şükela:  tümü | bugün soru sor
  • sabancı ailesine ait esas holding'in sahibi olduğu çanakkale'nin en büyük alışveriş merkezi. çanakkale ile kepez arasında, eski içki fabrikasının olduğu yerde. ana cadde üzerinde olduğu için trafik açısından sorun yaşatacak bir yerde bulunuyor. çok büyük değil ama çanakkale standartları için büyük sayılabilir. içinde bir de midi migros bulunuyor. henüz inşaatı tam bitmeden ve otoparkı açılmadan açılışı yapıldığı için şu sıralar çevresinde kaos hakim. bir de milyon dolarlık bir avmye hangi akla hizmet böyle saçma sapan bir isim verdiler anlamak mümkün değil.
  • (bkz: 18 mevcut)
  • yarak gibi avm. direkt küfürle girmek istemezdim ama öyle. avm bünyesinde bulunan işletmelerden birinde çalışıyorum ve şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, yönetiminden teknik personeline, ne yapacağını bilmez adamları doldurmuşlar. işletmende arıza olur teknik personel gönderirler, herif utanmadan "siz ne biliyorsanız ben de onu biliyorum bu konuda" der. bizim klimalarımız çalışmıyor ilgilenebilir misiniz dersin, hemen ilgileniyoruz derler, bu soğukta klima önce soğuk üflemeye başlar, sonra ise tamamen durur. durup dururken işletmenizdeki yangın alarmı çalmaya başlar, ne oluyoruz diye panik yaparsın yangın filan yoktur, arar bilgi alırsın, bakım yapıyoruz susturacağız derler susturamazlar. ve bunlara benzer daha birçok şey. çanakkale gibi rüzgarı yağmuru bol memlekette üstünün açık olması, her yağmur yağdığında dükkanları su basacak diye dükkan kapılarına kum torbaları yığılmasından filan da ayrıca bahsetmek istemiyorum.
  • bir "bornova forum" misali açılmayı planlanan ve mitlerini yaydıran, daha sonra bilmemne bayramında açıciiz diye ilan ettiklerinde adı değişen, 2 seneye yakın inşaatının yeterince trafik sorunsalına neden olan ve olmaya devam eden, çanakkale rüzgarında sığınma evi olarak kullanılan yer.
  • bahsi geçen kapıdaki kırmızı ışık o kadar yoğun ki epilepsi hastası bir kimseyi krize bile sokabilme potansiyeli bulunan avm.
  • giriş yaparken ışık sebebi ile tren görmüş öküze çeviren avm'dir.

sinemasında 2li koltuk var mı? bilen varsa yeşillendirirse sevinirim.