şükela:  tümü | bugün
 • 17 eylül tarihinde hatay'ın antakya ilçesi karaali mahallesinde gelin evini basan gelinin akrabası nihat doğru'nun gerçekleştirdiği ve iki ailenin hayatlarını sonsuza dek kararttığı katliamdır. mayıs ayında nişanlanan 7 eylül'de de nikahları yapılan doktora öğrencisi ve araştırma görevlisi mahmut şaban afsal ile üniversite'den yeni mezun bilem doğru'nun 22 eylül'deki düğün hazırlıkları için toplandıkları evi basan katil 9 kişiyi kurşun yağmuruna tuttu. nikah gününden bir kare pompalı tüfek ile 28 adet domuz kurşunu sıkan cani nihat doğru'nun saldırısında 23 yaşındaki gelin bilem doğru ve abisi ibrahim doğru olay yerinde yaşamını yitirdi. 7 saat süren operasyona rağmen damat mahmut afsal, sonrasında ise damadın annesi kerime afsal da yaşamını yitirdi. gelinin annesi ve gelinin babasının durumu kritik olup hastanede tedavi görmeye devam ediyor. katil olay gününden beri kayıplara karıştı ve halen aramızda. katliamı yapmadan önce gelin ile akrabalık bağı bulunan cani, kızı aile içinden birileri ile evlendirmek istemesine aileden olumsuz cevap aldığı için geline ve ailesine husumet besliyordu. daha önce ailenin emniyet güçlerine de şikayet ettiği katil, evlilik için son hazırlıklarını yapan çifti, çiftin ailesini sonsuza kadar sevdiklerinden ayırdı.
  haber linki

  4 gündür kaçmaya devam eden katil halen bulunamadı. katilin fotoğrafı yerel televizyonlarda ve sosyal medya hesaplarında paylaşılıyor. katilin fotoğrafının paylaşılması onun yakalanma ihtimalini arttıracaktır. katilin bir fotoğrafı. ulusal basın ise fotoğrafı sansürleyerek paylaşıyor. emniyet güçleri tarafından aranan birinin fotoğrafı neden sansürlenir? bu olay gündem olmalı.bu olay türk toplumunun son dönem en önemli sorunlarını içinde barındıran bir olay. ataerkil zihniyetin beslediği bireysel silahlanmanın yarattığı tehlikenin, kadına şiddetin bu topraklardan silinmesi lazım.

  edit 1: yerel hatay radyo televizyonu'nunun katliam ile ilgili haber video haber linki
  edit 2: hatay kadınlar birlikte güçlü 20 eylül tarihinde bilem doğru için antakya merkezinde basın açıklaması yaptı.
  edit 3: show tv ana haber video linki
 • caninin yakalanması için gündemde tutulması gereken olay.
  hatay gibi bir yerde gerçekleşmesi daha da üzücü.
  hasta ruhlu ilkel zihniyetli bir ortadoğu insanı, tarihin kendisine yüklediği misyonu yerine getirmeye devam ediyor...
  yaşadığı bataklığı çevresindekilere daha da yaşanmaz hale getiriyor.
 • yaşlı, çapsız, ruh hastası bir orospu çocuğunun üniversite mezunu genç kızı alamayınca yaptığı katliam.

  siz halen daha bireysel silahlanmaya dur diye saçmasapan işler yapın.

  bu tip orospu evlatlarının çevresi de bunlar gibi orospu çocuğu olduğu için bakkaldan ekmek alır gibi silah ve fişek bulabiliyorken kendini savunmak isteyen normal vatandaşa bulundurma ruhsatı bile vermeyen "sisteme" hayır diyeceğinize bireysel silahlanmaya hayır diye götünüzü bayrak edin...

  devlet ne yapacak?

  1. doğru düzgün bir psikolojik testten geçen ve it kopuk olmayıp tam tersi belli hedefleri ve belli amaçları olan düzgün vatandaşına silah ruhsatı almada kolaylık sağlayacak.

  2. bu düzgün vatandaşlara düzgün bir silah eğitimi verecek. silahı nasıl kullanacağı, nerede kullanabileceği, kullanırken sınırların ne olduğu, sınırları aştığında götüne neler gireceği beynine işlenecek.

  3. ruhsatsız silah taşıyan-satan ve ruhsatsız kişilere fişek-mermi satan kişiler "adam öldürmeye teşebbüs" ile yargılanıp en az 10 sene içeri tıkılacak.

  4. ruhsatsız silah-fişek ve mermi satışı denetimleri çok çok çok sıkı olacak. mermi verdiğin düzgün vatandaştan mermi kovanını geri isteyeceksin.

  28 tane fişek sıkılmış. şarjörlü av tüfeği bile olsa en az 3 şarjör değişimi süresi eder.

  eğer o evde herhangi bir insanda ruhsatlı silah olsaydı kendisini savunacaktı.

  ya da ailesi tehdit edilen-ailesi rahatsız edilen baba kendini savunabilecekti

  ya da üniversitede hoca olan bir devlet memuruna taşıma ruhsatı verseydi damat kendini savunup belki de birkaç kişiyi kurtarabilecekti.

  böröysöl sövönmöyö höyör....

  bi ahır eşşek siksin sizi.
 • herkes ötekinin yargı makamı, ahlak otoritesi oldu ülkede. yazık.
 • gündeme girmesi gereken başlık. katil çok yüksek ihtimalle suriye'ye kaçmıştır. kaçtıysa bir daha dönememesi için, aramızdaysa yakalanması için bu yüzü tüm türkiye'nin hafızaya atması gerekir.
 • katil umarım suriye'ye kaçmamıştır dediğim olay.
 • bireysel silahlanma neden kötüdür konusunu çehov üzerinden değerlendirirsek.
  çehov'a göre :"eğer bir oyunda, birinci perde açıldığında duvarda tüfek asılı duruyorsa, oyunculardan birisinin belinde tabanca varsa, o tüfek patlar"

  iki gencin ve ailelerinin hayatının karartıldığı bu olayda da ruhsatlı veya ruhsatsız bir bireysel silahlanma mevcut. insanlar istedikleri kadar psikolojik testlerden geçirilsin, cinnet halinde kendilerini kaybedebilir. bu olay ise planlı toplu bir cinayet.
 • kendi ailesinin üyelerini bile planlayarak katleden bu aşağılık yaratık başka insanlara neler yapmaz. bir an önce fotoğrafları yayınlanmalı ve yakalanması sağlanmalıdır.
 • bir futbol maçı kadar gündeme gelemeyen acı olay. insanlar öyle bir uyutuldu ki yarın bir gün kendi başlarına da kötüsü bile gelebilecek böyle bir olayı görmüyor, görmek istemiyor.
 • caninin en kısa sürede bulunup cezasını çekmesini diliyorum.