• tabi amk zengin olmanın dezavantajı da çok mesela alkollü araç kullanın ortalığın a. koyun insan ölsün sonra da kazadır olur deyip geçin. kardeşim düşün ama kafanla başka biryerinle değil, misal ölen babandı kaza deyip geç bakalım geçebiliyor musun?
  • beşiktaş'taki trafik kazasında polis memuru ismet fatih alagöz'ün şehit olmasına, polis memuru emre tetik'in ise yaralanmasına neden olduğu gerekçesiyle 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılarak tahliye edilen rüzgar çetin hakkındaki kararı, savcı temyiz etti.
    savcı ekrem şakar, rüzgar çetin hakkında daha üst oranda ceza belirlenmesi gerektiğini belirterek kararın bozulmasını talep etti.

savcı ekrem şakar, bilinçli taksir suçuna ilişkin tck'nin 85/2. maddesinde 2 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası öngörüldüğünü belirtti. ancak tck'nin 61. maddesine göre temel ceza belirlenirken suçun işleniş biçimi, suçun işlenmesinde kullanılan araçlar, suçun işlendiği zaman ve yer, suçun konusunun önem ve değeri, meydana gelen zarar veya tehlikenin ağırlığı, failin kast veya taksire dayalı kusurunun ağırlığı, failin güttüğü amaç gibi hususların gözönünde bulundurulması gerektiğini vurguladı.
    rüzgar çetin davasına temyiz

aile şikayetini çekse bile uygulanması gereken en üst ceza için bir umut olmuştur.
    (bkz: kamu vicdanı)
  • millet birilerinin evde çürümesini istemiyor, manyak mı millet bunlarla uğraşsın?

millet yalnızca yaşadığı ülkede adalet varmış gibi hissetmek istiyor. kelle istemiyor, eşitlik istiyor.

kapiş?
  • bu ülkede zengin insanların üzerinde nasıl baskı kurulduğunu, nasıl hırpalandıklarını açıkça gösteren karar.

düşünsenize siz zengin ve ünlü bir insansınız. buna rağmen alkollü olarak trafikte birinin ölümüne sebep olup elinizi kolunuzu sallaya sallaya dışarı çıkamıyorsunuz? böyle bişey olabilir mi ya? ben bunları yapamıcaksam neden zenginim neden ünlüyüm? 3-4 kişi sosyal medyada laf ediyor diye hapis mi yatıcam ben?

umarım temyizden geri döner bu karar. bu ülkede zenginin adı yok arkadaş.
  • yapılanların sonucunda insanlar toprak altında çürürken eylemi yapanların hapishanede çürümesini istemek kadar doğal bir şey yok sanıyorum.

kamu vicdanında olması istenendir.
  • ben kelle istiyorum arkadaşın dediğine göre neden istediğimi de maddeler halinde belireceğim.

+şu ana kadar şahsın 28 adet trafik ihlali var
    +son ihlalinde alkollü araç kullanıp karşı şeritteki polisi öldürme var
    +parayla bilirkişi raporunu değiştirtme var
    +parayla şikayetlerden vazgeçirtme var
    +verilen cezada 1 yıl 6 ay sonra ehliyetine kavuşabilme var.

siz ister buna kelle diyin ister başka bir şey ben paranın satın alamayacağı şeyler olmasını istiyorum. bunun başlıcası da adalet,bir gün hepimize lazım olacak.
  • hadi bakalım inşallah dedirtendir...

alkollü ve aşırı hızla araç kullanıp karşı şeritte duran arabaya vurup birini öldürüyor diğerini yaralıyorsan eh bir zahmet hapiste bir miktar çürüyeceksin... hadi bu ilk vukuatı olsa hafifletici sepetler diyelim... herifin zaten 30 küsür cezası varken, belli ki adam öldürene kadar akıllanmamışken neyin kafasındasınız kuzum siz?

burak erdoğan yırttı diye emsal mi oldu, kan parası sevdalıları? sui misal emsal olmaz yavrularım... çekirge de en fazla bir sıçrar iki sıçrar..

rüzgar çetin'in babasının zengin olması dışında kendisinin topluma nasıl bir katma değeri var da hapiste çürümesine gönlümüz razı olmuyor ben bilmiyorum, mesai saatlerinde atom parçalıyordu da biz mi duymadık...
  • temyize giden savcinin; fetö, pdy gerekcesiyle aciga alinmasiyla sonuclanacaktir. filmlerde falan hep oyle oluyor tabi. film gibi hayatimiz var zaten.
  • "savcı ekrem şakar, bilinçli taksir suçuna ilişkin tck'nin 85/2. maddesinde 2 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası öngörüldüğünü belirtti."

sanırım savcı "bir insanın en yüksek sınırdan ceza alması için daha başka ne yapması gerekir" diye soruyor.

savcı haklı. alkol, aşırı hız, hatalı sollama, sabıka, cinayet, yaralama, kamu malına zarar... ne ararsan var.
  • bu adam iki gün sonra senin bir yakınını ezerse, o zaman sen de anlarsın insanların neden bu çocuğun "hapiste çürümesine" meraklı olduğunu.

zira belli ki başına gelmeden anlamayacaksın ortada ki durumu.
hesabın var mı? giriş yap