şükela:  tümü | bugün
  • ilk kez yds'ye gireceğim sınavdır. açıkçası ingilizcem üst düzeylerde olmadığı için çekinmekteyim. tecrübeli arkadaşlar tavsiye için yeşillendirirse sevinirim.
  • başvuruları gün itibariyle başlayacak olan sınav.
  • gireceğim sınav. uzun yıllardır bir ingilizce sınavına girmemiştim, bakalım hayırlısı. yaz boşa geçmesin diye çalışıp duruyoruz.
  • sınava girmeden +90 aldığım sınavdır.
    sınavdan sonra ekşi sözlük foreign languanges masters'larına yetişemiyoruz yoksa..

sonuçla gelen edit: 52,50 ak.
  • başvuruları hala ais üzerinde açılmamış olan sınav
  • an itibariyle hala ais üstünden başvuru gözükmeyen sınav.
  • an itibariyle başvuru yapılmaya başlanan sınav.
  • başvuru sürecinde olan sınav. b düzeyinde puanım var yds'den ancak yeterli değil yine de yükseltmem lazım. şimdi yök-dil'e hiç girmedim millet puanları yök-dil ile yükseltmiş önümüze geçiyor. 2. yök-dil sınavı da yds'ye göre kolay geçince -çoğunluk değerlendirmesi- benim bu sınava girmem kerizlik mi oluyor yani? aynı kategoride değerlendirilen iki sınavdan zor olanında çabalamak öyle mi değil mi? buna başvurmak yerine diğer yök-dil'i mi beklesem acaba. belki öyle yaparım da asıl mesele devletin bir takım aynı yerlerde değerlendirilebilen iki ayrı sınav yapması. saçmalık. zaten en başında boş kadroları ingilizce bilmeyenlerle doldurmak zorunda kalınca yök-dil olayını çıkardınız şimdi de geriye dönemiyorsunuz. belki yakın zamanda kaldırırsınız yine. bu devletin ne yapacağı hiç belli olmaz.
  • başvurular için son günün içinde olduğumuz sınavdır.

not: ödemeler için son tarih 4 ağustos.
  • şunun şurasında 18 günün kaldığı sınav. ilk kez gireceğim bir sınav olacağı için de tedirginlik had safhada. amk 2016 kpss'ye bile eşek gibi çalıştığım halde hiç rüyalarıma girmezken bu sınav nasıl olduysa rüyama girdi. hayır amk 50 bile alamayacağım bu çalışmayla sırf soruları görmek için giriyorum.

(bkz: yds sorusu görmek için 90 lira vermek)

evet böyle bir saçmalık yaptım ama sınavın yeri ayrı olduğu için girmek istedim.

kıt ingilizcemle rüyamda 1 saatte 50 soruya yakın cevaplamış olmamın ironik yanı da hiçbir şey de yoktur.

ileride edit girmeden yazayım. 30 alırsam öpüp başıma koyacağım 50 alırsam bayrakları asacağım 70 alırsam kendimi yakacağım sınavdır. canımı da pek sevmem ama kendimi yakamayacağımdan emin olun.