şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tcdd'nin 1 eylül itibariyle hizmete soktuğu bandırma-basmane arasında işleyen ekspres. tıpkı 6 eylül ekspresi gibi bandırma'dan feribot bağlantısı var, bilet ücreti aynı. ayrıca 6 eylül'de olmayan yemekli vagonu içeriyor. 15:45'te bandırma'dan kalkıp 21:30'da basmane'de oluyor, 15:15'te basmane'den kalkıp 20:56'da bandırma'ya varıyor.
  http://www.tcdd.gov.tr/yolcu/17eylul.htm

  (bkz: elbik bunu nasıl kaçırırsın)
 • geçen hafta binilmiş, yolcu profilinin bir fatih ekspresi ya da başkent ekspresi'ndekiyle alakası olmayıp doğu ekspresi ile anadolu ekspresi arasında bir yerlerde gezindiği tespit edilmiştir. haliyle böyle olunca yemek vagonu da pek rağbet görmemiş, özel şirket daha birkaç hafta olmuşken vagonu bu seferden kaldırmış. artı izmir'de tcdd çalışanı idö online sistemine bağlanamadığı için lanse edildiği gibi 32 değil 40 ytl'ye istanbul'a gitmek zorunda kaldım. diğer yolculardan duyduğum kadarıyla bu sürekli yaşanan bir sorunmuş.*
  onun dışında gayet rahat ve keyifli bir güzergaha sahip bir ekspres.
 • geçtiği yol üzerindeki istasyonların neredeyse hepsinde duruyor. tamam, belki aşağı yukarı tcdd'nin vaat ettiği sürede izmir'e ulaşıyor ama insanın içine sıkıntı bastıran bir hat. nasıl ekspresse anlamadık.
 • balıkesir-savaştepe arasında tünel çöktüğü için izmir-soma arası çalışan tren
  (bkz: fırsattan istifade otobüslerin zamlanması)
 • 19 mart itibariyle sadece soma-alsancak arasında işleyen ekspres. sebebi ise yol çalışmaları, yani hatta yapılan elektrifikasyon işlemleridir. bir hatta iki direk koyup, elektrik vermek niye bu kadar sürer anlamak mümkün değil. yol çalışmasından maalesef kardeş tren 6 eylül ekspresi de nasibini almıştır.
  (bkz: 6 eylül ekspresi)