şükela:  tümü | bugün
169 entry daha
  • sadece istatistik olsun diye 85 aldığımı söyleyebileceğim, başlığı altındaki sidik yarıştırmasyonunu anlayamadığım sınavsal. olm siz liseli misiniz, hiç çalışmadan doksan aldım'la herhangi bir saygınlık veya bişey kazanabileceğinizi zannediyorsunuz bu yaşta? sözlüğe baksan, ülkenin yüzde sekseni british aksan a1 ingilizce konuşucusu. özür dilerim ama yine osman baydemir'in o ünlü sözüne danışmak zorundayım: "hasiktir diyorum"
  • dün gece 3 sularında geyiğine '' hiç çalışmadan 90 aldım ahaha '' yazmıştım. ss görüntüsünü alip wp grubuna attım '' ee ekşiyiz gençler'' dedikten sonra entryi bir dakika içerisinde silmiştim. şimdi bu birkaç dakika ömrü olan entryim için bana laf sokulmuş o yüzden tekrar yazma gereği duyuyorum.

evet arkadaşlar hiç çalışmadan ciddi ciddi 90 aldım. ingilizcemi de dizi izleyerek ve oyun oynayarak geliştirdim. çalışmadan 90 aldım diye saygınlık da beklemiyorum ama paşa gönlüm isterse beklerim. zira sen bir ingilizce öğretmeni olarak 85 alıyorsan benim tamamen kendi kendime geliştirdiğim hiç çalışmadan girdiğim ingilizce sınavında seni geçmem en azından senin bana saygı duymanı ya da kendi adına utanmanı gerektirir. ama saygı duysan ne duymasan ne?

esas meselenin üstüne basa basa belirtmekte fayda var. buraya sözlük formatı dahilinde isteyen istediğini yazar. sözlükte ne yazılacağı sizin tekelinizde değil. istersem '' 90 altı alan herkes gerizekalıdır '' yazarım. benim yazdığım şeyi eleştirebilirsiniz ama bunu yazma özgürlüğümü eleştiremezsiniz.

bu arada sınavla ilgili de birkaç tüyo vereyim. ben bol bol makale ve haber okuyorum o yüzden sınav baya basit geldi. tamamen kelime bilgisi ve okuduğunu anlama üzerine kurulu. tabii ne kadar okuma yaparsanız yapın her şeyi bilemezsiniz. eğer cidden sizin için önemli bir sınavsa draw on vs. gibi çok alakasız şeyler var onları ezberleyebilirsiniz.
  • 95 aldığım sınavdır kendisi. öyle anı olsun diye yazdım.
4 entry daha