şükela:  tümü | bugün
  • iyi parti genel başkanı ve cumhurbaşkanı adayı meral akşener'in 17 haziran 2018 pazar günü, saat 14.30'da gökdere bulvarı'nda gerçekleştireceği miting.
  • katılmayı düşündüğüm miting. bu sefer geliyorum meral anne.
  • buradan izleyebilirsiniz. birazdan başlayacak.

alan tıka basa dolu, bursa yüzünü güneşe dönmüş.

alanın vaziyeti şu.
  • az önce twitter'da gördüğüm miting. harika bir kalabalık var. bursa gibi sağcı kesimin yoğun olduğu bir şehirde böylesine güzel bir kalabalık toplandıysa bu iş bitmiştir. iyi parti ve meral akşener birkaç haftalık durgunluğun ardından dinlenmiş ve oyuna yeni girmiş bir futbolcu gibi. son düzlükte güzel bir atak bekliyorum kendilerinden.
  • --- spoiler ---

bursa’yla iki çeşit bağım var benim. ailemin bir kısmı burada. bir diğer bağım, okuduğum bursa öğretmen okulu.

24 haziran’da bir seçime gidiyoruz. süper baskın seçime gidiyoruz. şimdi soru şu: “madem her şey iyi niye seçime gidiyoruz? madem kötü niye seni seçelim?”. 16 yıldır iktidardalar. 16 yılda ne oldu? bursa’nın sanayisi mi gelişti? bursa’nın gençleri mi buldu? bursa gibi bir sanayi şehri, tarım şehri olan şehrimizde işsizlik olmaması gerekiyordu.

artık yolun sonu görünüyor. iyi parti’yi millet kurdu. dediniz ki bize: “yürüyün”. iyi parti kurulmasaydı, bugün bu seçimde cumhurbaşkanlığı için neyi konuşuyor olacaktık? sayın erdoğan’ın birinci turda kaç puanla seçildiğini konuşacaktık. bizim sayemizde sayın erdoğan bile millete proje anlatmaya başladı. ilk defa bu seçimde çiftçiler konuşuluyor, ilk defa bu seçimde eğitim konuşuluyor, ilk defa bu seçimde sanayi konuşuluyor. bütün bunları sağlayan sizin desteğinizle kurulan iyi parti’dir.
    --- spoiler ---
  • oldukça yoğun geçen ve heyecanlandıran miting.
  • trt haber canlı yayınlamaktadır.
  • izlemek isteyen arkadaşlar için youtube halk tv kanalı canlı yayın yapıyor. sürekli akp'ye oy veren ve referandumda evet diyen bursada mahşeri bir iyi parti kalabalığı var. sanırım artık bursada değişen bir şeyler var.
    halk tv meral akşener canlı yayını
    edit: miting güzel ve coşkulu bir kalabalık var ancak yeni bir parti olduğu için mitingde çok organizasyon sıkıntısı var. sloganlar ile meral akşenerin sözü çok kesiliyor, sürekli bağıran birileri var ve konuşma sırasında başka olaylar yaşanıyor. bu sıkıntıların giderilmesi gerektiğini düşünüyorum.
  • --- spoiler ---

iyi parti, sizin desteğinizle güneş gibi doğmuştur! bugün burada konuşuyorsam, bursa öğretmen okulu’ndaki öğretmenlerim sayesinde.

biz proje üreten, çözüm üreten bir siyasi partiyiz.

16 yıldır toplam 2 katrilyon dolar para girdi, devletin kasasına. bunun karşılığında devlet eliyle yapılan sadece bölünmüş yollar. türkiye bütün projelerini yandaş müteahhitte yaptırdı. yandaşlar zengin edildi. büyük projeleri devlet yapmalıydı. köprülerden geçen de para ödüyor, geçmeyen de. müşteri garantisi verilmiş köprüler, müşteri garantisi verilmiş hastaneler. ilk defa bu ülke bir cumhurbaşkanı’nı, millete müşteri gözüyle bakıldığı görüldü.
    --- spoiler ---
  • dip dalganın buram buram hissedildiği mitingdir.o ne kalabalıktır yarabbim.