şükela:  tümü | bugün
 • çok yakın bir arkadaşımın yaşadığı rezalettir. bu arkadaş öğrenci evine turknet taahhütsüz internet bağlatıyor. mayısın başı gibi de kendi şehirine istanbul'a dönüyor. okulu da bittiği için kiraladığı öğrenci evinden ayrılıyor. normalde iptal etmemesi için herhangi bir sorun yok. faturalarını vs. zamanında ödemiş. istanbula döndüğünde iptal için turknet müşteri temsilcileri ile iptal için görüşüyor. buna tamam biz size bir mail atacağız diyorlar.

  rezalet burada başlıyor. attıkları mailde bir dilekçe ile belirtilen fax numarasına fax çekin diyorlar. kimlik fotokopileri sözleşme imzası dilekçe vs. derken arkadaş gereksiz yere istedikleri bir ton belgeyi tastamam fax çekmeye gidiyor. mayıs ayının başında tam 3 kere fax çekiyor, her gittiğinde belgeleri ile fax çekerken turknet tarafından meşgul olduğu için fax gitmiyor, en son 2-3 günlük uğraşma sonunda, 4. kere denediğinde gidiyor. bu arada belirtmekte yarar var bunların hepsi haftaiçi çalışma saatleri arasında gerçekleşiyor. 3 kez gittiğinde her birisinde defalarca deniyorlar ama meşgul çıkıyor.

  bizim bu arkadaş tüm belgeleri ve 'artık hizmet almak istemiyorum' gibisinden bir dilekçeyi gönderdiği için rahatlıyor tabii. arayıp sorduğunda belgeleri aldık diyorlar buna telefonda. olay burada bitiyor gibi gözüküyor, ama bugün şansa e-postalarını kontrol ederken gelen mail'i görüyor. turknet hem mayıs ayının hemde haziran ayının faturalarını gönderiyor. hizmetini vermediği şeyin ücretini talep ediyorlar. arayıp sorduğunda da bize belgeleriniz eksik gelmişti o yüzden iptal işlemi gerçekleştiremedik diye bir şey söylüyorlar.

  arkadaşım her ne kadar "bana mayıs ayının başında belgeleri tam aldık" dediniz diye söylese de arkadaşları ikna edemiyor.

  haziran ayı için gönderdikleri fatura: ss
  mayıs ayı için gönderdikleri fatura : ss2

  adamlara fax attığı için gönderilen fax'ın tarihi ile bulamadık. ama detaylar geldikçe ekleyeceğim. bu arada belirtmekte detay var, aboneliği yaparken müşteri hizmetlerinden arayarak yapabiliyorsunuz, direk başlatıyorlar aboneliğinizi, fakat iptal etmeye gelince yok belgenizi almadık vs. fax gönderin diye yapmadıklarını bırakmıyorlar.
 • yeni abonelik dışında türknet'in telefona cevap veren müşteri hizmetleri olmadığı için "telefonda belgeleri aldık" yalanı yüzünden patlayan rezalet.

  puanım 0/10
 • aynı durumu türk telekomla yaşayıp sonunda 0 bit kullandığım servis için 3 aylık fatura vermek zorunda kalan şahsımda sempati uyandırmış rezalet. 10/10

  türk telekomda fax hakkında bilgi de vermemişler, ben yurt dışındayken; gelin merkezimize dilekçe verin demişlerdi. fax olayını yine ınternetten öğrenmiştim.

  bu gibi servisler için iptal hizmetlerinin ve sorgulamaların artık e-devlet e-imza ile yapılabilir hale getirilmesi lazım. iş bireyin imza güvenirliği ise e-imza, faxtan çok daha güvenli bir yol. isterseniz sms onayı veya sesli arama onayı da ekleyin.

  bağlamak için kapınızda beliren servisler, bağlantı iptali için en çağ dışı yöntemleri belirliyorlar. ama özel sektör, parasına bakar.

  yetkili denetleyici kurumun, halkın yararını gözeterek düzenleme yapması gereken uygulamadır servis iptal işlemleri.