• günlerdir aynı şeyler yaşanıp duruyor ama hiçbir şey yapılmadığı gibi kamuoyunda bir türlü ses getirmiyor.
    bu askerler neden günlerdir perişan hale geliyorlar?
    bu zehirlenmelerin sebebi yemek ise neden hala aynı yemek şirketiyle devam etmekte ısrar ediliyor?
    bu çocuklar insan evladı değiller mi de 2-3 chp vekili dışında kimse seslerini duyurmuyor?
    genelkurmay başkanı bu konuda ne yapıyor?
    savunma bakanlığı bu konuda ne yapıyor? elle tutulur açıklamaları ve kanıtları neler?
    bu gençlerin illa ölmesi mi lazım herkesin tepki vermesi için? hoş ikişer üçer şehit olurken de artık kimsenin dikkatini çekmiyor da gerçi.

neden herkes susuyor bu konuda? askerlerden ölen olursa doluşursunuz ama değil mi değerli analizlerinizle beraber? neden kimse tepki vermiyor alo?

https://twitter.com/…icer/status/876144692496396289

mesaj at adlı yazardan mesaj geldi, zaten ölen bir asker oldu diye. bunları yazan ben bile atlamışım, daha doğrusu aklımdan bunları yazarken gitmiş. buyuz işte artık.
  • 3. kez aynı kışlada yaşanan besin zehirlenmesi vakasıdır. celal bayar universitesinin acil servisinde 300e yakın asker cogunun bilinci kapali sekilde tedavi goruyor su anda. kislada fenerlerle asker arandigi soyleniyor. universitedeki tum asistan, intern ve hemsireler yetismeye calisiyor su anda.

edit : 4.
  • ülkede askerlere en çok sahip çıkması gereken milliyetçi hareket partisinin genel başkanı dedikoducu karılar gibi bir diğer muhalefet liderine laf yetiştirirse, bir diğer muhalefet lideri adaleti sadece başına adaletsizlik geliyorsa hatırlıyorsa( allah var yine chp vekili koşmuş çocukların yanına), bir diğer parti zaten vatan hainiyse, hepsini geçtim iktidar partisi cebinden başka bir şey düşünmeyen şerefsiz, adi, yandaş götü yalayıcı kişilerden oluştukça bu askerlerimiz daha çok zehirlenir.
  • akp döneminde gerçekleşmiş...
  • 2009 yılında kısa dönem olarak ankara'da yaptım askerliğimi. eğitimde, temizlikte veya görev yerlerimizde anamızı ağlatırlardı, yorgunluktan bayılırcasına yatağa atardık kendimizi bazı günler. hayatım boyunca görebileceğim en sert ve disiplinli insanlardı komutanlarım. fakat her akşam içtima dağılmadan önce 30 saniyeliğine o sert adamlar gider ve yerlerine şu iki soruyu soran insanlar gelirdi:

- bugün ailesini arayamayan var mı?
    - yemek yiyememiş, aç kalmış olan var mı?

içimizden ben arayamadım veya ben açım diye cevap veren çok nadir olurdu haliyle, öyle bir durum olsa bile kendi aramızda yardımlaşarak çözerdik. ama olur da komutan sorduğunda gerçekten ailesiyle o gün görüşemediğini veya aç kaldığını söyleyen olursa hemen ilgilenilir, gerekirse telefon kartı verilir veya kantin açtırılırdı.

şimdi bakıyorum, nereden nereye gelmiş türkiye'nin bu en güvenilen kurumu. bu ülkenin insanları, çocukları şehit olduğunda tabutlara sarılıp vatan sağolsun diye ağlayan insanlar. insanlar evlatları cephede, görevde şehit olacak diye korkarken bir de her akşam acaba yemekte zehirlendi mi diye düşünür oldu. size emanet edilen bu vatanın evlatlarını korumak kollamak bu kadar mı zor? yemek yahu bu yemek, bu kadar mı vicdansız bu kadar mı umursamaz oldunuz? bu kadar mı zor bunu kontrol etmek, önlemini almak? yazıklar olsun size de, sizi ve bu ülkeyi bu hallere getirenlere de.
  • resmen türk ordusunu zehirliyorlar. dağda alt edemedikleri türk askerini, kışlasında öldürmeye çalışıyorlar. bu çok açık ve net. görmeyen kördür.
  • yok arkadaş bu işte kesin kasıt var.
    resmen göz göre göre askerleri zehirlemeye çalışıyorlar.

katar'a uçak dolusu erzak gönderip kendi askerini sistematik olarak zehirlemek.
  • akit paçavrasındaki şahsiyetsizleri kendine rehber edinenler bilmelidir ki aslolan mehmetçiğin sağlık ve sıhhatidir.****

"zaferin sırrı, orduların sevk ve idaresinde, bilim ve teknik kurallarını yol gösterici olarak almaktır."

mustafa kemal atatürk

edit : (bkz: a haber'in asker yemekten etkilendi tweeti)
  • 20 gün önceki zehirlenme olayında vali bey "enfeksiyon ve zehirlenme değil, psikolojik olarak birbirlerinden etkilendiler" demişti. bugün aynı vali durumu kritik olan askerler olduğunu söylüyor...
    ve kaç asker ölürse ölsün bu vali orada oturmaya, bu zehirli yemekleri askerlerimize yedirenler hayatlarına devam edecek...
    oysa bakın "gavurlar" ne yapıyor: http://www.hurriyet.com.tr/…den-istifa-etti-9936694
  • (bkz: parti devleti)

bu arada gerçekten, adı sanı kimliği belli askerlerin kameralar önünde açık açık içeride olup biteni şikayet edecek raddeye gelmiş olmaları, askerlik yapmış herhangi bir birey için kolay kolay inanılamayacak bir görüntü. isyan bu boyuta vardıysa ciddi sıkıntı var demektir.
    polisin kamuoyu haber almasın olay büyümesin diye hastaneye kimseye almaması da nefis. çernobil patlayınca sscb de aynısını yapmıştı.
hesabın var mı? giriş yap