şükela:  tümü | bugün
  • mng kargo'nun kargo ücreti dahil olarak peşin ödeyerek aldığım 2 metre boyunda (1.7 imiş paketli) mobilyayı kata çıkarmak istememesi, aşağı inip alın yoksa gidiyoruz deyip akabinde de topuklaması rezilliği.

şehir dışında olmam, evde de yalnızca eşim ve çocuklarım olması cabası. bu nasıl kargo hizmetidir ki mobilyayı kargo olarak kabul ediyor ama senden bir de hamal tutmanı istiyor. hizmeti böyle rezil vereceksen en baştan kabul etme kardeşim o zaman koltuk vb. asansöre koymak bile zulüm geliyor adamlara.

bir de alamadığım için dönen kargoyu dağıtıma da tekrar çıkarmayacaklarmış. hizmet kusurları yetmezmiş gibi havalarından da geçilmiyor. size meydanı boş bırakanlarda kabahat.

edit: ürün kilosunu şişirmişler taşımamak için, buyrun: (bkz: #109077743)
  • genel bir bilgi olsun bu entry.

kargolar 30 kg ve üzeri kargoları yukarı çıkartmazlar.

tanım editi: rezaletten ziyade eksik bilgi olması durumu.
  • bu ülkede herkes insan ama bir bu tüketiciler insan değil, insan yerine konmuyor.

internetten ilk kex 30kg üzeri ürün almıyorum, bu bir. ikincisi bana aldıktan sonra bir de taşıyıcı tutmam gerektiği belirtilmiyor, hangi sitede belirtiliyor bu ek masraf söyler misiniz? nakliye dahil ürün satın alıyorsun ama ekşici gene sermaye yanında.

mng bu ürünü kabul ederken bana mı sordu? benim muhatabım olan firmadır, firma da ilk kez karşılaştıklarını iade talep edersem kabul edeceklerini belirtti. sorun tüketicide değil, bırakın bu patron ağzını.
  • ne demiştik, türkiye'de müşteri daima haksızdır. önce müşteriye her türlü çamur atılır, sonra da varsa kendi yazdıkları kurallar yönetmelikmiş kanunmuş gibi onlara dayatılır.

paketi yalvar yakar 2. dağıtıma çıkarttırıp teslim aldıktan sonra aaa ne görelim; ürün 30 kg üstü falan değilmiş, mng teslim alıyorken 80 kg olarak giriş yapmış:
    görsel
    görsel

bu bir rezalet değil diyenler, bu da mı gol değil?

pakete bir kez dokunan kişi 80 kg olmadığını da çok net anlar ama işte maksat müşterileri öpmek. (şehir dışında olmasam valla iner alırdım ne uğraşacam bu mafya kılıklı oluşumla)
    şimdi desi sınırı var diyen de olacaktır, bana gerekçe olarak kg sınırı söylendi bu bir. ikincisi, bu durum yük taşımamak için yalan bilgi girişi yapıldığı gerçeğini örtmez.

ayrıca tekrar soruyorum; 30 kg sınırı nerede yazıyor? mng sitesinde yok, satıcının sitesinde yok. arattığımda gördüğüm şu ki sadece yurtiçi kargo taşımam demiş dürüstçe. sen satış sözleşmende olmayan maddeleri sonradan birine dayatabilir misin?

son 3 ayda 3 kez kargo sıkıntısı yaşadım. birinde 3000 tl'lik elektronik cihazın teslim edilene kadar nerede olduğu bilgisini öğrenemedim. öbürü kargoda kayboldu, başka ilden çıktı ve hala teslim edilemedi. şimdi de bu. arkadaş suçlu biz değiliz, bizi suçlamayı bırakın artık. tüketiciyi bu kargo şirketlerine yem edenlerde suç.