasada ilaç falan kalmayacak. hastalar zora düşecek.