şükela:  tümü | bugün
  • ilk kez yds'ye gireceğim sınavdır. açıkçası ingilizcem üst düzeylerde olmadığı için çekinmekteyim. tecrübeli arkadaşlar tavsiye için yeşillendirirse sevinirim.
  • başvuruları gün itibariyle başlayacak olan sınav.
  • gireceğim sınav. uzun yıllardır bir ingilizce sınavına girmemiştim, bakalım hayırlısı. yaz boşa geçmesin diye çalışıp duruyoruz.
  • sınava girmeden +90 aldığım sınavdır.
    sınavdan sonra ekşi sözlük foreign languanges masters'larına yetişemiyoruz yoksa..

sonuçla gelen edit: 52,50 ak.
  • başvuruları hala ais üzerinde açılmamış olan sınav
  • şu sınavlara verdiğim paralara kitap alıp çalışsam ingilizceyi çözerdim diye düşünüyorum...
  • an itibariyle hala ais üstünden başvuru gözükmeyen sınav.
  • an itibariyle başvuru yapılmaya başlanan sınav.
  • başvuru sürecinde olan sınav. b düzeyinde puanım var yds'den ancak yeterli değil yine de yükseltmem lazım. şimdi yök-dil'e hiç girmedim millet puanları yök-dil ile yükseltmiş önümüze geçiyor. 2. yök-dil sınavı da yds'ye göre kolay geçince -çoğunluk değerlendirmesi- benim bu sınava girmem kerizlik mi oluyor yani? aynı kategoride değerlendirilen iki sınavdan zor olanında çabalamak öyle mi değil mi? buna başvurmak yerine diğer yök-dil'i mi beklesem acaba. belki öyle yaparım da asıl mesele devletin bir takım aynı yerlerde değerlendirilebilen iki ayrı sınav yapması. saçmalık. zaten en başında boş kadroları ingilizce bilmeyenlerle doldurmak zorunda kalınca yök-dil olayını çıkardınız şimdi de geriye dönemiyorsunuz. belki yakın zamanda kaldırırsınız yine. bu devletin ne yapacağı hiç belli olmaz.
  • başvurular için son günün içinde olduğumuz sınavdır.

not: ödemeler için son tarih 4 ağustos.