şükela:  tümü | bugün
 • üst edit:
  adam, suriye'nin devlet başkanıymış. vatanını korurmuş.
  vatan dediğin o cenabet topraklardan benim ülkeme kaç tane canlı bomba girdi.
  pkknın en büyük kamplarının bulunduğu yerlerden birisi orası. ve bugüne dek buna engel olmayıp, sınırı temizleyip, pkknın oralarda yuva yapmasına ses çıkarmayıp, biz oraya girince konuşmaya başlıyor.
  onun vatanına da sokarım, askerine de sokarım. sen kimsin ulan türk'ün ordusunu tehdit edecek cesareti kendinde buluyorsun.

  bak sen şu arap itine.
  esad, türkiye'nin harekatına her yerde karşılık vereceklerini açıklamış.
  8 gündür sesi çıkmayan esad, tsk'nın karşısına çıkamayan it bugün aslan kesilmiş.
  peki esad kime güveniyor? esad neye güveniyor? neden bugün?
  kimlerden neyin garantisini aldı da bize horozlanıyor?
  pence ile rte'nin görüşmesinin nihayetinde güvendiği şeyi hep beraber görürüz nasılsa.

  öcalanı yıllarca ülkesinde tutmuş, pkk kamplarına ev sahipliği yapmış bir it; benim ordumu tehdit ediyor. senin o tehdit ettiğin orduya bir emir verilse, değil kobani; şam bile kalmaz da elinde. dua et başımızdakiler iradeli insanlar değil.
  1000 yıllık orduyu, bu aciz köpek tehdit ediyor ya.
  yanarım da ona yanarım.
  ülkeyi getirdiğiniz hal bu işte. trump'a alıştık hadi de. esad kim köpek ulan.

  link
 • madem bu kadar çok seviyorsun ülkeni, her santimetrekaresine tecavüz edilirken aklın nerdeydi esad efendi !

  edit: imla ve düzeltme
 • kukla değişti kuklacı aynı.köpeğin havlamasıdır.
 • madem bu kadar güçlüydün bu zamana kadar neden karşılık vermedin diye sormazlar mı adama? rusya ve kürtlerle yapılan görüşmelerde kendisine destek verilmiş gibi. güvenli böle içersinde herhangi bir karşılık savaşın fitilini yakar. bunu rusya istemeyecektir. bence boşa sıkıyor. bu işin sonu masaya oturup konuşulup anlaşmayla bitecektir.
 • esad da ne dediğine kendisi inanmıyordur. laf olsun diye söylenmiş bir söz.
 • bir tarafına stratejik derinlik kaçan adamlar yine suçu muhaliflerde bulmuş. ne diyecekti esad? topraklar bunlar iki ay park et sonra istersen çıkarsın mı?

  her seferinde böyle konuşmak zorunda yoksa meşruiyeti daha da sorgulanır. asıl, kapalı kapılar ardında bizimkilerle, ruslarla ne konuşuyor.
 • empati kurup düşünüldüğünde aslında yapması, söylemesi gerekeni söylüyor.

  düşmanımın düşmanı dostumdur diyerek türkiye iyi ki ülkemizde bu hainlerle savaşıyor diyemeyeceğine göre kendi ülkesinde koltukta kalabilmek adına böyle şeyler söylemesi normal.

  adamın ülkesinin nüfusu 30 küsur milyondan 15 milyona indi ama halen daha koltukta, bence asıl başarı budur.
 • ne demiş okumadım. umurumda da değil.

  de artık şu "yıllarca pkk'yı orda tuttunuz" bahanesini bi bırakın! suriye'ye bu kadar cihatçının doldurulmasının ya da operasyonun sebebi o değil!

  tüm bunlardan önce suriye apo'yu sınır dışı edip pkk'yı ülkeden çıkarmıştı... fenerbahçenin sırf gösteri olsun diye oraya götürüldüğünü bile hatırlıyorum. iki ülke ortak bakanlar kurulu toplantısı yapıyordu daha neyin zırlaması lan bu!

  herkes biliyor bu işe küçük davut'un gazıyla halife olacaz sevdasıyla girdiğinizi! bsg!
 • ülkesinin kuzeyine malum gruplar (bkz: ypg pkk pyd işid abd rusya vs) yüzünden giremeyen sözde devlet başkanı olan kişi beyanatıdır. biz temizlemeye kalkınca mı götünde kelebekler uçuşmaya başladığı, ülkesinin işgal edildiğini idrak ettigi merak edilmektedir. bizimki işgal değil, temizlik.
 • gene deliler gelmiş başlığa.

  şu kadar net olan bir konu var esad suriye devlet başkanı ve kendi ülkesinin toprakları hakkında konuşuyor. biz şu an suriye topraklarında kim olarak konuşma hakkına sahip oluyoruz?

  uluslararası anlaşmalara, sınırlara, egemenlik haklarına saygı duymazsak gün gelir aynısı başımıza gelir. bu iktidarlar gelip geçer ama acısı bize kalır, yıllarca bunun ceremesini çekeriz ülke olarak.

  aklınızı başınıza alın ergen ergen yorumlar yapmayın.