şükela:  tümü | bugün
325 entry daha
  • hedef ne amk anlamak istiyorum. asgari ücret 220€ gibi bir değere düştü. olay ne yani. komple aç mı kalalım amk. mercedes,bmw ya da yurtdışı tatili olarak görüyorsa sayın bakan dolar kurunu, açsın türkiye ne kadar tarım ürünü ithal etmiş falan bir baksın. enflasyon yüzde 10 paranın değer kaybı her sene yüzde 50. parayı koyan beton tayfası aç kalan biz.

gidin oy verin tamam mi amk. 220 € ücretle çalışıp gidip oy verin.
  • 2001 dolar en düşük seviye; 0,66 tl.
    2001 krizi tavan; 1,66 tl.
    2020 siyasal islamcı edition; 7,52 tl.

ülkeyi kasaba politikacısına emanet edersen olacağı bu. tarikatlarda, dergahlarda, şeyhlerin dizinin dibinde büyümüş adamlar ne anlar ekonomiden...
  • dolar artıyor. çünkü cengiz holdinge verilen taahhütleri yerine getirmek için para lazım. kasada para yok o zaman para basmak lazım.
    dolar artıyor. çünkü sarayın harcamalarına para lazım. kasada para yok. o zaman para basmak lazım.
    dolar artıyor. çünkü diyanete para lazım. kasada para yok. o zaman para basmak lazım.
    dolar artıyor. o zaman ülkeye yabancı sermaye girmesi lazım. yabancı sermaye girmiyor çünkü ülkende hukukun tesis edilmesi lazım.
    dolar artıyor. ülkeye turist girmesi lazım. ülkede turist yok. çünkü kültürel miraslar ibadethane olmuş. yollar otoyollar kiralık araçlar ateş pahası olmuş. otel ucuz olsa ne olur. ulaşımın da ucuz olması lazım.
  • sene sonu 8,5 lirayı zorlayacak kurdur.

baskılamaya çalıştıkça artıyor boşa uğraştıklarının farkında değiller. krizin patlaması yakındır.
  • sikile sikile susmayı öğrenmiş bir millet. diğer yanda hayatı piç olmuş gençler, işsizler... bir yanda altın muslukla salata yıkayıp altın klozete sıçanlar, diğer yanda bu insanlık suçunu anlatmaya çalışan bir avuç insan... yok kardeşim anlamazlar uğraşma boşuna. 2020 yılında karanlık çağı ve cahiliye dönemini yeniden yaşıyoruz. ülkeyi bu hale getiren ve bu haline şükreden herkesin amk. isteyen istediğini yapsın. 2 sene içinde büyük bir toplumsal ve siyasi patlama olacaktır seçime gelmeden. yani o raddeye gelene kadar durup bi yeter deriz diye düşünüyorum? yine böyle susup oturacaksak hepinizin amk.
  • 0,67 artışın önemsenmemesi gerektiğini öğtendiğimiz kur. düşünün türkiye'nin dolaşımdaki, mevduattaki yani 81 ilindeki tüm tl neredeyse yüzde 1 değersizleşmiş ve bu büyütülecek birşey değilmiş. allah sebep olanların, birşey yaparak, birşey yapmayarak, yapana alkış tutarak sebep olanların burnundan getirsin. hepsini bokuyla oynatsın.
  • faiz artmadan asla düşmeyecek gibi duruyor.
    allah sonumuzu hayır etsin.
  • ulkeyi yonetenlerin bir tanesi bile elinde turk lirası tutuyorsa taksim meydaninda aniracagim. katar riyali vardir ama teğleğ yoktur.

ekonomi ongorum şu: birileri aç kalacak ve o birileri sadece hukumeti şakşaklayan çomarlar olmayacak. sonra birileri kaçacak, yurtdisina istifledikleriyle 7 ceddi kral hayati yasayacak. ama ne zaman olur, bakalım gorecegiz.

gunluk takip edilirse delirtecek kurdur.
  • bir süre sonra dolar 8'e yaklaştığında ülkenin bir yerinde bombalar patlayabilir (inşallah patlamaz) ve gündem teröre kayabilir (inşallah kaymaz, gündemimiz asla bu ülkeye yapılan bir saldırı, katliam olmasın)

tarih tekerrürden ibaret maalesef...

sonuçta suriye'ye dört adam gönderirim. türkiye'ye 8 füze attırıp savaş çıkartırım kafasında insanlar.. gündemi değiştirmek için neler yapabilecekleri belli olmaz.
  • birkaç hafta önce dolar alırken 1000 liradan fazla vergi ödedim,şu an vergiyi çıkardım anca.iyice yukselemeden satmam.benim gibi vergi ödeyen vatandaş uzun süre bozdurmaz dolarını.
37 entry daha