şükela:  tümü | bugün
 • vahsi sapkınların zaten gebereceği operasyon.

  operasyonun ve bu operasyona 1.5 yıldır zemin hazırlanmasının asıl amaçlarından biri musul'u siilestirmektir. dolayısıyla umuyorum ki operasyondan sonra musul'da mukim sivil halk, ırak ordusu tarafından katledilmez.
 • niyeyse içimde tarih kitaplarında çok ciddi yer edecek bir operasyon/savaş olacağına dair his var. yazın bu tarihi bir kenara.
 • görünüşe göre uzun sürecek operasyondur. haber kanalları şu an canlı yayınla olayları bildiriyor. gün geçtikte olayın nereye varacağını hep birlikte göreceğiz. ayrıca ana üssü yani komuta merkezi kuveyt'te bulunan abd üssüymüş.
 • musul'u türklere kaptırmamak ve petrolüne sahip cıkmak isteyen bolge güclerinin yaptıgı operasyondur. bizden once onlara düser sanırım zaten.
 • spor basını 17 ekim sabahı operasyonu nasıl gördü:

  -fatihin aslanları yedek kulübesinde bekliyor.
  -türkiye'ye ilk 11'de şans vermeyen teknik direktör: "biz sahaya zaten beraberlik için çıktık" dedi.
  -sahada kazandığımız maçı masa başında verdik.
  -koalisyon şaşırma sabrımızı taşırma
  -herşey bitmiş değil. fikstüre göre şansımız devam ediyor en iyi 4.ncü olarak halen operasyona katılabiliriz.
  -masonların kura oyunu.
 • türkiye'nin dışlandığı operasyon.

  cumhurbaşkanı operasyondan birkaç gün önce ırak başbakanı ibadi'yi kastederek “şahsıma hakaretler ediyor, sen benim zaten muhatabım değilsin, seviyemde değilsin, kıratımda değilsin, kalitemde değilsin. ırak’tan senin bağırman çağırman bizim için hiç de önemli değil, biz bildiğimizi okuyacağız...” dedi.

  aynı gün abd dışişleri sözcüsü john kirby, ibadi'ye destek verip musul operasyonuna kimlerin katılacağına “ırak’ın karar vereceğini” söyledi, “başbakan ibadi’ye desteğimiz sürüyor” diyerek de vurguladı.

  ırak başbakanı ibadi ise türkiye'nin operasyona katılmasına izin vermeyeceklerini hatta yabancı bir gücün izinsiz katılımı halinde hedef alacaklarını söyledi.

  şuna bakın türk dış politikası ne hale geldi.
 • (bkz: sıkı tutunun ortadoğu yeniden şekillendiriliyor)

  bizi de içine alacak devasa yangının ilk kıvılcımına tanıklık ediyoruz bu gece. tarih kitaplarında yerini alacak bi' dönemeç.

  haritacılar baskı makinelerini kapattı, üretim durdu. kazamız mübarek, hepimize de geçmiş olsun.
 • neymis bizim ne isimiz varmis sinirlarimiz disinda, arkadas yani gercekten insanin aptal olmasi lazim genel cerceveyi gorememek icin.
  simdi efenim bu abd daha once isid'i meydana getiren en onemli devlet degil miydi ? yillarca ic catisma cikarip bu durumdan yararlanmadi mi ? islam dunyasini bu sekilde cok fazla da ugrasmadan zaten sarsti, simdi asil tehlikeli olan durum sozde daes'i bitirip daha sonra musluman dunyasi icin cok daha tehlikeli ki bence gercek tehlike olan mezhep catismalarini ortaya cikaracaktir ki bugun amerikalilara dostumuz diyen irak hukumeti 2-3 sene sonra ne kadar buyuk hata yaptigini anladiginda gercekten de cok zor onarilmasi imkansiza yakin durumlara gebe olacaktir.
  o bolgenin etkin yapisi gercek bir mezhep catismasina tum dunyanin gorecegi(insallah gormez) cok buyuk capli catismalara yol acacaktir. biz orada etkin rol alamazsak sunni insanlar orada cok buyuk katliamlara ugrayacaklardir.
 • kılıçdaroğlu da "musul operasyonunda biz niye yokuz" diye soruyor.
  "yurtta sulh cihanda sulh, yabancı bir ülkenin topraklarında işimiz yok, yabancı ülkelere türk askerinin gönderilmesi türkiye'yi işgalci pozisyonuna düşürür" diye kürsüye vura vura hönküren kendisi değilmiş gibi.
 • ısid ya püskürtecek ya da çok ağır kayıp verdirecek. bizi de bu lağıma bi şekilde çekecekler.