şükela:  tümü | bugün
 • federasyonun günü kurtarmaya çalışmaya devam ettiğini gösteren bir örnek daha
 • türk futbolunun şike soruşturmasından sonraki en büyük utancıdır. ne federasyon, ne kulüpler ne de hakemler ne yapacağını bilemez hale geldi artık.
  deplasman taraftarı olmadan derbi mi olur ulan? yarı yarıya tribünlerden nereye geldik.

  yarı yarıya tribün demişken, tff'nin açıklamasında "tüm müsabakalarda" denmiş.

  bu durumda söz konusu 4 takımdan ikisi türkiye kupası finalinde karşılaşacak olursa ne olacak?

  final maçı seyircisiz mi oynanacak? hani ulan marka değeri?
 • saçma sapan bir karar. kime bağıracağız ulan 10 senedir gelen parmak kaldırsın diye! seyrantepede müzenin yerini bilen var mı?
  dokunmayın deplasmanımıza, yeter abukluklarınız.
 • konuk takım taraftarları demek daha yerinde olacak sanırım. çünkü trabzonspor hariç diğerleri deplasman sayılmaz aynı şehrin takımları oldukları için. ayrıca derbi zaten aynı şehrin takımları arasında oynanan maçtır. trabzon derbi kavramına girmez. tüm bunların yanında saçma sapan bir karardır. sen önlemini federasyon olarak alırsan hiç bir sorun çıkmadan da bu maçları yönetebilirsin.
 • "taraftar" olgusunu yıkıp yerine "seyirci"yi getirmeye yönelik karar. deplasman taraftarı olmadan, maç sonlarında rakip takımın taraftarlarıyla atışmadan neyin derbisini oynayacağız biz?
 • taş devrinde olan futbolumuzu tarih öncesi karanlık çağlara doğru geriletecek isabetsiz karar.ne biçim klüplerimiz ne biçim federasyonumuz var.deplasman demek takımına olan bağlılığı en fazla gösterdiğin yerlerden biri demek.insanların takımlarına olan sevgisinin arasına girmeye kimin hakkı var.umarım taraftar,federasyon hakemler ve klüpler üçgeniyle batırılmakta olan türk futboluna tepkisini verir.umarım ultraslan,çarşı ve gfb takımlarına olan desteklerini engellemeye çalışan bu zihniyete tokat gibi cevap verirler de,bu zihniyet böyle kararları artık akıllarına bile getiremez.
 • eksik karardır. beyin yoksunu taraftarın böylesine çok olduğu bir ülkede futbolu iki sene yasaklayacaksınız ki sorun çözülsün.
  takımların etrafında bu işten rant sağlayan asalaklar yok olmadıkça arenada fb lileri kadıköyde gs lileri yuhlamaya devam edilir. her şey bi yana da bunlara bakarak anadolu kulüpleri taraftarları da taraftarlığı sadece holiganlıktan ibaret sanıyorlar.

  yazık sadece yazık.
 • kesinlikle ve kesinlikle korkak bir karardır.

  ama olaylar falan çıkıyor falan demeye kalkmayın. çıkacak olayları yasaklarla önleyemezsiniz. bugün derbi maçlarda olaylar çıkıyor diye deplasman taraftarına yasak koyan zihniyet, kim bilir yarın hangi yasağı getirecektir bu korkaklıkla.

  burada taraftarlara iş düşmektedir. yöneticilere `takımların asıl sahiplerinin taraftarlar olduğunu gerçeği`ni hatırlatmaları gerekmektedir. mesela deplasman seyircisi gelmiyorsa biz de gitmiyoruz denenebilir belki. bu konuda en yakın derbi olan 20 kasım 2011 beşiktaş galatasaray maçında ev sahibi olan çarşı grubundan güzel bir protesto bekliyorum, istiyorum.

  ayrıca bu olayı fenerbahçe, galatasaray, beşiktaş ve yahut trabzonspor takımlarına indirgemek, şu takıma yaranmak için yapıldı falan demek tamamen saçmalıktır.
 • basiretsiz federasyonun şaşırtmayan kararlarından yalnızca bir tanesidir.