• ibb başkanı ekrem imamoğlu: “istanbul halkının, taksi ihtiyacı olup olmadığına karar verecek makam, bağcılar oto galerisi’ndeki birkaç taksi galericisi değildir”

ibb başkanı ekrem imamoğlu: “sakın bizi başka şeylerle tehdit etmeye çalışmasınlar. plaka fiyatları ile geçim sağlayan rantçılara bu süreci kurban etmeyiz, ettirmeyiz. istanbul'da düzeni bozucu bir fiile giren her şahıs, karşısında devleti bulacaktır.”

https://twitter.com/…hir/status/1273178491614363650

edit: yazar arkadaşlar video linkini de paylaştı: https://youtu.be/q9otokihxri
  • bak istediğin partiyi tut, ister troll ol ister zina ürünü ol ne olursan ol ama bu açıklamayı dinlediğinde oh be, helal olsun demiyorsan bil ki sen çöp oğlu çöpsündür.

arkandayız.
  • edit: (bkz: ekrem imamoğlu)
  • bunlara anladığı dilden cevap veren başkandır. "taksicilerin hassasiyetine önem vereceğiz." gibi bir cümle etsen emin ol taksiciler çıkıp "tabiki vereceksin" gibi artistçe açıklama yaparlardı. bunlara anladığı dilden konuş ki sessizce köşede ağlasınlar.
  • ıstanbul'da 1999 haziran ayından bugüne plaka sahibiyim. çalışma ruhsatimda resmim de var ve bizzat çalışıyorum. çok eski entrylerden görebilirsiniz. orospu çocuğu taksici başlıklarına sebep olan meslektaşları tanıdığım bildiğim için bugüne kadar hiçbir yazarla polemiğe de girmedim.
    başkanın bu kararını destekliyorum. 5000 yeni taksi vicdansız plaka baronlarının aklinı başına getirir. yevmiyeyi çıkarma derdiyle psikopata bağlayan şoförleri rahatlatır, insan olurlar. korsan olayını önemli ölçüde azaltır. mesai saati sonrası şirket arabasıyla korsan sistemine girenleri azaltir. istihdam yaratır. mevcut olan işlerde de herhangi bir azalma olacağını da düşünmüyorum. plaka al sat yapanlar bu gelişmeden zarar görebilir fakat benim durumumda olanlar için bir olumsuzluk yok. ihtiyaç varsa 5 degil daha fazla da olsun. korsan bitsin. hizmet kaliteli olsun.
  • havuz medyasını düşünemiyorum bu akşam.
    ' sonunda bu da oldu, ibb başkanı imamoğlu ekmeğinin peşindeki masum taksicileri hedef aldı.'
  • bir ak partili olarak tebrik ederim.
  • ingilizcesi şudur:

(bkz: we don't negotiate with terrorists)
  • taşı gediğine koymuş
  • o nasıl kapak lan! ben burdan oturduğum yerden titredim.
hesabın var mı? giriş yap