şükela:  tümü | bugün
 • ırak başbakanı ibadi'nin açıklamasıyla başladığı söylenen operasyondur. umarım en az kayıpla bu insan kırması selefi vahşileri gebertirler.
 • yeni bir göç dalgası oluşturabilecek operasyon.
 • vahsi sapkınların zaten gebereceği operasyon.

  operasyonun ve bu operasyona 1.5 yıldır zemin hazırlanmasının asıl amaçlarından biri musul'u siilestirmektir. dolayısıyla umuyorum ki operasyondan sonra musul'da mukim sivil halk, ırak ordusu tarafından katledilmez.
 • görünüşe göre uzun sürecek operasyondur. haber kanalları şu an canlı yayınla olayları bildiriyor. gün geçtikte olayın nereye varacağını hep birlikte göreceğiz. ayrıca ana üssü yani komuta merkezi kuveyt'te bulunan abd üssüymüş.
 • musul'u türklere kaptırmamak ve petrolüne sahip cıkmak isteyen bolge güclerinin yaptıgı operasyondur. bizden once onlara düser sanırım zaten.
 • spor basını 17 ekim sabahı operasyonu nasıl gördü:

  -fatihin aslanları yedek kulübesinde bekliyor.
  -türkiye'ye ilk 11'de şans vermeyen teknik direktör: "biz sahaya zaten beraberlik için çıktık" dedi.
  -sahada kazandığımız maçı masa başında verdik.
  -koalisyon şaşırma sabrımızı taşırma
  -herşey bitmiş değil. fikstüre göre şansımız devam ediyor en iyi 4.ncü olarak halen operasyona katılabiliriz.
  -masonların kura oyunu.
 • türkiye'nin dışlandığı operasyon.

  cumhurbaşkanı operasyondan birkaç gün önce ırak başbakanı ibadi'yi kastederek “şahsıma hakaretler ediyor, sen benim zaten muhatabım değilsin, seviyemde değilsin, kıratımda değilsin, kalitemde değilsin. ırak’tan senin bağırman çağırman bizim için hiç de önemli değil, biz bildiğimizi okuyacağız...” dedi.

  aynı gün abd dışişleri sözcüsü john kirby, ibadi'ye destek verip musul operasyonuna kimlerin katılacağına “ırak’ın karar vereceğini” söyledi, “başbakan ibadi’ye desteğimiz sürüyor” diyerek de vurguladı.

  ırak başbakanı ibadi ise türkiye'nin operasyona katılmasına izin vermeyeceklerini hatta yabancı bir gücün izinsiz katılımı halinde hedef alacaklarını söyledi.

  şuna bakın türk dış politikası ne hale geldi.
 • (bkz: sıkı tutunun ortadoğu yeniden şekillendiriliyor)

  bizi de içine alacak devasa yangının ilk kıvılcımına tanıklık ediyoruz bu gece. tarih kitaplarında yerini alacak bi' dönemeç.

  haritacılar baskı makinelerini kapattı, üretim durdu. kazamız mübarek, hepimize de geçmiş olsun.
 • bi sik çıkmayacak operasyon(güya). ulan daha 2 sene öncesine kadar ortalığı yakıp yıkan girdiği her yeri alıp cuğara yakan işid değilmiydi kardeşim? ne oldu da bu hayvani güce sahip örgüt 8-10 uçak 5-6 tankla püskürtülecek duruma düştü? birleri kullandı ve misyonunu tamamlayan maşalarını operasyonla(güya) temizleme görüntüsü veriyor. ne desek gg olur amk
 • reisin kadro dışı kaldığı maç. el-abadi "yoksun tom" demiş.